Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Mycie silnika i-CTDi


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Olapawel1_*

Guest_Olapawel1_*
  • Guests

Napisano 06:29, 28.06.2009

Czy ktos to juz moze robil ......co wolno i czy wogle to ma sens ..... :prysznic: :prysznic: :prysznic:

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:01, 28.06.2009

Z tego co wiem to mycie silnika w ogóle nie ma sensu a nawet nie jest wskazane.
Da ci to tylko lepszy efekt wizualny dla Twojego oka :)

#3 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:42, 28.06.2009

Osobiście jestem przeciwnikiem mycia silników, zwłaszcza hondy, w których jest pełno przewodów, kostek, itp. na wierzchu. Z doświadczenia wiem, że podczas mycia woda nie raz "pokonała" izolację :-/
Ale była o tym mowa tutaj:
http://www.accordklu...opic.php?t=1420

http://www.accordklu...opic.php?t=3415

#4 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 28.06.2009

Ja zawsze myłem silniki bo lubię jak motorek jest czysty , ogólnie nic się nie dzieje ważne aby to robić z głową tzn nie wolno myć silnika jak jest rozgrzany i nie wolno przesadzać z wodą przy elektryce samochodowej

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:26, 29.06.2009

ja myłem na wiosnę w tym roku i jest miodzio :mrgreen: w poprzednim japończyku też myłem zaraz po kupnie i jeździ do dziś. myję w zaprzyjaźnionym warsztacie bez kwita za 20zł ciepłą wodą potem pół godz suszenia kompresorem tak prewencyjnie bo i tak zapaliła zaraz po myciu :mrgreen: generalnie VII gen mocno ssie kurz spod spodu pod maskę i tak samo z wodą dość mocno się chlapie pod maską po ostatnich opadach gdzie woda stała na ulicach po kostki, a ja w tym czasie jeździłem muszę trochę szmatką poczyścić bo są ślady po wodzie.
F1

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:55, 29.06.2009

ja też ze dwa razy myłem i jest ok
na zimnym silniku
przed myciem użyłem preparatu do mycia silnik, odczekałem jakiś czas i użyłem karchera,
wszystko działa

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:30, 30.06.2009

generalnie VII gen mocno ssie kurz spod spodu pod maskę i tak samo z wodą dość mocno się chlapie pod maską


No właśnie, nie wiem jak do VII ale czy do VI są osłony na silnik (te pod spodem) jak ma VW czy Seat ??

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 novi

novi
  • Forumowicz
  • 146 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:08, 07.07.2009

generalnie VII gen mocno ssie kurz spod spodu pod maskę i tak samo z wodą dość mocno się chlapie pod maską


No właśnie, nie wiem jak do VII ale czy do VI są osłony na silnik (te pod spodem) jak ma VW czy Seat ??


Nie wiem jak w VI gen, ale w VII jest osłona od spodu ... tylko jakaś niepasujaca dokładnie bo ma szpary po bokach jakieś 3-4cm - żle spasowana-we wszystkich. W VIII gen, juz to poprawili.
Ale silnik brudzi się przez to wiecej, czy myć ? wg mnie przetrzeć wystarczy

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom kontrolować emisję ich pieniędzy ... to banki i korporacje, które wyrosną dookoła nich, pozbawią ludzi całego majątku do czasu, aż ich dzieci obudzą się bezdomnymi na kontynencie, który zdobyli ich ojcowie” -- Thomas Jefferson /Letter to the Secretary (1802r.)


#9 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 07.07.2009

Mozesz myc tylko uwazaj na srodki na bazie kwasu, a to dlatego kazde teraz nowe silniki sa w montowni pryskane silikonami antykorozyjnymi w celu zabezpieczenia metali i czesci aluminiowych.Popatrz sobie na samochody myte na bazie kwasu jak nie wiele trzeba zeby ladny silnik stal sie ogniskiem korozji,wszystkie czesci aluminiowe zaczyjana sie utleniac i szarosc w szadzi jest gwarantowana,a tego juz nie zatrzymasz.Myj za pomoca benzym ekstrakcyjnych lub ropy pod cisnieniem a potem tylko goraca woda i masz problem z glowy,tluszczu sie pozbedziesz jezeli uzywasz myjki z dozownikiem wlej tam plyn do naczyn i plucz goraca woda. ;-)




IPB Skin By Virteq