Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Dolot K&N czy TezoR ???

VI

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
354 odpowiedzi w tym temacie

#316 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 14.06.2010

FIltr k&n

Pytanie Nada sie taki do v6 mam dolot AEM'a ale filtr juz jest tak zniszczony ze najlepiej go wymienic byoby na nowy i znalazelm ten wyzej A i jeszcze jest tansza simota i tu pytanie czy nizsza cena jest za naklejke simota czy i jakosc jest duzo gorsza od k&n

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#317 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1,176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:57, 14.06.2010

rozważ opcje filtra suchego badz mokrego :) Podejmując decyzje wolałbym K&N choc sam jeżdze na TenoR :) w kazdym razie każdy zakup uzależniony jest od posiadancyh srodków- ja bym nie załował na K&N przy takiej cenie

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#318 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:10, 14.06.2010

logicsys kupiłeś furę od 'mykenzi'??

#319 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:19, 14.06.2010

logicsys kupiłeś furę od 'mykenzi'??


Zdaje się, że tak. logicsys, co się nie chwalisz :mrgreen: ?

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#320 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1,426 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:25, 14.06.2010

Tak coś mi się jakieś delikatne fakty kojarzyły,szczególnie ten dolot AEM uświniony jakby w kałuży leżał bo kiedyś mi mykenzi foty wysyłał. :mrgreen:

#321 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:19, 15.06.2010

Hehe no mam jakis V6 na LLB blachach ;) no ale to na inny watek kiedys wbije A tu pytam o ten dolot czy jak zmienie stozek na ten k&n bedzie git ?? A i czym sie rozni suchy od mokrego filtra

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#322 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1,176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:20, 15.06.2010

suche sa to filtry o mniejszej granulacji wkładu bawełnianego z reguły wieksze a mokre sa to filtry o wiekszej grantulacji ktore sa nasaczane by te wieksze pory w bawełnie nie przepuszczaly syfu, z reguły sa ciut mniejsze od suchych. Różnica jest tak ze czasem zdarza sie ze olejek moze byc zassany do przepustnicy i może odkładac sie na niej tak jak inne zanieczyszczenia, a wedle niektórych suche gorzej filtruja. W zasadzie to mozesz wybrac jaki chcesz, po prostu kazdy ma swoje wady i zalety Bierz tez K&N i sie nie zastanawiaj tylko sprawdz srednice rury zeby pasował

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#323 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:38, 15.06.2010

dzisiaj zmierzylem swoj stary filtr i tek fi rury dolotu 76mm fi stozka jakies 100mm dlugosc bez kolnierza 210mm a na alledrogo znalazlem cosik takiego

filtr

Ogolnie oporcz srednicy rury dolotu na co zwracac uwage przy zmianie filtra wielkosc ma znaczenie jesli chodzi o przelozenie na osiagi ?? czy silnik i tak zassie tyle ile mu bedzie trzeba?? Z tego co tu widze to wiekszy lepiej filtruje ale czy cos poza tym

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#324 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1,176 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:40, 15.06.2010

wiesz jakie efekty przyrostu mocy dale taki filtr to wiadomo:) :mrgreen:, zwróc tylko uwage ze czasem filtry różnia sie budową w zależności od tego czy jest on do SRI czy CAI wejdz najlepiej na strone K&N sprawdz jaki filtr jest własciwy do twojego auta i znajdz go po numerze na alledrogo i go kup tak bedzie najlepiej

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#325 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 23.06.2010

No i doszedl do mnie ten filtr k&n tylko jakies takie odczucia po wymianie mam jakby mial wiekszego mula z dolu w temacie mam zdjecia jak to u mnie wyglada i jaki byl stary filtr Tak sie zastanawiam moze przez to ze nie jest on nad tym otwirem po rezonatorze i cieplejsze powietrze dostaje CHyba trzeba bedzie jakis wlot zimnego powietrza zamontowac to sie okaze wtedy Moglby ktos mi cos poradzic??

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#326 Marru

Marru
  • Forumowicz
  • 475 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:59, 23.06.2010

W dupę dostaję dół ale górę masz mocniejszą to normalne.

#327 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:00, 23.06.2010

ale teraz porownuje z tym stozkiem co mialem wczesniej znaczy na starym mial lepszy dol

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#328 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 11.07.2010

zabieram sie wreszcie za dolot u siebie, fundusze niewielkie max 500zł, upatrzyłem coś takiego poradźcie co wybrać ewentualnie coś innego.
Temat przeczytałem prawie cały, niestety większosc linków nieaktualna dla tego peosze o pomoc
http://www.allegro.p...cord_98_02.html
do kąd siega ten dolot, kończy sie za akumulatorem?
Jak zrobie dolod Cai taki jak ten
http://www.allegro.p..._accord_98.html
to musze kupować hydroshield?
czy lepiej kupić samą rurę a stożek osobno?
ma ktos taki zestaw?
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#329 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:54, 11.07.2010

Pierwszy to SRI i kończy się za lampą prawą na wysokości akusa. Drugi link masz na CAI i jeżeli obawiasz się wody to lepiej hydroshielda zakupić (na pewno nie zaszkodzi) tylko wtedy rezonator musisz wymontować przy tym CAI. Moim osobistym zdaniem lepiej kupić zestaw który jest już dopasowany niż samemu kupowac osobno rure a osobno stożek, chociaż wtedy możesz kupić samą rurę ale zainwestowac w lepszy stożek od simoty jakim jest np. K&N. I tak i tak powinno być dobrze.

#330 pietras007

pietras007
  • Forumowicz
  • 83 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:54, 11.07.2010

Ja mam zwykły dolot simoty + stożek TenzoR i sie je.... bardzo mocno grzeje. Obwijałem go taśmą z włókna szklanego dwukrotnie i rura jest jako tako, natomiast stożek mam tuż przy aku i się grzeje, czyli raczej niedobrze:/




IPB Skin By Virteq