Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

regulacja wysokosci pokrywy silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:08, 23.04.2013

Hi,
Panowie jak sie reguluje wysokosc maski przy zawiasach ? prawo, lewo wiem, gora dol przy reflektorach tez banal ...
jak sie jednak reguluje wysokosc maski wzgledem blotnikow przy zawiasach ??? tylko jakies podkladki ? innego sposobu nie widze

Pozdr,
e12
  • 0

#2 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:12, 23.04.2013

Nie ma takowej regulacji , choć , z przodu możesz dźwignąć zamek na przednim pasie lub chipki wykręcić bardziej z tyłu przy zawiasach już nic nie zrobisz teoretycznie , jedyne co możesz zrobić to przy zamkniętej masce , złapać palcami maskę przy podszybiu i delikatnie pociągnąć do góry wtedy maska pójdzie do góry jest to sprawdzone i działa
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#3 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:15, 23.04.2013

Nie ma takowej regulacji , choć , z przodu możesz dźwignąć zamek na przednim pasie lub chipki wykręcić bardziej z tyłu przy zawiasach już nic nie zrobisz teoretycznie , jedyne co możesz zrobić to przy zamkniętej masce , złapać palcami maskę przy podszybiu i delikatnie pociągnąć do góry wtedy maska pójdzie do góry jest to sprawdzone i działa


idzie do gory ale za raz wraca :( przeciez nie przekrzywie tego profilu z ktorego zrobiony jest zawias :)
  • 0

#4 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:20, 23.04.2013

Podkładek nie możesz dać , bo żeby odkręcić zawias to trzeba błotnik (chyba) ściągnąć z tego co pamiętam , bo nie ma dojścia

idzie do gory ale za raz wraca

dziwne , tak jak mówiłem ogólnie nie ma tam regulacji
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#5 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:25, 23.04.2013

zeby cos podlozyc pod zawias wystarczy zdemonotowac plastikowe podszybie, ma sie wtedy dostep do wszystkiego ....
ale podkladki zmniejszaja powierzchnie przylegania zawiasu i wolalbym tam nic nie podkladac

tak jak myslalem regulacji nie ma :(
Pozdr,
e12
  • 0

#6 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:32, 23.04.2013

zeby cos podlozyc pod zawias wystarczy zdemonotowac plastikowe podszybie, ma sie wtedy dostep do wszystkiego ...

Do obu śrub masz dostęp ?? pamiętaj że trzeba je całe odkręcić aby je podłożyć wtedy robią się cyrki aby wyregulować szpary
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#7 valdi

valdi
  • Forumowicz
  • 357 postów
  • Skąd:Kościerzyna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG 9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:36, 23.04.2013

zeby cos podlozyc pod zawias wystarczy zdemonotowac plastikowe podszybie, ma sie wtedy dostep do wszystkiego ....
ale podkladki zmniejszaja powierzchnie przylegania zawiasu i wolalbym tam nic nie podkladac

tak jak myslalem regulacji nie ma :(
Pozdr,
e12


Jeśli chciałbyś mieć dobrą powierzchnię przylegania, musiałbyś przygotować sobie takie "blaszki" (grubości, jaką potrzebujesz), które byłyby odzwierciedleniem dolnej części zawiasu. Odkręcić cały zawias podłożyć i na całej powierzchni masz jednakowe przyleganie... ;-)
  • 0

Wszystkich Tu Obecnych POZDRAWIAM  :-)


#8 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:40, 23.04.2013

Tak, nie wiem jak jest w innych, ale w 8 jak zdemontuje sie podszybie (wycieraczki, 2 kolki, wezyk do spryskiwacza + chwila strachu :)) daje to dostep do 2 srub - daje sie je wykrecic w calosci.

ja wiem czy jaja ? maska domknieta delikatnie, naciagasza jak Ci pasuje, dociagasz po jednej na stronie - zamykam calkiem i sprawdzam. Ze 3 powtorzenia i mialem idealnie :) pozniej tylko wysokosc z przodu tymi gumowymi wkrecanymi, zamek na srodek i jest komplet

tylko ta wysokosc ....

Pozdr,
e12

[ Dodano: 2013-04-23, 20:42 ]

zeby cos podlozyc pod zawias wystarczy zdemonotowac plastikowe podszybie, ma sie wtedy dostep do wszystkiego ....
ale podkladki zmniejszaja powierzchnie przylegania zawiasu i wolalbym tam nic nie podkladac

tak jak myslalem regulacji nie ma :(
Pozdr,
e12


Jeśli chciałbyś mieć dobrą powierzchnię przylegania, musiałbyś przygotować sobie takie "blaszki" (grubości, jaką potrzebujesz), które byłyby odzwierciedleniem dolnej części zawiasu. Odkręcić cały zawias podłożyć i na całej powierzchni masz jednakowe przyleganie... ;-)


jasne :), ale nie rzezbilem tego jeszcze :) dodatkowo z gruboscia trzeba sie "wstrzelic"
  • 0

#9 valdi

valdi
  • Forumowicz
  • 357 postów
  • Skąd:Kościerzyna
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG 9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:09, 23.04.2013

jasne :), ale nie rzezbilem tego jeszcze :) dodatkowo z gruboscia trzeba sie "wstrzelic"


No rzeźbić trochę trzeba (jak zawsze w tego typu pracach), co do grubości, to trzeba zrobić kilka dokładniejszych pomiarów i powinno się dać... ;-)
  • 0

Wszystkich Tu Obecnych POZDRAWIAM  :-)


#10 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:51, 25.04.2013

ufff
ze 3 godziny wczoraj to robilem :) jest idealnie maska na srodku :) na wysokosci tez ugralem dajac podkladki pod zawiasy - teraz mam lepiej niz nie jeden accord z fabryki :P sruby ladnie prysniete i okolica nawet sladu nie ma :)

Pozdr
e12
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq