Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Funkcja Comming Home w Hondzie Accord - Super sprawa Polecam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#31 krysstiann

krysstiann
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:PETERBOROUGH/WROCŁAW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exectutive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Karawan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:45, 28.12.2013

Miejsce zaznaczone strzałką to skrzynka bezpieczników pod maska nad akumulatorem to właśnie w tym miejscu pojawia się 12v po przekręceniu stacyjki.
Kolory przewodów w które należy się podpiać opisałem już po lewej stronie na schemacie(stronę wcześniej).
  • 0
krysstiann

#32 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:45, 28.12.2013

Jeszcze jedno pytanko przewody do których się muszę wpiąć znajdują się koło akumulatora ?
  • 0

#33 Libman

Libman
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Mysłowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:35, 28.12.2013

W końcu podpiąłem mój moduł (leżał już na półce jakiś czas). Światłą mi działają, jedynie nie da się ich konfigurować. Nie działa też wyłączenie dziennych przez pociągnięcie 4 razy manetką. U was to normalnie działa?
  • 0

#34 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 28.12.2013

No właśnie nosze się z zamiarem zabrania za montaż ale nie mam zielonego pojęcia o elektryce a tym bardziej jak się za to zabrać . Może ktoś z kolegów kto montował udokumentował na jakiś fotkach lub filmiku krok po kroku jak to zrobić myślę, że było by z korzyścią dla wszystkich którzy nigdy nie grzebali w aucie przy elektryce . :ok
  • 0

#35 krysstiann

krysstiann
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:PETERBOROUGH/WROCŁAW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exectutive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Karawan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:02, 29.12.2013

W końcu podpiąłem mój moduł (leżał już na półce jakiś czas). Światłą mi działają, jedynie nie da się ich konfigurować. Nie działa też wyłączenie dziennych przez pociągnięcie 4 razy manetką. U was to normalnie działa?


Masz ten sam moduł? Podczas konfiguracji trzeba dość prężnie operować długimi i manetką od postojówek.. ale wszystkie fukcje działają.
  • 0
krysstiann

#36 Libman

Libman
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Mysłowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:07, 29.12.2013

No wlasnie ten sam. Zeby wejsc w tryb konfiguracji trzeba pociagnac manetke swiatel dlugich i 3 razy wlaczyc pozycyjne. W instrukcji pisze, ze powinno byc potwierdzenie wejscia w tryb ustawien kontrolka swiatel dlugich. Jak to u Ciebie wyglada? Nie dziala mi tez funkcja coming/leaving home.
  • 0

#37 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:09, 29.12.2013

Panowie najlepiej niech jedna osoba u której to działa i zamontowała sama ten moduł zamieści filmik z instrukcją krok po kroku jak zamontować i ustawić te funkcje i sądzę i temat będzie zamknięty. A tak będzie 100 pytań do ....
  • 0

#38 krysstiann

krysstiann
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:PETERBOROUGH/WROCŁAW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exectutive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Karawan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:27, 29.12.2013

pisze, ze powinno byc potwierdzenie wejscia w tryb ustawien kontrolka swiatel dlugich

Kontrolka na zegarach się nie zapala, ale potwierdzenie wejscia w tryb programowania odbywa się poprzez szybkie mruganie świateł długich przez około 1,5sekundy.
Wejście w tryb konfiguracji
Przytrzymaj dźwignię świateł drogowych(długich)-nie puszczaj a następnie 3-krotnie na krótko włączyd i wyłączyd światła pozycyjne. Zwolnij dźwignie świateł drogowych(długich).
Moduł potwierdzi wejście w tryb konfiguracji sygnałem świetlnym(tak jak wcześniej opisałem).

Nie dziala mi tez funkcja coming/leaving home.

Należy ją aktywować poprzez wybranie
parametru:4
wartość:3 (fabrycznie 2)

Panowie najlepiej niech jedna osoba u której to działa i zamontowała sama ten moduł zamieści filmik z instrukcją krok po kroku

Wszystko już opisałem wcześniej. Peszel z wiązka(przewodami) znajduje się po prawej stronie od akumulatora.
  • 0
krysstiann

#39 Libman

Libman
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Mysłowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 30.12.2013

Ja fioletowe i zielone wpiąłem ta jak opisał krystiann do wiązki obok aku. Przewodu czerwonego z niebieskim paskiem u mnie nie było (sedan? benzyna?) więc wpiąłem go bezpośrednio pod "-" aku, pomarańczowy wpiąłem pod "+" na aku (dzienne działąją normalnie po odpaleniu silnika).
Jedynie nie działa mi konfiguracja i funkcja c/l home. Sprawdzałem jeszcze raz i nie działa. Daje długie, 3 razy pozycyjne i puszczam długie i nic. :/
  • 0

#40 krysstiann

krysstiann
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:PETERBOROUGH/WROCŁAW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exectutive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Karawan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:34, 30.12.2013

Przewody- kolory i ich funkcje.

Biały z Żółtym paskiem- światło długie
Biały z Zielonym paskiem- światło długie
Czerwony z Niebieskim paskiem- jeden z kierunkowskazów
Libman znajdz w wiązce miernikiem jeden z kierunkowskazów tzn. włącz światła awaryjne i sprawdz przewód po przewodzie. Nie ważne czy prawy czy lewy kierunkowskaz znajdziesz.
Jeżeli nie podepniesz żółtego przewodu to nie będziesz miał funkcji C/L Home +dodatkowo w ustawieniach musisz pozmieniać.- do czego nie masz dostępu.
  • 0
krysstiann

#41 Libman

Libman
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Mysłowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:43, 30.12.2013

Jak sie podepnie zolty pod aku to funkcja c/l home powinna dzialac po aktywacji z manetki. (wg instrukcji).
Teraz jeszcze wszystko posprawdzalem no i na jednym fioletowym nie mam napiecia po wlaczeniu dlugich :/ musiala sie nie wgryzc przez izolacje ta zlaczka. Moze jutro to poprawie bo juz zdazylem wszystko ladnie pozaklejac i zabezpieczyc.
  • 0

#42 krysstiann

krysstiann
  • Forumowicz
  • 131 postów
  • Skąd:PETERBOROUGH/WROCŁAW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Exectutive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Karawan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 17:42, 30.12.2013

zdazylem wszystko ladnie pozaklejac i zabezpieczyc

Proponuję wszystkim tak na przyszłość sprawdzić wszystkie napięcia miernikiem bez wpinania modułu.. takie są te szybko-złączki.. :-/
  • 0
krysstiann

#43 Libman

Libman
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Mysłowice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:31, 04.01.2014

Troche się ostatnio rozchorowałem, ale dzisiaj udało mi się pogrzebać w aucie i poprawiłem złączkę która nie miała styku. Znalazłem przewód od kierunkowskazów, u mnie był to zielono-czerwony. I udało mi się wejść w tryb konfiguracji. W instrukcji jet napisane, że silnik musi być zgaszony podczas konfiguracji modułu, a u mnie działa tylko gdy silnik jest odpalony.
Światła dzienne i funkcja C/L Home już działają tak jak powinny.
  • 0

#44 black69

black69
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 04.01.2014

Kolego Libman, robiłeś może jakieś fotki jak montowałeś krok po kroku ten moduł, nie wiem co rozebrać i gdzie podłączyć i jak z konfigurować ? :-(
  • 0

#45 Miloszzz

Miloszzz
  • Forumowicz
  • 1036 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 16
Dobra

Napisano 21:35, 04.01.2014

a dałoby radę podłaczyć ten C/L Home do drogowych? Bo nie chce mi się xenonów tak nadużywać a w drogowych zwykły halogen siedzi.

Mega podoba mi się ten bajer, na pewno u mnie wyląduje. :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq