Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

gniazdo zapalniczki w nowym Accordzie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:37, 14.07.2009

Pany,
czy ktoś już może podpinał ładowarkę do telefonu albo CB w gniazdo zapalniczki w nowym Accordzie? W instrukcji obsługi napisali, że gniazdo to jest tylko dla zapalniczki i podłączenie innych urządzeń spowoduje jej (zapalniczki) uszkodzenie. To mi akurat powiewa ale nie chciłabym zrobić jakiejś zwary i auta z dymem puścic. Dziwne to troche - w Fordzie nic nie mówią na ten temat i spoko można było CB czy ładowarkę w to gniazdo podpiąć.

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:43, 14.07.2009

Bezpiecznik jest 10A (u mnie - 6gen), nawigacja, CB i tego typu rzeczy mają mniejszy pobór. Sprawdź u siebie, powinno być też 10A w końcu technologii zapalniczek się chyba już nie rozwija :-P wszystkie urządzenia, które mają pobór prądu mniejszy niż wartość Twojego bezpiecznika, możesz podpinać bezpiecznie

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:11, 14.07.2009

navaja, w instrukcji do VII napisali to samo, ze podpinac tylko oryginalne akcesoria blablala. Ja tam podpinam zasilacz od DVD i nic sie nie stalo.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#4 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:26, 14.07.2009

Ja w VII gen mam nawet rozgałeziacz gniazda zapalniczki i podpinam ładowarke do telefonu,CB, wszystko co się uda :mrgreen: i nic mi się jeszcze nie zapaliło

#5 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:02, 14.07.2009

navaja, gratuluje na prawdę wnikliwego przeczytania instrukcji obsługi...
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#6 yaqp

yaqp
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:26, 14.07.2009

w instrukcji do VI gen. jest podobny "wykład" o dodatkowym gniezdzie w bagazniku:

Dołączona grafika
pozdrawiam
Kuba

#7 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:59, 14.07.2009

navaja, gratuluje na prawdę wnikliwego przeczytania instrukcji obsługi...

Driv3r ja Cię mogę jeszcze kilkoma innymi ciekawymi cytatami z tej Biblii zaskoczyć. Poprostu lubię widzieć w czym jadę i jak to działa.

Co do gniazda to o bezpieczniku wogóle nie pomyślałem. Bardziej mi chodziło o kontrukcję gniazdka, czy wtyczka od ładowarki czegoś tam nie zewrze. Sorry Pany ale ja mogę silnik do gołego rozebrać i wał korbowy na panewkach wyłożyskować ale kabli się nie dotknę.
Dzięki za informacje.

#8 sosen13

sosen13
  • Forumowicz
  • 75 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 14.07.2009

panowie maja kompletna racje. u siebie do tego dodatkowego gniazda podpinam turystyczna lodowke 30 litrowe bydle hehe i nic sie nie dzialo, nawet na trasie paru tysiecy kilometrow.
Honda Accord 2006 2.2 i-ctdi ex
http://www.accordklu...pic.php?t=10777

#9 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:33, 17.07.2009

Od początku użytkowania auta podpinam dwie różne ładowarki do gniazda zapalniczki i ani ładowarkom ani samochodowi nic się nie dzieje. Nawet mi do głowy nie przyszło nie podpinać tam ładowarek.
BTW, a wydawało mi się, że czytałem całą instrukcję :)
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#10 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:27, 17.07.2009

navaja, no to gratuluje jeszcze raz. Ja powiem szczerze, iż poległem jak zobaczyłem 70 stron o bezpieczeństwie :/

Pytanie za 100 pkt: czy da się radiu ustawić tak, aby wyeliminować LW i MW podczas przeskakiwania menu? W Clio można było...
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#11 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:01, 18.07.2009

w swojej VII tez podpinam wszystko co sie da... konstrukcja gniazda jest taka sama jak wszedzie a takie uwagi w instrukcji sluza temu zebys dal zarobic ASO no bo przeciez wiadomo ze u nich wszystko najlepsze (najdrozsze)

ale za tak dokladne przeczytanie instrukcji naprawde nalezy Ci sie :najlepsz:
ja poleglem na spisie tresci :-D
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:28, 29.04.2010

spokojnie możesz podpinać wszystko, podpinałem rozgałęziacz a w niego i CB i dvd dla Dzieciaka i nic sie nie wydarzyło




IPB Skin By Virteq