Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Nagła utrata mocy w czasie jazdy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:00, 18.07.2009

Witam posiadam hondę 2.0 tdi 1997r z silnikiem rovera.Mam problem w upalne dni (stanie w korku)na niskich obrotach silnik gaśnie ciężko jest go odpalić.Jazda wygląda tak że na początku jest zmulony tak jakby turbo nie działało ,powyżej 60km/h śmiga normalnie
Gdy tylko silnik przestygnie wszystko wraca do normy.Usterka ta wystąpiła 2 razy Bardzo bym prosił o pomoc.

#2 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 17:00, 18.07.2009

nie jestem za bardzo obeznany w turbo...ale może intercooler szwankuje ? Albo chłodzenie turbiny nie jest prawidłowe ? Sprawdź to...zobacz czy wiatraki na chłodnicy się kręcą...jak jedziesz te 60km/h to mimo wszystko jest jakiś obieg powietrza, więc i silnik jest chłodzony, nawet jak wentylatory się nie kręcą...więc dobrze by było to sprawdzić. Poza tym - płyny chłodzące są? Nie ma wycieków ?

#3 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:34, 19.07.2009

może się pompa zapowietrza a jak dostanie obrotków do przewali powietrze z ukł paliwowego. Kiedy filtr paliwa zmieniany???

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:46, 19.07.2009

Witam ponownie niema wycieków płyny są ,filtr paliwa wymieniałem wraz z olejem.Zrobiłem na nim jakieś 6000km.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:52, 21.07.2009

podpowiem 2 rzeczy bo tak bynajmniej w Opelkach było:
- czujnik barometryczny na turbinie (najczęściej zapchany dolot powodował jego wadliwe działanie)
- czujnik temperatury (tu jak było gorąco to głupoty wskazywał)

I w sumie ja od tego bym zaczął




IPB Skin By Virteq