Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Woda pod nogami kierowcy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Młody98

Młody98
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Sieraków wlkp
  • Silnik:3.0
  • Wersja:ES
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 26.06.2013

Witam. Postawiłem auto wczoraj wieczorem na podwórku, dzisiaj auto stało cały dzień w tym samym miejscu nie ruszane a napotkałą nas straszna ulewa. Pare minut temu wsiadłęm do auta i dosłownie pod nogami kierowcy stała woda. Skąd ona się tam wzięła? Spojrzałem pod auto, nie widzę tam żadnej dziury w wyniku korozji ani nic takiego. Możliwe, że dostała się ona przez podszybie? Taka moja pierwsza myśl...?
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:13, 26.06.2013

nie podszybie bym wykluczył , stawiam że drzwiami przyleciała , trzeba ściągnąć tapicerkę drzwi a pod nią będzie folia przyklejona , przynajmniej powinna być jeżeli nie jest to musisz ja podkleić i będzie ok , jest jeszcze możliwość że szybą czołową
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 Młody98

Młody98
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Sieraków wlkp
  • Silnik:3.0
  • Wersja:ES
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:16, 26.06.2013

west, Ale co ma do tego ta folia? Przy poprzedniej coupe miałem ją prawie całą odklejoną i woda nie znalazła drogi do wnętrza. A szyba czołowa? Auto jest 100% nie bite więc sama z siebie by się rozszczelniła?
  • 0

#4 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:29, 26.06.2013

Auto jest 100% nie bite więc sama z siebie by się rozszczelniła?

to w niczym nieprzeszkadza

west, Ale co ma do tego ta folia? Przy poprzedniej coupe miałem ją prawie całą odklejoną i woda nie znalazła drogi do wnętrza.

Bardzo dużo w jednym nie lało a w 3 innych leje
Pracuje w aso hondy jako blacharz od 5 lat i nie jeden przeciek widziałem , wiec pisze pierw coś co może być blachostką , już jeden taki przypadek tu był kolega posłuchał mojej rady rozkręcił tapicerkę podkleił folie i przecieku brak
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#5 Młody98

Młody98
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Sieraków wlkp
  • Silnik:3.0
  • Wersja:ES
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 26.06.2013

Ok w takim razie dzięki za podpowiedź, jutro rozbieram drzwi. A jeszcze pytanie, jeżeli się okażę, że to nie to, jak mam sprawdzić czy jest to wina przedniej szyby? Po prostu lać wodę i patrzeć czy przecieka?
  • 0

#6 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:35, 26.06.2013

Po prostu lać wodę i patrzeć czy przecieka?

to jest jedyny dobry sposób , może też lecieć po przewodach drzwi co leci do słupka zobacz czy ta guma dobrze leży do słupka
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#7 Młody98

Młody98
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Sieraków wlkp
  • Silnik:3.0
  • Wersja:ES
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:03, 27.06.2013

A więc tak, drzwi rozebrałem - folia tak jak oryginalnie została naklejona tak jest i teraz. Lałem wodą z ciśnieniem (wąż zaciśnięty ręką na końcu, więc myślę że wystarczająco) po dachu, drzwiach, wszelakich uszczelkach, po szybie czołowej jakieś 5 min i również nic, zaglądałem po polaniu wodą pod kierownicę i nie widać żeby jakaś kropla się tamtędy uroniła. Dodam tyle, że na podsufitce (już były wcześniej) przy drzwiach lewych widać taki ślad że było tam mokre, tylko że jak się dotknie w tym miejscu to jest to suche, nie czuć mokrego a na podłodze jak nacisnę palcem na wykładzinę to wychodzi woda... Auto były na postoju więc jedyna droga którą mogła się dostać woda to górą. Możliwe ze coś puszcza dopiero gdy jest mokre spory czas? W końcu padało w sumie 2 dni non stop... Kiedyś już też to zauważyłem ale ta wykładzina byłą zaledwie wilgotna, w zasadzie tak jak by się mokre buty w nią wytarło więc to olałem ale teraz przesada o_O
  • 0

#8 ben

ben
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Grójec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 04.07.2013

Też miałem problem z mokrą wykładzinką pod nogami kierowcy i co się okazało leciało w tym miejscu gdzie idzie linka od otwierania maski tam jest gumka która wypadła trzeba zdjąc nadkole wtedy jest dostęp.
  • 0
Power of dreams

#9 Kris1272

Kris1272
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Lublin, KJ
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:41, 25.09.2013

Witam!
Jeżeli nie znalazłeś jeszcze miejsca przecieku to przeczytaj ten opis:
http://lakiernik.inf...de5746fac6ed1bc
Właśnie walczę ze swoim - przerdzewiał w tym samym miejscu. Mój Accord również na 100% bezwypadkowy, całe życie garażowany, pieszczony a w tym roku już drugi raz idzie do blacharza na łatanie dziur (wcześniej były łatane pod nadkolem tam gdzie jest odpływ z podszybia. Woda również dostałą się pod nałożony na zgrzewy uszczelniacz i po obu stronach były już dziury).
  • 0
Forum posiadaczy i miłośników Hondy CB650SC RC13 1983-85 http://varius.grandh...e/smf/index.php

#10 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:08, 05.02.2014

Witam, odświerzam temat, bo pojawił się ten problem u mnie jesli chodzi o wode pod nogami kierowcy ale to nie przez korozje raczej bo grodź mam jak nową, bez oznak korozji, kielichy też ( auto angielskie) ale woda kapie mi z łączenia deski a obudowy lewarka otwierania maski, leci jakby po słupku, dziś rozmontowałem deche i lałem wode po  szybie i drzwiach a takze na podszybie i nic nie leci... nagle zaczął padać ostry deszcz i schowawszy sie do auta i obserwując pojawiła się kropla jakby gdzieś ze słupka! no i wychodząc z auta zobaczylem ze szyberdach jest jakby lekko uchylony. Stąd pytanie gdzie idzie odpływ szybra ? gdzie ma ujscie bo moze się zatkał po smieci nasypało i czy da sie wyregulować szyberdach ręcznie ? np. w calibrach się da 


  • 0

#11 krecik6464

krecik6464
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Skąd:Głuchów (ŁCT)
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 05.02.2014

Witam, odświerzam temat, bo pojawił się ten problem u mnie jesli chodzi o wode pod nogami kierowcy ale to nie przez korozje raczej bo grodź mam jak nową, bez oznak korozji, kielichy też ( auto angielskie) ale woda kapie mi z łączenia deski a obudowy lewarka otwierania maski, leci jakby po słupku, dziś rozmontowałem deche i lałem wode po  szybie i drzwiach a takze na podszybie i nic nie leci... nagle zaczął padać ostry deszcz i schowawszy sie do auta i obserwując pojawiła się kropla jakby gdzieś ze słupka! no i wychodząc z auta zobaczylem ze szyberdach jest jakby lekko uchylony. Stąd pytanie gdzie idzie odpływ szybra ? gdzie ma ujscie bo moze się zatkał po smieci nasypało i czy da sie wyregulować szyberdach ręcznie ? np. w calibrach się da 

Witam, co do odpływu szyberdachu to przez słupek i koło nóg kierowcy leci rurka. Jak coś tu masz zdjęcia: http://www.accordklu...e-2#entry461839


  • 0

#12 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:14, 05.02.2014

Super o to chodziło ! Dzięki! jutro popatrze, moze gdzieś tam wyżej coś się rozpieło, a co do regulacji szybra to coś tam znalazłem na forum moze sie uda.


  • 0

#13 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:42, 06.02.2014

Miałem podobnie. Okazało się że to przeklejenia jest szyba przednia bo poprzedni magicy źle ją założyli i trzeba było poprawić. Ogólnie rzecz biorąc ciekło szybą po całej długości górnej krawędzi.


  • 0

#14 Argosan

Argosan
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 06.02.2014

No i okazało się najgorsze.... to nie grodź, drzwi ani szyber tylko szyba czołowa... w prawym górnym roku cieknie.. i teraz jakie mam opcje ? bede chciał to jakoś podkleić. jak w accordzie jest szyba wklejana ? da rade zdjąć tą uszczelke zewnętrzną czy ona idzie pod szybe ? z tego co mi powiedziano to ponowna próba wklejenia na nowo starej szyby w całości to 20%...


  • 0

#15 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:36, 06.02.2014

Jestem boski ! :)

Jeśli chcesz to zrobisz dobrze to nawet tego nie podklejaj bo nic to nie da. Ja też tak próbowałem. Najlepiej ściagnąć szybę i zrobic to porządnie.


Użytkownik Duszek edytował ten post 20:37, 06.02.2014

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq