Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Mała konfrontacja żarówek Tungsram H1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:49, 23.01.2014

Ja ponad rok czyli jakies 20kkm jezdzilem na tungsramach +90 i wtedy spalila sie jedna z nich, wiec kupilem jeszcze mocniejsze ktore niedawno zadebiutowaly +120%, i tak juz na nich jezdze ponad pol roku i dalej swieca elegancko. Mysle, ze za 30 zl za komplet mozna ich smialo uzywac w kazdym typie swiatel ;)
  • 0

#17 unckle

unckle
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:17, 27.01.2014

w moim acco 2004 rocznik bardzo słabo świecą światła mijania. co prawda to prawda - mam żarówki jakieś marketowe, ale żeby było aż tak słabo? w nocy jak nie ma oświetlenia lamp przydrożnych to aż strach jechać szybciej. macie na to jakieś rady? światła długie - nie wiem jakie mam żarówki, ale dają w miarę dobrze, natomiast mijania słabizna - myślałem że sama soczewka da dużo, a tu rozczarowanie


  • 0

#18 Łoniaq

Łoniaq
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Pruszcz Gdański
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:56, 28.01.2014

w moim acco 2004 rocznik bardzo słabo świecą światła mijania. co prawda to prawda - mam żarówki jakieś marketowe, ale żeby było aż tak słabo? w nocy jak nie ma oświetlenia lamp przydrożnych to aż strach jechać szybciej. macie na to jakieś rady? światła długie - nie wiem jakie mam żarówki, ale dają w miarę dobrze, natomiast mijania słabizna - myślałem że sama soczewka da dużo, a tu rozczarowanie

 

Zdecydowanie wymień żarówki a jeżeli to nic nie da to będziesz musiał oddać lampy do regeneracji (np. TUTAJ). Przyjrzyj się lampie: czy klosz jest matowy? Czy odbłyśniki są żółte? Czy lampa jest po prostu brudna w środku?

 

Ja też kombinowałem z żarówkami. Moje obserwacje:

- Osram Night Breaker (1 generacji - 120 zł/kpl) - wytrzymały 9 miesięcy i w ciągu tygodnia przepaliły się 2 żarówki

- Philips Blue Vision (~100 zł/kpl)- miałem 2 komplety - wytrzymały 12 - 13 miesięcy

- Thungsram Megalight + 90% (40 zł/kpl)- ponad 1,5 roku i nadal świecą jasno i wyraźnie.

 

BARDZO WAŻNE:

światła włączamy PO uruchomieniu silnika i wyłączamy PRZED wyłączeniem silnika! Żarówki zdecydowanie dłużej wytrzymują!


  • 0

HAKP & VKP #481


#19 frytek87

frytek87
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Gorzów Wielkopolski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:50, 03.02.2014

U mnie ze światłami mijania też jest tragedia i po przeczytaniu tego tematu zainstalowałem Thungsramy Megalight + 90% - było w miarę ok. Po niecałych dwóch miesiącach spaliły się dwie żaróki i przy okazji pękły dwie soczewki:) No i dzięki Thungsramom 126p ma duzo lepsze świtła. Swoją drogą honda dało nieźle ciała z tymi soczewkami - przeglądając forum widze, że temat pękających soczewek jest znany


  • 0

#20 ropa2

ropa2
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Janikowo
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:15, 11.02.2014

Mam zamontowane Thungsramy Megalight + 90% na mijania.....jestem zawiedziony

w poprzednim aucie miałem takie same i o niebo lepiej świeciły ( też soczewki ) , może te 120% dadzą lepszy efekt?

A na pękajace soczewki chyba dobrym rozwiązaniem są swiatła dzienne, oszczędzam wtedy soczewki ,zwłaszcza w dzien słoneczny. :duch:


  • 0

#21 fooxx007

fooxx007
  • Forumowicz
  • 86 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:52, 11.02.2014

ropa 2 może te thundsramy co masz to podrobki ? Porownaj opakowania, duzo jest chinskich podrób.


  • 0

#22 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 00:38, 12.02.2014

Są na tyle tanie, że chyba nie opłaca się robić podróbek, może powiedz ile dałeś i gdzie kupiłeś. No i opakowania można porównać, ale to o niczym nie świadczy bo oni często zmieniają wygląd opakowań i mogą to być po prostu jakieś leżaki magazynowe, albo odwrotnie najnowsze opakowanie którego nawet nie będzie w grafice google ;p


  • 0

#23 ropa2

ropa2
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Janikowo
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:54, 12.02.2014

byc może padłem ofiarą podróbki.....bo jakos na poczatku roku te żarówki zamontowałem...i wydawało mi sie że świecą lepiej od starych..

jutro sprawdzę co jest grane.....i prawdopodobnie kupie jakieś Osram żarówki......ręce opadają    ....zostaje jazda tylko w dzień

całe 20,80 PLN za 2 sztuki z alledrogo...plus wysyłka....


Użytkownik ropa2 edytował ten post 21:56, 12.02.2014

  • 0

#24 Duszek

Duszek

    Duszek

  • Forumowicz
  • 895 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Diabelska
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan - CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:35, 13.02.2014

Człowieku ... to napewno podróbki.

Normalnie taki komplecik kosztuje ponad 50 PLN.


  • 0

#25 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:23, 13.02.2014

No raczej niekoniecznie, bo ja mam z allegro za ok 30 PLN z przesyłką więc by pasowało, a świecą rewelacyjnie. Porównaj opakowania z tymi w grafice google, sprawdź co pisze na oprawkach żarówek od spodu i porównaj z tym co znajdziesz w sieci, a jak nie znajdziesz to postaram się zrobić zdjęcie oprawki od spodu.


  • 0

#26 unckle

unckle
  • Forumowicz
  • 279 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:32, 13.02.2014

Zdecydowanie wymień żarówki a jeżeli to nic nie da to będziesz musiał oddać lampy do regeneracji (np. TUTAJ). Przyjrzyj się lampie: czy klosz jest matowy? Czy odbłyśniki są żółte? Czy lampa jest po prostu brudna w środku?

 

Ja też kombinowałem z żarówkami. Moje obserwacje:

- Osram Night Breaker (1 generacji - 120 zł/kpl) - wytrzymały 9 miesięcy i w ciągu tygodnia przepaliły się 2 żarówki

- Philips Blue Vision (~100 zł/kpl)- miałem 2 komplety - wytrzymały 12 - 13 miesięcy

- Thungsram Megalight + 90% (40 zł/kpl)- ponad 1,5 roku i nadal świecą jasno i wyraźnie.

 

BARDZO WAŻNE:

światła włączamy PO uruchomieniu silnika i wyłączamy PRZED wyłączeniem silnika! Żarówki zdecydowanie dłużej wytrzymują!

zamontowałem polecane tungsramy +90% (lepszych nie mieli) i - świecą mocniej ale dalej jest tragedia - wszystkie samochody na drodze mająmocniejsze światła i na tyle słabo widać, że strach szybciej pojechać na nieoświetlonej drodze.

 

 

Człowieku ... to napewno podróbki.

Normalnie taki komplecik kosztuje ponad 50 PLN.

kupiłem w porządnym sklepie we wrocławiu (nie podaje nazwy zeby nie robić reklamy lub antyreklamy)za 22,50 - wątpie żeby mieli podróbki.

 

Soczewki sprawdzałem - nie wyglądają na pęknięte.

Lampy nie są ani porysowane, ani zmatowione ani brudne. Odbłyśniki - nie wiem gdzie patrzeć - czy one są za soczewką?

Zastanawiam się teraz tak:

albo wymiana całych lamp na zamienniki - koszt ok 600zł, - zna ktoś może jakieś inne lepsze zamienniki do tego auta, może jakieś tunningowe? (nie chodzi o wygląd tylko o jakoś świecenia).

albo instalacja ksenonów - czy takie za 200zł z allegro dadzą radę??

albo może jakaś regulacja tych lamp - bawiłem się pokrętłem od regulacji - owszem kąt świecenia się zmienia ale nic to nie daje - dalej jest b.słabo

a mam wrażenie że lampy świecą jakoś na boki i do góry

 

wysyłka lampy do regeneracji - też rozważam, musze sie dowiedzieć jakie są koszty, natomiast bedzie auto unieruchomione dłuższy czas :(( co bedzie bardzo dużym utrudnieniem

 

zauważyłem że ktoś chyba wcześniej montował w niej ksenony - wnoszę po tym, że w tych okrągłych zaślepkach przykręcanych były wycięte prostokątne otwory (teraz są zaklejone) - może to spowodowało wyeksploatowanie reflektorów?


