Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem na niskich obrotach 1.8Is


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ołtaż

Ołtaż
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Nadarzyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 11.09.2013

Witam
Kilka tygodni temu stałem się właścicielem Accorda z 99 roku z silnikiem f18b2.
Niestety silnik ma taki problem, że pod odpaleniu na zimnym silniku zupełnie nie chce się wkręcać na obroty w przedziale 1500-2900. Mogę mieć wciśnięty pedał gazu do końca, natomiast silnik ma strasznego muła do tego stopnia, że ledwo rusza. Po wkręceniu się na obroty powyżej 2900 silnik łapie moc i przy mokrej nawierzchni buksuje kołami jakby nagle dostał turbo :) Taka sytuacja ma miejsce tylko na zimnym silniku. Gdy silnik się rozgrzeje problem praktycznie zanika.

W silniku zostały zrobione zawory, świecie, kable WN... Nic się nie zmieniło...

Szukałem już w innych tematach, ale nie znalazłem takiego problemu. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim i może coś poradzić? Jest to uciążliwe, bo dopóki samochód się nie rozgrzeje praktycznie nie da się nim jechać a katować na zimnym na wysokich obrotach to nie wypada :)

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Ołtaż
  • 0

#2 H4RRy

H4RRy
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance+
  • KM:150
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CR-V RE5
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 22:55, 11.09.2013

Na początek polecam wyczyszczenie zaworu EGR i przepustnicy - tu masz w razie czego opisane jak się za to zabrać.
  • 0

#3 Śmigło

Śmigło
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:20
  • Wersja:es
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:cg95
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:46, 12.09.2013

Mi na lekkiego zamuła pomogła regulacja luzów zaworowych
  • 0

#4 glowka22

glowka22
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Nisko
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:137
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:51, 12.09.2013

Witam,ja mam ten sam problem, przejade kawałek z osiedla do skrzyżowania, zatrzymuje się, wrzucam 1bieg daje gazu u tu.. ,czuje ze nie bardzo chce ruszyć, wiec sprzęgło i dodaje gazu pulsacyjnie aż po chwili jakby sie cos odetkało i dalej jedzie normalnie ,bez żadnych dziwnych objawów, ja obstawiam grzałke w sondzie , bo miałem kiedys podobne objawy i wtedy byla wina grzałki, tylko ze i wtedy zapalał sie check a teraz nie mam błedów, czekam na opinie.Pozd.
  • 0

#5 seba2ts

seba2ts
  • Forumowicz
  • 290 postów
  • Skąd:zaręby
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 05:20, 13.09.2013

miałem identycznie jak ty i też checka mi nie wywalało . winna była sonda . po wymianie problem ustapił
  • 0
"Tak to my ludzie z gry nakręceni pasją, porzuć łzy ruszaj ty swoja drogą jasną... "

http://www.accordklu...p=563034#563034

#6 wluka85

wluka85
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:56, 13.09.2013

ja podobne mam objawy chyba już drugi rok ale jeszcze check engine jeszcze mi się nie zapalał... i tu się zastanawiam czy u mnie pada sonda czy coś innego... w najbliższych dniach muszę wymigać czy nie mam jakiś błędów... a jak padłaby całkiem sonda to auto pojedzie czy będzie unieruchomione?
  • 0
Mój Accord 1999

#7 Ołtaż

Ołtaż
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Nadarzyn
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:07, 15.09.2013

miałem identycznie jak ty i też checka mi nie wywalało . winna była sonda . po wymianie problem ustapił


Dzięki za informacje, w tygodniu podmienię sondę na nową i mam nadzieje ze problem zniknie :) Dzięki!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq