Skocz do zawartości


RODO w HAKP

jakie audio w accord coupe?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:48, 19.07.2009

Witam. Jestem tutaj nowy, więc moje pytanie dla wielu może wydawać się śmieszne. Kupiłem kilka dni temu accorda coupe z 1998 roku 2.0IES, niestety bez radia, jedyne co udało mi się stwierdzic to, to że jest kostka do podłączenia radia, kabel anteny i sześć głośników. Piszecie o audio BOSE i wielu innych rzeczach w tym temacie a ja nawet nie wiem jaki system nagłośnienia jest w tym samochodzie. Z głośników udało mi sie odczytać że są made in USA i to byłoby na tyle. Prosze zatem o odpowiedź jakie systemy nagłośnienia były montowane konkretnie w tym modelu accorda i dlaczego kiedy próbuje podłączyć inne radio, działa wszytko, tylko niestety nie gra żaden głośnik. (głośniki są w porządku, bo sprawdzałem, radio tez jest w porządku- w drugim moim aucie gra bez zarzutu) Prosze o odpowiedź! Pozdrawiam! Szymon

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:16, 20.07.2009

System audio najprawdopodobniej masz BOSE.

Mialem identyczny problem, kupiłem nowe radio i kiedy je podłączyłem to nie grało.
Jako, ze spec od tego typu spraw ze mnie zerowy pojechałem do 'Hyc-Bas Car Audio-Car Security' w Wałbrzychu.

Cala robocizna trwała oszałamiające 15 min i kosztowała
astronomiczne 30zl ;D ;D

A teraz wszystko pięknie gra :)

Pozdrawiam!

#3 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:05, 21.07.2009

Ja mam jakiegoś oryginalnego Pioneera a nie Bose niestety i też niedługo będę chciał wsadzić coś bardziej cywilizowanego.

#4 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 14:44, 22.07.2009

Ja miałem oryginalnie radio kasetowe Pioneer ze zmieniarką CD, ale pozbyłem się na rzecz CD/MP3 Pioneer i gra dobrze. Ze zmianą radia nie było większych problemów, chociaż dostęp jest nieco upierdliwy.

Głośniki z przodu będę zmieniał na Hertz ESK 165 z oddzielnymi tweeterami w zestawie. Tył zostawiam, bo daje radę.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#5 qbaqbaH

qbaqbaH
  • Nowy
  • 13 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:18, 31.07.2009

Witam
Mam podobny problem auto i brak radia w srodku.
Jaki sprzet kupic by pasowal do CG2.
Czy musi byc to sprzet Hondy czy inne beda pasowaly pionner, panasonic, sony itd.
i czy beda wspolpracowaly z przelacznikami na kierownicy!????

P.S. jeszcze offficjalinie sie z Wami nie przywitalem, nadrobie zaleglosci gdy pojazd bedzie juz w mych rekach

Pozdrawiam
Qba

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:57, 11.10.2009

odswierze troche temat

jak to jest z bose w coupe VI gen???

mam 99 rok 2.0 i nie wiem co tam siedzi- radio mam nieseryjne:)

z tego co widzialem jesli jest bose z tylu na glosnikach jest logo tzn na maskownicach
i jest chyba subwoofer za stopem trzecim

czy mozna to latwo z amiontowac???

chodzi o caly komplet

montowalem juz dedykowane bose ale niestety nie w hondzie

#7 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:43, 11.10.2009

jak to jest z bose w coupe VI gen???


w każdej chyba taki sam zestaw był

radio mam nieseryjne:)


to się ciesz :D

z tego co widzialem jesli jest bose z tylu na glosnikach jest logo tzn na maskownicach


ja bym patrzył na głośniki od dołu z bagażnika a nie na maskownice ;-) a suba nie ma.

czy mozna to latwo z amiontowac???


Pytanie, po co? Te Bose to nic nadzwyczajnego, lepiej za te pieniądze poszukać czegoś innego

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:12, 11.10.2009

dzieki za wyjasnienia:) czykli niekoniecznie muszemiec emplematy na maskownicach:)

jutro sprawdzez a widna co tam siedzi:)

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:14, 17.10.2009

Niewiem od czego to zależało ale fabrycznie były montowane conajmniej 2 rodzaje nagłośnienia . Np. u mnie w jednej był zestaw CD+głosniki Pioneera , w drugiej Bose radio+głośniki . Co śmieszne to w starszej mam CD a w nowszej kaseciaka .

#10 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:50, 21.10.2009

Po miesiącu użytkowania stwierdzam, że mam dość radia BOSE.
Prawdopodobnie zamienię na takiego Alpine'a
http://allegro.pl/it...sklep_w_wa.html
Zastanawiałem się także nad takim:
http://allegro.pl/it...ier_gratis.html , ale chyba nie warto przepłacać za wbudowany Bluetooth.

Jakieś opinie nt. tego sprzętu?

Mam nadzieję, że będzie dobrze współpracował z głośnikami. Jak nie, to za jakiś czas też polecą, a na ich miejsce pójdzie coś ciekawszego...
Np. takie głośniki:
http://allegro.pl/it...ratis_w_wa.html
i pewnie jakiś wzmacniacz :-)

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#11 mykenzi

mykenzi
  • Forumowicz
  • 20 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:31, 05.11.2009

quicksilver77 Jakieś opinie nt. tego sprzętu?????????? :)

Alpine to raczej już nie jest to samo co kiedyś, chyba epoka dobrej klasy skończyła się na modelu CDA-9812RB chyba że masz kasę to polecam CDA-7998R.

Generalnie to w okolicach 5 setek to polecam Ci:
Clariona DXZ588RUSB http://clarion.com/d...2420026616.html
lub używkę DXZ788RUSB http://clarion.com/d...2433454482.html .
Dobra relacja jakość/cena. Fajny dźwięk i walory użytkowe powodują że nie widzę konkurencji dla tych modeli.
Za 2 x tyle kasy będziesz miał DXZ958RMC które jakością dźwięku kasuje 90% aktualnie produkowanych modeli.

Co do głośników to nie polecam Hertz-a za to że mają zbyt ostrą górę. Jest bardzo metaliczna i ogólnie do bani.

To co ja mogę Ci polecić to:
Dego PO-650 http://www.dego.com.pl/PO6.5MW.pdf ,
Helix P236 Precision http://www.audiotec-...helix.html?&L=1
DLS R6A http://www.essa.com....&kid=76&pid=270 .

I teraz do jakiej muzyki potrzebujesz głośników bo wszystkie trzy zestawy są wyśmienite, lecz każdy ma coś w czym jest lepszy. Wszystkie graja bardzo dynamicznie z przewagą DLS-a ( muza techno i inne mięsko), najlepsze średnie tony masz w dego i helix (wokale, POP i inne), na helix-ach fajnie słucha się hip-hopu ale chyba najbardziej uniwersalny będzie zestaw dego.
Co do cen to na dego i helixa mam jakieś rabaty. Jeśli używki to w okolicach 450-600zł czasami coś wypłynie.
Nie czepiam tematu montażu bo to temat rzeka. Dobry montaż to dwie klasy lepsze granie w autku. Woofery muszą być montowane na pierścieniach dystansowych i koniecznie w wytłumionych drzwiczkach.
Jak będą pytania to chętnie coś jeszcze podpowiem.
Pozdr.
mykenzi

#12 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:43, 05.11.2009

mykenzi dobrze prawi, tylko te DLSy nie mieszczą się w drzwiach, za głęboki montaż mają, patrzyłem już do siebie.

Od siebie jeszcze dodam, że warto rzucić też okiem na produkty u-Dimension albo Morela

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:56, 08.11.2009

Elo, mam takie pytanko. Ponieważ moje głośniki w drzwiach a właściwie jeden się skończył i chciałem je wymienić a z kolei dużo osób mówi żeby montować głośniki odseparowane czy jakoś tam, chodzi o to ze są zwrotnice i gwizdki graja swoje a średniotonowe swoje. Stad moje pytanie jak to wygląda w coupe bo przy słupkach przednich są dwie małe maskownice od gwizdków(tak myślę) to czy jak podłącze w drzwi średniotonowe to będzie ok? czy tam gdzieś jest jakąś seryjna zwrotnica? Czy może podłączyć dwudrożne głośniki?

#14 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:44, 08.11.2009

Zgadza się, pod szybą siedzą gwizdki jednak jest to lokalizacja w której żaden głośnik nie ma prawa dobrze zagrać.
Możesz zmienić sam woofer w drzwiach i będzie wszystko chodzić.
Jakaś zwrotnica musi być bo od radia idzie jeden kabel a gra w 2 głośnikach :D

Jeżeli nie zależy Ci na sprzęcie to możesz kupić używkę głośnik z jakiegoś anglika albo rozbitka coupe. Na allegro na pewno sie znajdzie.
No a jeżeli chcesz przy okazji poprawić instalacje to proponuje jakiś nisko budżetowy zestaw u-Dimension (w okolicach 500-550) zł lub coś takiego:
http://jtp.pl/JTP/ca...=12&prod_id=304
Można te głośniczki nawet za 400 zł znaleźć a podobno w swojej klasie dają rade.
Do tego konieczne jest wytłumienie drzwi matami STP, koszt około 250-300 zł + nowe kable i dystans mocowania głośnika +- 50 zł.
Montaż jest całkiem prosty nie licząc tweeterów które trzeba umiejscowić albo w słupkach (broń Boże tam pod szybą) lub prościej, w obudowie lusterek bocznych (taki plastikowy trójkącik gdzie normalnie jest pipek do zmiany położenia lusterka, jak nie ma elektryki ;) )

i o tak o ;-)

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:53, 08.11.2009

Zgadza się, pod szybą siedzą gwizdki jednak jest to lokalizacja w której żaden głośnik nie ma prawa dobrze zagrać.
Możesz zmienić sam woofer w drzwiach i będzie wszystko chodzić.
Jakaś zwrotnica musi być bo od radia idzie jeden kabel a gra w 2 głośnikach :D

Jeżeli nie zależy Ci na sprzęcie to możesz kupić używkę głośnik z jakiegoś anglika albo rozbitka coupe. Na allegro na pewno sie znajdzie.
No a jeżeli chcesz przy okazji poprawić instalacje to proponuje jakiś nisko budżetowy zestaw u-Dimension (w okolicach 500-550) zł lub coś takiego:
http://jtp.pl/JTP/ca...=12&prod_id=304
Można te głośniczki nawet za 400 zł znaleźć a podobno w swojej klasie dają rade.
Do tego konieczne jest wytłumienie drzwi matami STP, koszt około 250-300 zł + nowe kable i dystans mocowania głośnika +- 50 zł.
Montaż jest całkiem prosty nie licząc tweeterów które trzeba umiejscowić albo w słupkach (broń Boże tam pod szybą) lub prościej, w obudowie lusterek bocznych (taki plastikowy trójkącik gdzie normalnie jest pipek do zmiany położenia lusterka, jak nie ma elektryki ;) )

i o tak o ;-)


Podziękował za info




IPB Skin By Virteq