  • 0

#27 Piękny Maryjan

Piękny Maryjan
  • Forumowicz
  • 101 postów
  • Skąd:NKE/Reszel
  • Silnik:2.0
  • Wersja:iES
  • KM:131
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 13.02.2014


zauważyłem że ktoś chyba wcześniej montował w niej ksenony - wnoszę po tym, że w tych okrągłych zaślepkach przykręcanych były wycięte prostokątne otwory (teraz są zaklejone) - może to spowodowało wyeksploatowanie reflektorów?

Jak ktoś długo jeździł na tych pseudo ksenonach, to nawet najlepsze żarówki nie pomogą - odbłyśniki będą do wyrzucenia (albo jakiejś regeneracji, o ile jest możliwa); sprawdzone w AR 156 - po długim używaniu gównianych "ksenonów" nie można było odpowiednio ustawić świateł, jak mijania były w miarę, to długie strzelały gdzieś w różne strony i na odwrót.


  • 0

"Najbardziej lubię rozmawiać sam ze sobą. Oszczędzam w ten sposób czas i unikam kłótni." O. Wilde


#28 ropa2

ropa2
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Janikowo
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 13.02.2014

Poświęciłem troszkę czasu i nura pod maskę Hondy. Żarówki które kupiłem są ...a raczej były marnej jakości...po kilku godzinach świecenia zrobiy się bańki czarne..

Założyłem spowrotem żarówki które były w aucie jak je kupiłem,zwykłe osram. No i jest zdecydowanie lepiej.

Zainwestuje w OSRAM H1 NIGHT BREAKER Unlimited + 110%

Załączone pliki


Użytkownik ropa2 edytował ten post 20:28, 13.02.2014

  • 0

#29 tojejo

tojejo
  • Forumowicz
  • 915 postów
  • Skąd:SGL
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:wystarczająco
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 20:37, 13.02.2014

No to paragon i odeślij tam gdzie je kupiłeś, takiego czegoś nie miałem nawet na przepalonej żarówce po roku użytkowania. Sprawdź napięcie na kablach i połączenia z żarówką, żeby wyeliminować problem z zasilaniem... No i porównaj te opakowanie jeśli masz i nadruk od spodu żarówki, żeby wiedzieć czy to faktycznie podróby, jak je odróżnić na przyszłość, a może tylko wadliwa seria, albo jednak coś z instalacją w aucie.

Ja bym nie brał osramów, szkoda kasy, kupiłbym jeszcze raz tungsramy, ale ze sprawdzonego sklepu przez allegro i tym razem te +120%.

Zobacz komentarze typa od którego kupiłeś poprzednie może więcej ludzi już na to wpadło, że handluje szmelcem.


  • 0

#30 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8882 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:57, 13.02.2014

Mam nadzieję że kumpel się nie obrazi. We Wrocku robią regenerację.
VacMet żmigrodzka
W sumie warto Jak sam lampę rozkleisz i zaniesiesz same odbłśniki;) ja za 2szt do soczewek płaciłem coś koło 80pln
Ale jakoś po półtora roku wszystko się wypaliło:/ zaniosłem drugi raz i goście stwierdzili że jakiś paproch to robił(hehe było robione u nich :D ale inne dziadki wtedy to ogarniały i "bez rachunku" ;) za drugim razem  o niebo lepiej to wyglądało/wygląda i dostałem gwarancję ale nie pamiętam na ile i w sumie nie powiem ci jak po tym drugim razie świeciły bo auto sprzedałem a lampy do tej pory w częściach leżą ;)
edit
dokopałem się do zdjęć
pierwsza robota przed/po
2cb79732862179f2.jpg
jakoś po półtora roku
4e42faaf014fc31egen.jpg
aktualnego foto nie mam ale jak będę jechał kiedyś pod mile to mogę wrzucić do auta i se obadasz ;)
 

Użytkownik przemkowal edytował ten post 20:59, 13.02.2014

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq