Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

parowanie telefonu z Bluetooth w VIII


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 25.06.2009

Witam,
czy ktoś z Was ma może w Accordzie VIII sparowaną Nokię serii N z hondowskim zestawem głośnomówiącym??
Na stronie www.hondahandsfree.com doczytałem, że cała seria N nie jest kompatybilna. Ogólnie wg tej strony dobrze działają starsze lub te podstawowe modele. Poszperałem na forum i Huwi pisał, że jego Nokia E71 nie chciała do końca współpracować, co by się zgadzało gdyż wg w/w strony nie jest kompatybilna. Namiast Ntgale pisał parę postów dalej, że sparował taką Nokię z zestawem.
Wierzę, że Polak potrafi tak więc może ktoś mi wyklaruje o co tu biega. Sony Ericsson pasuje każdy model (wiadomo - japońskie się dogada z japońskim ;-) ) a w Nokii taka kaszanka.
Pozdrawiam

#2 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 25.06.2009

Miałem sparowaną zarówno Nokię N73 (poprzedni telefon) jak i E71, której używam obecnie. Rzeczywiście z tego co pamiętam o głosowym wybieraniu można zapomnieć. Nie działało z żadnym telefonem. Poza tym jak już pisałem nie otzrymałem żadnych dodatkowych funkcji względem słuchawki bluetooth. Zatem używam słuchawki. Powiem więcej gdy połączyłem telefon z samochodem nie mogłem powiązać go później ze słuchawką bez restartowania. Używam natomiast samochodowego zestawu w powiązaniu z telefonem Benq-Siemens S68 i nie narzekam.
Kumpel w nowym Megane poprzez zestaw bt może odtwarzać muzykę z telefonu i to jest super.
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#3 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:46, 26.06.2009

Miałem sparowaną zarówno Nokię N73 (poprzedni telefon) jak i E71, której używam obecnie. Rzeczywiście z tego co pamiętam o głosowym wybieraniu można zapomnieć. Nie działało z żadnym telefonem. Poza tym jak już pisałem nie otzrymałem żadnych dodatkowych funkcji względem słuchawki bluetooth. Zatem używam słuchawki. Powiem więcej gdy połączyłem telefon z samochodem nie mogłem powiązać go później ze słuchawką bez restartowania. Używam natomiast samochodowego zestawu w powiązaniu z telefonem Benq-Siemens S68 i nie narzekam.
Kumpel w nowym Megane poprzez zestaw bt może odtwarzać muzykę z telefonu i to jest super.


Dzięki za info. To może się źle wyraziłem z tym sparowaniem. Dla mnie sparowany to taki, który działa ze wszystkimi funkcjami a u Ciebie był tylko połączony. Nie wnikając w zawiłości języka polskiego i fachowego słownictwa potwierdza się fakt, że z Nokią serii N jest kiszka i rzeczywiście nie jest kompatybilna, bo nie działa funkcja wybierania głosowego.
Czyli w moim przypadku seryjny zestaw HFT jest mi potrzebny jak tirówce majtki.
Może się jeszcze ktoś obeznany w temacie Bluetootha odezwie i wyklaruje, jak to jest, że różne modele jednego producenta, mające ten sam system łączności ( Bluetooth 2.0 cokolwiek to znaczy) działają lub nie. Chyba będę musiał pomęczyć dział techniczny Nokia Poland.
Sluchawka mi nie pasi, bo mnie ucho boli. :-)
Co do odtwarzania muzy to też jest możliwe, jak masz nawigacje. I nawet 1000 kontaktów można wpisać w książkę systemu a nie 50. I pewnie inne cuda też można mieć tylko trzeba parę patyków za nią wydać a mi nawi potrzebne jak... patrz wyżej. :mrgreen: , tak więc to odpuściłem.

#4 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:55, 26.06.2009

navaja, ja też odpuściłem navi, natomiast teraz żałuje troszkę. Ja używam HTC TouchPro i mam go podłączonego do zestawu Hondy. Wybieranie głosowe działa w tych kontaktach, które mam zapisane w pamięci samochodu. I tak na prawdę zestaw głośnomówiący nie potrzebuje innych funkcji ;-)
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#5 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:56, 26.06.2009

navaja, ja też odpuściłem navi, natomiast teraz żałuje troszkę. Ja używam HTC TouchPro i mam go podłączonego do zestawu Hondy. Wybieranie głosowe działa w tych kontaktach, które mam zapisane w pamięci samochodu. I tak na prawdę zestaw głośnomówiący nie potrzebuje innych funkcji ;-)

Driv3r. Ja od początku wiedziałem, że mi navi jest zbędna. W Polsce i w Niemczech się orientuję a jak będe jechal zagranicę to zawsze mogę przenośną zamocować. Jedyne co mi brakuje to pojemność książki adresowej zestawu HFT (tylko 50 kontaktów) a w navi jest ich 1000. Przy okazji pytanie. Czy jak mogę wpisać 50 kontaktów to mogę do każdego kontaktu przypisać tylko jeden czy też więcej numerów? W navi jest to 1000 kontaków lub 10.000 numerów.
Ja od zestawu Hondy oczekuje:
- możliwości odbierania rozmów - i z tym nie ma problemów w przypadku Nokii serii N
- wybierania głosowego - to niestety nie działa w przypadku w/w modeli
Oczywiście mogę wziąść telefon innego producenta ale ja z Nokią od zawsze. :-)
Tak więc jeżeli i tak mam możliwość wpisania tylko 50 kontaktów (to i tak spoko w porównaniu z nowym Avensisem - 10 kontaktów :-( ), to mi chyba lepiej zamontować gdzieś telefon pod reką by z niego dzwonić - nie wybierać głosowo tylko z manualnie z ksiązki telefonu lub klawiatury. Przychodzące rozmowy mogę wtedy odbierać kierownicy.
A sprawie Nokii serii N piszę do producenta telefonu i jak będę coś wiedział wrzucę na forum.

#6 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:01, 26.06.2009

navaja, z navi byłaby też "gratis" lepsza obsługa radia, płyt i telefonu (też dowiedziałem się o tym z instrukcji obsługi...).
U nas niestety nie ma możliwości innego wybierania numeru z pamięci auta niż głosowo :/

PS mały OT: wczoraj na stacji BP spotkałem czarnego Accorda Tourer z anteną CB na dachu - już miałem nadzieję... zagadałem do kierowika ale niestety - tylko potwierdził, że działa beznadziejnie...
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#7 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 26.06.2009

navaja U nas niestety nie ma możliwości innego wybierania numeru z pamięci auta niż głosowo :/

Tylko nie to. :| Please. Sprawdziłeś na aucie? Wg biblii Hondy, strona 402, trzecia kolumna od lewej można wybierać z klawiatury telefonu, który został sparowany z HFT. Oczywiście wtedy wybieram z książki telefonu ale mam nadzieję, że połącznie idzie na głośniki??? Wprawdzie ostrzegają, by nie robić tego w ruchu ale przecież telefon będe miał zamontowany w uchwycie.

PS mały OT: wczoraj na stacji BP spotkałem czarnego Accorda Tourer z anteną CB na dachu - już miałem nadzieję... zagadałem do kierowika ale niestety - tylko potwierdził, że działa beznadziejnie...


To już jest oddzielny temat porażka. Gdzieś tu na forum była odpowiedź Honda Poland, że temat ich nie dotyczy, bo to nie jest hondowe wyposażenia ale dam głowę uciąć, że przeglądając istrukcję obsługi padło w niej słowo CB. Czyli dopuszczają takie urządzenie.

Z innej beczki. Czy w przyadku Tourerea ta mała "skrócona instrukcja obsługi" jest jednakowa dla obu modeli czy każdy ma inną? Zakupiłem Tourera w małej instrukcji mam gadkę o limuzynie -strona 1 i 25.

#8 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:38, 26.06.2009

navaja, mozesz wybrac z telefonu, ale majac wersje z navi ksiazke kopiujesz do auta i na kolorowym wyswietlaczu pokretlem wybierasz sobie numer. Nie trzeba szukac i korzystac z telefonu.
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#9 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 03.07.2009

A sprawie Nokii serii N piszę do producenta telefonu i jak będę coś wiedział wrzucę na forum.

Tak, jak obiecałem wracam do tematu po uzyskaniu odpowiedzi z firmy Nokia.
Opisałem cały problem, dałem linka do strony Hondy o zestawie HF, na której czarno na bialym jest opisane, że topowe modele Nokii nie są kompatybilne z hondowskim zestawem i ... dupa blada. Po moich kilku monitach dostałem dyplomatyczną odpowiedź, że telefony Nokia najlepiej działają z zestawami HF firmy Nokia i i taki mi też polecaja i nie mogą zagwarantować, że ich telefony będą działały poprawnie z "urządzeniami trzecich producentów".
Jedna pani z infolinii wspomniała mi tylko, że starych Nokiach był system Symbian 9.1 czy jakoś tak a w nowych modelach jest 9.2. I to tłumaczyło by np., że stara Nokia E 50 jest komptybilna a jej następca E 51 już nie.
Tak więc to tyle temacie parowania telefonów Nokia z hondowskim zestawem. Mam nadzieję, że przeda się to komuś zanim wywali siano w błoto na telefon.
Pozdrawiam

#10 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:16, 03.07.2009

Nie do końca w temacie ale z nowszymi Nokiami ja też miałem przejścia w kontekście BT.

Mam radio Pioneer DEH-P65BT (dość wysoki model sprzed 1,5 roku) i jeśli chodzi o parowanie i współdziałanie z Nokiami to czym prostszy i starszy model tym działa lepiej.

Z N95 kolegi to radio w ogóle nie chciało współpracować, z moją byłą E90 działało ale kaprysiło - np. automatyczne podłączanie się radia do telefonu nie działało, po włączeniu radia trzeba było podłączać słuchawkę (czyli radio) ręcznie z menu.

Zresztą Pioneer lojalnie o tym uprzedzał nie umieszczając nowszych telefonów Nokii w tablicy zgodności tego radia. One są zgodne same ze sobą gdyż nawet nie chciały dobrze działać z moją starą słuchawką BT Nokii...

Teraz mam iPhone'a i choć nie ma go w tablicy zgodności to wszystko działa jak trzeba.

Jako ciekawostkę podam, że nowe modele odbiorników Pioneer mają moduł BT firmy Parrot - tej samej co produkuje zewnętrzne zestawy głośnomówiące BT. I w tym wypadku lista zgodności jest już dużo lepsza - są już np. w zasadzie wszystkie nowe modele Nokii. Wydaje mi sie, że Nokie mają jakieś (być może celowe) odstępstwa od standardu BT i wymagają specjalnego podejścia we wspólpracującym module BT, którego bardziej "generyczne" rozwiązania nie mają i sobie nie radzą.

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#11 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:42, 04.07.2009

Niestety, ale nie pozostaje mi napisać nic innego, jak to, że Honda pospieszyła się z najnowszą generacją... niestety. Tego typu niedociągnięcia widać w wielu miejscach-problemy z CB, problemy z parowaniem telefonów, problemy z komunikacją głosową kończąc na problemach z zabezpieczaniem lakieru...

#12 navaja

navaja
  • Forumowicz
  • 67 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:23, 06.07.2009

Koledzy. Podbijam moje pytanie, które zadałem w tym wątku. Czy mając możliwość wpisania w książkę zestawu HF 50 kontaktów mogę pod każdy kontakt podpiąć kilka numerów czy tylko jeden numer do jednego kontaktu?? O tyle to dla mnie ważne, że chce kontakty skopiować z telefonu i nie wiem jak je mam w nim zapisać.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

#13 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:36, 06.07.2009

navaja, ja osobiście nie sprawdzałem tego...
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#14 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:28, 06.07.2009

navaja, ja też nie pomogę
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:53, 06.07.2009

Witam. Koledzy może mi ktoś napisać jak sparować nokie n95 do accorda z 2006. Samochód bez nawigacji.




IPB Skin By Virteq