Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Biegi ciezko wchodza przy wysokich obrotach


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:21, 06.07.2009

Zastanawiam sie czy to olej w skrzyni czy sprzeglo.. a moze 'ten typ tak ma' ?

Dokladnie rzecz opisujac, sprawa wyglada tak:
Przy spokojnej jezdzie wszystkie biegi wchodza jak w maselko, ale gdy rozkrece silnik do 6-7 tysi przy zmianie szczegolnie z 1 na 2 czuc wyrazny opor, a bieg wchodzi jakby 'na dwa'.
Samochod mam od kilku dni i kiedy pierwszy raz dalem mu w kite ze startu na mojej twarzy pojawil sie grymas typu 'Ajjjjjjjjjjjj'.. przy 7k wybijam pierwszy bieg--> przejscie przez pozycje neutralna w kierunku dwojki--> czuje na lewarku 'tykniecie' i myslac ze juz zapialem dwojke--> puszczam sprzeglo, a tu zgrzyt jak z 20 letniego malucha przy starcie--> sprzeglo spowrotem w podloge--> i wspomniana zmiana biegu jakby 'na dwa'

Teraz po testach jest dokladnie tak jak pisze.. przy spokojnej jezdzie biegi wchodza idealnie, ale przy walce niemalze do odciecia, biegi przechodza przez pierwszy lekki opor, a nastepnie kolejny, do pokonania ktorego trzeba uzyc troszke sily i naprawde szarpnac lewarem, a przy spoconej dloni potrafi sie nawet wyslizgnac z reki..

..dodam jeszcze ze nowe sprzeglo zalozone bylo przez Honde przy 100kkm, obecnie na liczniku mam 160kkm i zadnego slizgania ani innych niepokojacych objawow.
Co do oleju w skrzyni wydaje mi sie ze musial byc wymieniany w/g ksiazki, gdyz samochod servisowany byl zawsze w ASO, a przeglady robione byly regularnie.

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:43, 06.07.2009

To prawdopodobnie wina sprzęgła, ew. synchronizatorów w skrzyni.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:51, 06.07.2009

ja bym raczej stawial na synchronizatory. przy sprzegle zawsze by ciezko wchodzily a zwlaszcza jedynka na postoju.

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 08:51, 06.07.2009

Na wszystkich biegach tak jest? Jeżeli tylko z 1 na 2 to skrzynia była źle użytkowana lub samochód ostro dostawa. Typowe wbijanie dwójki na siłę przy ostrych startach. W tym wypadku tylko wymiana synchronizatorów. Zacznij od sprawdzenia oleju.

Do zobaczenia na trasie.


#5 matman

matman
  • Forumowicz
  • 308 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:38, 10.07.2009

Hej!
Mam (a raczej miałem) ten sam problem. Do 5800 RPM wszystko gra (chociaż z dwójką bywa różnie czasami gładko a czasami lekko haczy) ale od 6000 RPM w górę było ciężko wypiąć 1 i wpiąć 2 i to samo miałem z 2 na 3. Trochę lepiej z 3 na 4 ale tylko trochę. Naprawdę trzeba było użyć sporej siły i robić to powoli a nie szybko i na chama. Ale znalazłem rozwiązanie.
Kupiłem na Allegro coś co nazywa się Bilstein R2000 ET. Spuściłem ze skrzyni 200ml oleju i dolałem 200 ml tego specyfiku. No i po 500 km problem w zasadzie zniknął. Oczywiścnie nie całkowicie ale poprawa jest ogromna w porównaniu z tym co było. Teraz biegi wchodzą znacznie lżej i nie muszę się siłować z lewarkiem.
Dokładnie to odlałem litr, podzieliłem na pół, do jednej połówki dolałem specyfik, wymieszałem, wlałem do skrzyni i na koniec uzupełniłem resztą oleju.
Skrzynia w Civic'u mojej żony chodzi super i chciałem aby w moim Acco tak chodziła. No i w zasadzie teraz mam co chciałem i już nie narzekam. Naprawdę różnica jest ogromna.

Pozdrawiam!

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:43, 25.02.2012

Mnie też nagle biegi na wysokich obrotach zaczęły ciężko wchodzić. A to że jest to skutkiem złego traktowania skrzyni to jakaś bujda. Samochód mam od nowości i skrzynię zawsze traktowałem z szacunkiem.

Podjechałem do ASO, wymienili olej i problem ustąpił. Nie do końca potrafili mi powiedzieć jaka była przyczyna.
Coś tam próbowali tłumaczyć ale mam wrażenie, że sami nie wiedzieli co się stało.

#7 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:57, 27.02.2012

Mnie biegi ciężko wchodziły a czasami się cuś blokowało i nie chciało wejść, bo oberwało się coś w łożysku, nie umiem tego wytłumaczyć ale tak mi mechanik mówił jak sprzęgło wymienił.




IPB Skin By Virteq