Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Trywialne ? Jak mierzyć poziom oleju i zmiana na syntetyk...


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:58, 27.07.2009

Witam,

Tak mi się po wizycie w ASO nasunęło pytanie - jak mierzyć poziom oleju a dokładnie na zimnym czy na ciepłym silniku ?? zawsze sprawdzałem na zimnym a tu w aso po pól godzinie stania mi mierzyli no i stwierdzili ze mam na minimum. Na zimnym miałem 1/3 nad minimum. No to dolałem z 150 ml i na zimnym mam w połowie - na ciepłym - ciężko orzec ... jakoś tak niewyraźnie ten olej na bagnecie jest - niby wyżej od minimum ale jakoś tak nie za równo na na całej powierzchni :-)

Jak wy mierzycie ?? Co twierdzą mechanicy ??
W sumie problem jest niby trywialny ale przecież ważny - łatwo można przelać olej w zależności od metody badania :mrgreen:

I jeszcze pytanko - czy przerabiał ktoś zmianę oleju z półsyntetyka na syntetyk ?? przebieg 150 tys i praktycznie nic oleju nie łyknął a jeździ na 10w40 valvoline maxlife. Czy próbować przejść na full syntetyka ?? co myślicie ??

Pozdrawiam,
Jaro

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:09, 27.07.2009

ja mierzę właśnie jakiś kwadrans po tym jak wyłączam, poziom oleju w końcu ma być odpowiedni w czasie jazdy, a nie jak spłynie po całej nocy do michy ;-)

10W60 spokojnie

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:23, 27.07.2009

Poziom oleju mierzy sie na cieplym silniku, pare minut po zgaszeniu. Dlatego instrukcja zaleca kontrole podczas tankowania. Wtedy poprostu jest wygodnie.
Na zimnym to mozna sobie porownywac ewentualnie, ale wiedzac, ze oleju jest wystarczajaco.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 15:38, 27.07.2009

ja dodam żeby mierzyć jak auto stoi na poziomej powierzchni.

Do zobaczenia na trasie.


#5 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:47, 27.07.2009

Ok, ściągnąłem instrukcje po angielsku - faktycznie pisze jak wół żeby odczekać kilka minut po wyłączeniu silnika i wtedy sprawdzać. Czyli poziom oleju na zimnym ma znaczenie jedynie orientacyjne - może nawet pewnie maks przekraczać ...

No a co do przejścia na syntetyk - chyba tak zrobię - najwyżej wrócę na półsyntetyk jakby nagle zaczął go za dużo brać (co mam nadzieje nie nastąpi bo przez 8 tys które na tym oleju zrobiłem wziął może 2-3 setki - pewnie najwięcej na autostradzie jak się vtec włączył :mrgreen:

Na marginesie - Honda ostatnio zaleca shella - ciekawe bo o ile pamiętam do oni motula wcześniej zalecali. ciekawe ciekawe :-)

Pozdrawiam,
Jarek.

#6 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:21, 27.07.2009

Motula to zalecali pewnie do swoich jednośladowych bolidów ;-) chociaż to super olej nawet do samochodów tylko chol....nie drogi. A teraz moda na Shella w ASO jest? Kiedyś była na Mobila. Zależy jak wiatr wieje i jakie dostają "gratisy" od poszczególnych dystrybutorów oleju. Ja mam zrobione ponad 100 kkm na oleju Valvoline i silnik jest czyściutki i bzyczy jak pszczółka mimo tego, ze pewnie w ASO by mnie pogonili jakbym powiedział co leję ;-)
MaxLife RULEZ !!!

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 19:55, 27.07.2009

I jeszcze pytanko - czy przerabiał ktoś zmianę oleju z półsyntetyka na syntetyk ?? przebieg 150 tys i praktycznie nic oleju nie łyknął a jeździ na 10w40 valvoline maxlife. Czy próbować przejść na full syntetyka ?? co myślicie ??


Ja zmieniałem z Mobila 10w40 półsyntetyk na Motula 5w40 6100Xcess syntetyk, przejechałem 5tys km i pieknie chodzi i nie wzieła Hania ani kropli oleju od zmiany na Motula. Polecam ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq