Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ile maja te szyby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dani1989

Dani1989
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Połomia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:19, 14.06.2013

Witam. Ktos moze orientuje sie na ile % sa tu przyciemnione szyby, planuje cos podobnogo ale nie na max, tylko z wyczuciem, z tylu i przodu po rowno, a i zeby widocznosc zbytnio nie spadla. Pozdrawiam.



Dołączona grafika
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:50, 14.06.2013

na 53%

:bag
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 21:36, 14.06.2013

jest stopień przepuszczalności i stopień ściemnienia, wszystkie szyby w hondzie są fabrycznie ściemnione i mają około 75% przepuszczalności czyli inaczej mówiąc 25% ściemnienia, a dopuszczalna przepuszczalność szyby żeby Ci dowodu nie zabrali to 70% czyli 30% ściemnienia, tak więc nie ma co marzyć o jakimkolwiek przyciemnianiu bocznych przednich szyb bo i tak nie zmieszczą się w dopuszczalnym zakresie. To auto co dałeś fotkę na moje oko ma ściemnione szyby o 25% czyli jeśli założymy że fabrycznie auto ma 75% przepuszczalności to odejmijmy od tego jeszcze 25% i wychodzi nam że to auto ma zarówno stopień ściemnienia jak i przepuszczalność światła ok 50% czyli tak jak napisał kardas.

ps. ja u siebie mam tez 25% i przez 10 lat jeżdżenia raz mi tylko dowód za szyby zabrali i raz mi nie chciał podbic przegladu i wszystko wymierzył takim specjalnym przyrządem stąd to wiem.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#4 Dani1989

Dani1989
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Połomia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:29, 16.06.2013

No dobrze, ale jesli gosciu mi da atest, to czy to robi jakas roznice?
  • 0

#5 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:40, 16.06.2013

absolutnie żadnej, firma naklejająca naklejki na szyby nie ustanawia prawa,
Twoje auto powinno być zgodne z rozporządzeniem dotyczącym pojazdów
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#6 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 10:09, 16.06.2013

ja się uparłem i kazałem im wkleić pod folie w przednich szybach przezroczysty atest i papierek(atest) też oczywiście na przyciemnianie dostałem, ale to raczej tylko taki bajer dla tych co się nie znają jeśli chodzi o przednie boczne szyby, ale zawsze to lepiej wygląda, a bez problemu mi to zrobili.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#7 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:47, 16.06.2013

szkoda lasów na te atesty :bag
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#8 Nipto

Nipto
  • Forumowicz
  • 145 postów
  • Skąd:Poznań-Kiekrz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:124
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:11, 16.06.2013

Nic nie daje taki atest, ani w formie naklejki na szybie ani jako świstek zwany "zaświadczeniem montażu". Ile razy zatrzymała mnie policja, słyszałem to samo, że na szybach bocznych przednich nie może być żadnej folii, nawet przezroczystej. Szyba np podczas wypadku ma się rozsypać w maczek a folia niby to uniemożliwia. Na przeglądzie jest to samo. W zasadzie wszystko zależy od tego na kogo trafisz. Jak będzie służbista albo będzie miał zły humor to dowód poleci i nie ma na to rady. Ja mam w zapasie szyby bez folii i w razie konieczności wymieniam i jadę na przegląd ;-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq