Skocz do zawartości


RODO w HAKP

ręczna regulacja reflektorów


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
44 odpowiedzi w tym temacie

#31 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:07, 08.04.2011

kupić nowy silniczek

#32 marcinskc

marcinskc
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:29, 08.04.2011

kupić nowy silniczek

Myślisz, że to wina silniczka? Silniczek pracuje bo go słychać. Dzisiaj już ciemno się robiło jak za to się wziąłem. Jutro mam wolne więc muszę posiedzieć i pokombinować. W górę troszkę poszło ale w dłół ni w ząb.

#33 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:35, 08.04.2011

przygladnij sie dokładnie na fotki które zamiasciłem wyżej - czy nic nie jest urwane u Ciebie

jedyny element który mozna kupic luzem to zatrzask mocujacy sie na odbłysniku - silniczek jest w całosci - nie ma zestawów naprawczych wiec jeżeli jakis trybik w silniczku jest uszkodzony to kiszka :))

#34 marcinskc

marcinskc
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:50, 08.04.2011

przygladnij sie dokładnie na fotki które zamiasciłem wyżej - czy nic nie jest urwane u Ciebie

Urwane nic nie jest, wszystko wygląda jak na Twoich fotkach. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że zatrzask mógł spaść z odbłyśnika lub tam zębatka do regulacji w którą wchodzi sześciokant regulacyjny jest wyrobiona, bo kręce kluczem sześciokątnym w miejscu regulacji ręcznej i nic nie idzie. Ewentualnie ten sześciokąt wyrobiony jest. A czy kojarzysz, jak w momencie składania wszystkiego i włożeniu silniczka do obudowy reflektora i przekręceniu go do pozycji w którą wskoczy na swoje miejsce to i ten zatrzask który wchodzi w odbłyśnik sam wejdzie na swoje miejsce czy trzeba go naprowadzić? Ciężko jest bez demontażu reflektora.

#35 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:54, 08.04.2011

A czy kojarzysz, jak w momencie składania wszystkiego i włożeniu silniczka do obudowy reflektora i przekręceniu go do pozycji w którą wskoczy na swoje miejsce to i ten zatrzask który wchodzi w odbłyśnik sam wejdzie na swoje miejsce czy trzeba go naprowadzić?


nie, nie pamietam, ale jutro jesli dam rade to sprawdze jezeli potrzebujesz

Ciężko jest bez demontażu reflektora.

- według mnie jest taka operacjia niewykonalna

#36 marcinskc

marcinskc
  • Forumowicz
  • 51 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:58, 08.04.2011

Jutro się za to zabiore, może przełoże silniczek z prawej strony żeby zobaczyć czy będzie działał i dam znać jakbym miał jakieś problemy.

#37 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:01, 08.04.2011

jeżeli wszystkie zatrzaski sa całe, nie sa poluzowane to zdjecie silniczka nie jest takie proste - rób to w ciepłym garazu bo mozesz jeździc bez dwóch silniczków - ostroznie

#38 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:56, 20.05.2012

Hej Wam.
Moj problem jest nastepujacy. Prawy silniczek podnosi i opuszcza reflektor natomiast w tym samym czasie lewy ani drgnie. Prawdopodobnie jest zepsuty ale moze wiecie jak dokladnie to sprawdzic i jakie kroki podjac przy djagnozowaniu takiej usterki. Sprawdzilem bezpieczniki od lamp pod maska i sa OK. Moze jakies inne odpowiadaja za mechanizm podnoszenia i opuszczania reflektorow?
Wszystkie uwagi mile widziane. Dzieki
KONICZuk

#39 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:10, 20.05.2012

schemacik - moze pomoze


Dołączona grafika

#40 koniczuk

koniczuk
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:50, 20.05.2012

Chodzi o to ze manuala juz przestudiowalem a diagramy i tak mi nic nie mowia bo nie potrafie ich czytac (tyly z fizyki i elektrotechniki w szkole :P). Jakiekolwiek pisemne sugestie bardziej i milej widziane.
KONICZuk

#41 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:41, 09.12.2014

Hej Wam.
Moj problem jest nastepujacy. Prawy silniczek podnosi i opuszcza reflektor natomiast w tym samym czasie lewy ani drgnie. Prawdopodobnie jest zepsuty ale moze wiecie jak dokladnie to sprawdzic i jakie kroki podjac przy djagnozowaniu takiej usterki. Sprawdzilem bezpieczniki od lamp pod maska i sa OK. Moze jakies inne odpowiadaja za mechanizm podnoszenia i opuszczania reflektorow?
Wszystkie uwagi mile widziane. Dzieki

 

Witam

 

Pozwolicie, że "odgrzeje tego starego kotleta"?   :P

Bo mam dokładnie ten sam problem i również z lewą lampą. Po zakupię autka w lipcu na przeglądzie facet bez problemu wyregulował światło wychodzące z lampy. W weekend zauwazyłem, że jadąc nocą kierowcy z przeciwka mi mrugali jakbym miał długie włączone. Okazało się, że faktycznie za wysoko świeci. Dziś podjechałem na ta samą stację i facet nie mógł nie chu chu jej wyregulować.

A podpinam się, bo widzę że problem nie rozwiązany.

 

Dzięki wielkie za sugestie...



#42 wadol

wadol
  • Forumowicz
  • 63 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:47, 25.07.2015

Witam. Mam pytanie. Moja lewa lampa za bardzo świeci w lewo i chciałem ją ustawić ręcznie ale jak kręcę regulacją prawo/lewo nie ma żadnej reakcji. Dla ciekawości sprawdziłem prawą lampę i tez to samo. Da radę jakoś inaczej ją przestawić badż jakoś naprawić tą regulację?



#43 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:29, 28.07.2015

Witam. Mam pytanie. Moja lewa lampa za bardzo świeci w lewo i chciałem ją ustawić ręcznie ale jak kręcę regulacją prawo/lewo nie ma żadnej reakcji. Dla ciekawości sprawdziłem prawą lampę i tez to samo. Da radę jakoś inaczej ją przestawić badż jakoś naprawić tą regulację?

 

Ja w zeszłym roku widzisz zadałem podobne pytanie - bez odpowiedzi.

Spójrz 2 posty wyżej.



#44 Palo

Palo
  • Forumowicz
  • 473 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:50, 26.08.2015

Up


Wysłane z Lumia 920

#45 rafisz

rafisz
  • Moderator
  • 1579 postów
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 21:10, 26.08.2015

jeżeli kręcenie nic nie daje to trzeba lampę rozklejać, prawdopodobnie spadły lustra z takiego kulowego przegubu w środku reflektora, nie umiem tego wytłumaczyć lepiej, po rozklejeniu wszystko będzie jasne bo budowa tego jest prosta jak ... w brata furaczu jak rozklejeliśmy lampy do malowania też jedna była "spadnięta" i kręcić można sobie było do us..nej śmierci

sprawdź czy lustra wewnątrz reflektora sztywno się trzymają i czy nie mają nawet niewielkiego luzu


Użytkownik rafisz edytował ten post 21:14, 26.08.2015





IPB Skin By Virteq