Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana linki otwierania maski + klamka bagażnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 piotrus_pan

piotrus_pan
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:gdy
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:14, 14.04.2013

Witam,

Rozciągnęła się linka od otwierania maski. Ktoś już wymieniał? Da się to zrobić samemu czy tylko ASO? Jaki jest numer tej części?

A przy okazji drugie pytanie.
Klamka od zamka bagażnika nie odskakuje na swoją pozycję. Tzn. Jak się pociągnie za klamkę bagażnik otwiera się normalnie, ale klamka pozostaje w pozycji jak przy otwieraniu. Trzeba ręcznie dopchać klamkę i bagażnik się zamknie.

Siłownik jest OK, jak zajrzałem do tego mechanizmu to dwie rzeczy mogą się tam popsuć. Albo sprężynka, która ciągnie klamkę albo linka co idzie od klamki do siłownika zamka. Jakie są numery tych części? Smarowanie WD-40 nie pomaga.

Pozdrawiam
  • 0

#2 kane

kane
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 22.08.2014

Hej,

podłączam się do pytania:

Klamka od zamka bagażnika nie odskakuje na swoją pozycję. Tzn. Jak się pociągnie za klamkę bagażnik otwiera się normalnie, ale klamka pozostaje w pozycji jak przy otwieraniu. Trzeba ręcznie dopchać klamkę i bagażnik się zamknie. 

 

Mam podobny kłopot w moim kombi VII. Jeżeli przypadkowo otworzę bagażnik klamką a ta nie odskoczy to po zamknięciu już nie otworzę pilotem, czasami są kłopoty z otworzeniem klamką, trzeba dopchnąć, jeszcze raz pilotem otworzyć samochód, dopiero wtedy pilot lub klamka. Jednym słowem boję się że kiedyś ktoś nieznający samochodu albo spali siłownik, albo urwie klamkę.

Chciałem więc dziś przy piwku rozmontować okładzinę tyłu aby zobaczyć w jakim stanie jest klamka. Niestety oprócz śruby w we wnęce obok przycisku zamykania mam też dwa mocowania 'na wcisk' po obydwu stronach zamka. wydaje mi się że gdzieś na forum czytałem że powinny być tam śruby.

Czy jest jakiś sposób aby zdemontować je bez uszkadzania ich?

Czy jeżeli zdemontuje je i zdejmę tył wypinając tapicerkę z reszty wtyczek, będę w stanie dostać się do klamki?

Czy jest opcja wymiany klamki, czy też trzeba wymienić cały element zamka podłączany do elektroniki sterującej?

 

Z góry dziękuję jeżeli ktoś będzie w stanie pomóc.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq