Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ciężko wchodzą biegi


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 09:46, 15.09.2008

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem, że coraz ciężej zaczynają wchodzić biegi. Do niedawna problem był głównie z III biegiem, teraz przenosi się to na inne. Wcześniej skrzynia chodziła jak marzenie. Co może być powodem? Czy trzeba zmienić olej? Jeśli macie jakieś sugestie, będę wdzięczny za odpowiedź.

#2 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:13, 15.09.2008

Sprzegło, olej w skrzyni. Wymień olej i obserwuj....

Olej to tylko MTF/ATF dostepny w ASO.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:41, 19.09.2008

Blade zgadza sie ale proponuje w kolejnosci najpierw zmien olej a pozniej ewentualnie grzeb w sprzegle, lepiej najpierw zabrac sie za to tansze no i czesto po zmianie oleju problem znika.

#4 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:16, 20.09.2008

U mnie też ciężko wchodzą biegi i kuzyn który ma warsztat powiedział mi, że mam szykować pieniążki na tarczę sprzęgłową lub całość w zestawie z dociskiem. Ale jestem ciekaw jak będzie u Ciebie sytuacja po zmianie oleju - tak, że czekam na spostrzeżenia.
Pozdrawiam

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:56, 20.09.2008

biegi tez beda ciezko wchodzily jesli nie bedziesz mial przynu w wysprzegliku. Maly zbiorniczek przy scianie grodziowej po stronie kierowcy. Moze poprostu plun uciekl Ci. u mnie to bylo przyczyna.

#6 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 20.09.2008

Tomi ma rację bo mi też uzupełnili płyn w wysprzęgliku, ale i tak kuzyniak powiedział, żebym nastawił się na wymianę sprzęgła - bo podobnoś :idea: "jak wsteczny trudno wchodzi, jest ciężko go wrzucić to na pewno sprzęgło" :idea: to tylko z zasłyszenia zacytowałem - nie wiem czy to prawda :?:

#7 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 15:07, 20.09.2008

Panowie, dzięki za podpowiedzi.
Rzeczywiście zacznę od najprostszych i najtańszych czynności, czyli sprawdzenia oleju z skrzyni, etc.
Zauważyłem, że problem zmniejsza się, gdy silnik nieco rozgrzeje się, ale i tak nie jest dobrze. Pewnie w najbliższym tygodniu podjadę do warsztatu, to będę wiedział co się działo. Wtedy dam znać.

#8 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:32, 20.09.2008

jak wsteczny trudno wchodzi, jest ciężko go wrzucić to na pewno sprzęgło" :idea:

:shock: :szok2: U mnie ciężko wchodzi, tzn. muszę wyłączyć sprzęgło, wcisnąć jeszcze raz i dopiero wchodzi przeważnie mam tak rano no i wogóle ciężko mi pedał sprzęgła chodzi. Nie wiem co z tym robić bo znajomy ma Civic'a chyba z 2006 albo z 2007 i powiedział że ma wszystkie takie objawy co u mnie.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#9 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 20:53, 20.09.2008

jak wsteczny trudno wchodzi, jest ciężko go wrzucić to na pewno sprzęgło" :idea:

:shock: :szok2: U mnie ciężko wchodzi, tzn. muszę wyłączyć sprzęgło, wcisnąć jeszcze raz i dopiero wchodzi przeważnie mam tak rano no i wogóle ciężko mi pedał sprzęgła chodzi. Nie wiem co z tym robić bo znajomy ma Civic'a chyba z 2006 albo z 2007 i powiedział że ma wszystkie takie objawy co u mnie.


Tak, u mnie są podobne objawy. Jak wrzucę bieg jeszcze raz, to zazwyczaj już lepiej wskakuje. Ale i tak biegi zmieniają się z takim "zgrzytem" :-/

#10 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:44, 21.09.2008

Wsteczny zawsze w Hondach dziwnie wchodzi miałem ten mankament również w civicu,ale tak już jest i radze się tym nie przejmować,bo nic się z tym nie zrobi...Po prostu Hondy nie lubią jeździć do tyłu ;-)

#11 crisinho

crisinho
  • Forumowicz
  • 88 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:08, 21.09.2008

dokładnie....wsteczny to standarcik i trzeba sie nauczyć z tym żyć a kase wydać na inne przyjemności :-D

#12 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 18:04, 21.09.2008

Tyle, że u mnie wsteczny działa najlepiej :mrgreen:

#13 skorpion

skorpion
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:12, 22.09.2008

Witam
Panowie - tylko słyszałem o tym wstecznym - ok :lol:
Ja i tak zamierzam wymienić bo mam okazję i chyba z niej skorzystam :lol:
No i czekam na opinię quicksilver77 jak wymieni olej w skrzyni i jakie będą objawy po tej wymianie - czy będzie wszystko ok.
Pozdrawiam

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:36, 22.09.2008

jak wsteczny trudno wchodzi, jest ciężko go wrzucić to na pewno sprzęgło" :idea:

:shock: :szok2: U mnie ciężko wchodzi, tzn. muszę wyłączyć sprzęgło, wcisnąć jeszcze raz i dopiero wchodzi przeważnie mam tak rano no i wogóle ciężko mi pedał sprzęgła chodzi. Nie wiem co z tym robić bo znajomy ma Civic'a chyba z 2006 albo z 2007 i powiedział że ma wszystkie takie objawy co u mnie.


Tak, u mnie są podobne objawy. Jak wrzucę bieg jeszcze raz, to zazwyczaj już lepiej wskakuje. Ale i tak biegi zmieniają się z takim "zgrzytem" :-/


Ja mam tak w Polonezie z 83r. :-P Ale tylko jak długo stoi i najczęściej w zimne dni się to dzieje. Wystarczy wcisnąć sprzęgło, pościć i wcisnąć jeszcze raz. Biegi wchodzą jak w masło :mrgreen:

#15 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:56, 22.09.2008

ten typ tak ma :-) ja juz sie przyzwyczailem :-P




IPB Skin By Virteq