Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Navi nie śledzi ruchu auta.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:00, 26.09.2013

Mam taki problem otóż- wczoraj założyłem do auta nawigację w miejsce PSS, w nocy ściągnąłem sobie płytkę z mapami i wypaliłem (link do map w którymś z tematów na forum), wszystko zagrało pięknie, płytka się wgrała nawigacja włączyła i już myślałem, że jest sukces kiedy okazało się, że jedyne co nawigacja potrafi zrobić na mapie to kręcić w kółko trójkątem oznaczającym mój samochód... Sygnał chyba jest, bo komunikatu o braku połączenia z satelitą nie wyświetla, trasę mogę wyznaczyć no ale... co mi z tego skoro punkcik na mapie (czyli mój samochód) się nie porusza. Może ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?
  • 0

#2 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:18, 26.09.2013

Sorry za pytania ale nie znam szczegółów więc będę strzelać.
Masz auto z 2005 tak ?? Jaką nawigacje zamontowałeś, tą do przed lifta ?? Jaką mapę wgrałeś 2.11 oryginał ??
Jeśli na powyższe pytania odpowiedź brzmi tak no to prawdopodobnie masz tylko mapę Europy zachodniej czyli nie ma tam mapy Polski czyli po prostu widzisz pustą mapę, tak ?? Czy jednak chodzi oto, że wgrałeś miksa z Polską i widzisz na mapie drogi ale znaczek auta nie przesuwa się po tych drogach ??
  • 0

#3 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:35, 27.09.2013

Odpowiedzi wydają mi się proste- przedlift, navi z przedliftowego, mapy to miks z linków z forum.
  • 0

#4 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 06:28, 27.09.2013

O.K. czyli mapy to mix.
No to dalej, czy po uruchomieniu widzisz mapę miejsca, w którym się znajdujesz czy może w ogóle to jakieś inne miejsce ?
Czy pozycja auta jest w odpowiednim miejscu na mapie ?
  • 0

#5 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:49, 27.09.2013

Pozycja jest bardzo niedokładna powiedziałbym, że to +/- jakieś 500m, wczoraj np. przyjechałem z Krakowa do innego miasta i rzeczywiście pokazywał, że jestem w tym mieście ale bardzo niedokładnie. To samo było w Krakowie-region się zgadzał ale pozycja już nie, kiedy jechałem trójkąt kręcił się dookoła ale pozycji nie zmieniał.

Edit. Jeśli to ważne próbowałem ustalić pozycję dokładną ręcznie stojąc na środku ulicy jednak dalej to samo kursor nie poruszał się za autem tylko w miarę zmiany kierunku kręcił w kółko.
  • 0

#6 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 07:19, 27.09.2013

Przyznam, że nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe.
Jeśli kursor nie przesuwa się / nie zmienia pozycji to jakim cudem pokazał, że jesteś w innym mieście ?
Chyba, że chodzi oto, że jak odpalisz auto to mniej więcej pozycje pokazuje potem podczas jazdy nie zmienia się pozycja i potem gdy zgasisz i ponownie odpalisz nawigacje to znowu mniej więcej pozycje pokazuje.
Tak to działa ?
  • 0

#7 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:29, 27.09.2013

Dokładnie tak jak powiedziałeś. Z tym, że ta pozycja jak wspomniałem jest niedokładna.
  • 0

#8 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 08:26, 27.09.2013

No to lekko dziwne jest :(
Nie wiem jak tam dokładnie wygląda menu serwisowe w wersji przedliftowej ale w polifcie jest samodiagnostyka.
U Ciebie też powinno być chyba coś takiego.
Może coś jest uszkodzone ? Kupiłeś gdzieś z pewnego źródła ?
  • 0

#9 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:45, 27.09.2013

Można powiedzieć, że źródło pewne, bo jest to firma zajmująca się sprzedażą wielu części do Hondy i to nie pierwszy rok. A jak włączę menu serwisowe to co dalej robić? Coś to pomoże? Bo mam tu wiele dziwnych opcji.
  • 0

#10 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:43, 27.09.2013

Masz tam "self diagnosis" czy cos w ten deseń ?
Nawigacja powinna przeprowadzić samo diagnostykę i jeśli jest jakiś problem to będzie tam widać.
  • 0

#11 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:36, 28.09.2013

Właśnie włączyłem diagnostykę i nie widzi żadnych problemów. Może sprawa tkwi po stronie map? Bo wszystko inne wydaje się być w porządku. Nie mam już pojęcia cj co może być nie tak... :-/
  • 0

#12 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:11, 29.09.2013

W poliftowej wersji tam w samo diagnostyce można wejść w opcje GPS'u i zobaczyć jakie widzi satelity itp.
Sprawdź czy takie coś jest u Ciebie ?
Jeśli jest i nawigacja normalnie widzi satelity ( i łapie fix'a / pozycje ) i diagnostyka nie wykazuje błędów no to niestety nie mam pomysłów :( bo to by znaczyło, że w teorii wszystko działa choć tak nie jest.
  • 0

#13 Borovik

Borovik
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:52, 29.09.2013

Właśnie :) widzi satelity według tej diagnostyki ale auto jakby się nie ruszało. Mało tego-nawigacja idealnie określa położenie z satelit- sprawdzałem dane miasta, w którym jestem, bo sprawdziłem jego położenie wg. danych geograficznych i wszystko się zgadza z tym co pokazuje mi na ekranie.
  • 0

#14 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:09, 29.09.2013

W sumie nie znam się na oryginalnej nawigacji, ale może rzeczywiście problem wynika z płyty? np. ma problem z odczytem mapy i nie przesuwa jej, ale samochód się rusza...
Ja bym spróbował inną płytę...
  • 0

#15 JoeBlack

JoeBlack
  • Forumowicz
  • 465 postów
  • Skąd:internet
  • Paliwo:PB
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 06:52, 30.09.2013

Wina płyty jest bardzo mało prawdopodobna. Jeśli jest jakiś problem z odczytem płyty to zaraz jest komunikat.

Borovik, czyli jak dobrze zrozumiałem, pozycja auta na mapie jest nieco błędna, z tego co pisałeś wcześniej, ale ta podana w diagnostyce jest już dokładna ? To by było nieco dziwne :(
Co do faktu, że nie widać ruchu auta to miałbym jedną (być może nieco naciąganą teorię).
Taka fabryczna nawigacja ma tą przewagę nad zwykłą nawigacją, że śledzi także ruch auta na podstawie ruchu kół (czy też czujnika ABS). To daje taką przewagę, że np. w tunelu mamy dalej poprawną pozycję auta pomimo braku zasięgu z satelity.
Tak na pewno jest w wersji poliftowej.
Nawigacja posiada też kolejny czujnik, który informuje o zmianie kierunku poruszania.
Może, ale tylko może, ta nawigacja działa tak dziwnie, że łapie fix'a, a potem odpytuje GPS tylko jeśli widzi po ABSie, że auto fizycznie się porusza. Czy jeśli nie dostaje poprawnego sygnału z ABS to myśli, że auto stoi więc nie sprawdza dalej sygnału z GPS.
Tutaj jest schemat działania wersji poliftowej.

Dołączona grafika

Może po prostu coś nie zostało podłączone albo po prostu nawigacja jest uszkodzona ? :(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq