Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Klimatyzacja - nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:walsall/UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:34, 13.06.2009

klima nie działa po wymianie chłodnicy i pompy. moje pytanie dotyczy przewodu z kompresora, nie ma tam zadnego napiecia, bez wzgledu na to czy klima jest wlaczona czy nie. gdzie szukac usterki?
z gory dziekuje za pomoc
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:38, 13.06.2009

a nabiles odpowiednia ilosc czynnika chlodniczego?? jesli jest za malo czynnika to czujnik cisnienia nie pozwoli zalaczyc kompresora ze wzgledu na to iz moze sie zatrzec.
  • 0

#3 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:walsall/UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:21, 13.06.2009

serwis nabil czynnik ale po 45min.(bo tyle to trwalo)odeslali mnie do fachowca od naprawy klimy>>ciagle nie chlodzi>>byc moze to wina kompresora?????????
  • 0

#4 wrx77

wrx77
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • Skąd:uk Hull
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:55, 14.06.2009

Witam mam ten sam problem ,ale kompresor jest moj sprawny ,jezeli ty chcesz sprawdzic swoj to zrob tak- wez kabel ktory idzie do kompresora rozlacz go przed kompresorem i podlacz bezposrednio do akumulatora jezeli ci sie zaloczy to masz sprawny- silinik wlaczony, u mnie serwis mnial samochod 2 dni i *cenzura* zrobili ,powiedzieli mi tylko ze ktos moze kombinowal przy kablach i oni juz tego nie beda naprawiac, spalil sie przewod tyle i to ja sam wiem bo sprawdzilem miernikiem przed wizyta i obieg jest przerwany.Ludzie w serwisie hondy UK to cepy, zeby siedziec przy samochodzie 2 dni i znalesc przepalony kabel,wystarczylo rozpiac wiazki i podlaczyc miernik mi to zajelo 1 godzine i wiedzialem o tym,co boli.
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:17, 14.06.2009

moze byc jeszcze uszkodzony czujnik cisnienia. jest to taka banka na przewodzie cisnieniowym od klimy. poszukaj go i sprawdz czy po wlaczeniu klimy dochodzi do niego napiecie. jesli nie to i do kompresora nie dojdzie. a klime tak sie nabija kolo 45min bo ok 30 min robi sobie proznie.

P.S. ile Cie skasowali za nabicie klimy ?? pytam z ciekawosci :P
  • 0

#6 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:walsall/UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:52, 14.06.2009

nie skasowali bo nie zadzialala ale mialo byc 45funtow....no to ide to napiecie sprawdzic..
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:50, 15.06.2009

Koleś jeden mi powiedział, jeśli autko było bite z przodu to bardzo często pada czujnik ciśnienia klimy, który mam za zadanie nie włączać sprężarki jeśli klima anie jest nabita. Sprawdzić wszystkie bezpieczniki i przekaźniki klimy.
  • 0

#8 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Czestochowa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:08, 15.06.2009

czesc, sprawdzcie moje problemy z klima, moze to cos pomoze:
http://www.accordklu...opic.php?t=2723
jak potrzeba to podam jutro numer przekaznika, ktory byl u mnie wymieniony.
  • 0

#9 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:walsall/UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:25, 15.06.2009

ciagle nie dziala:( ale wiem juz troche wiecej: nie jest to wina czujnika cisnienia ani kompresora ani tez czynnika chlodzacego. po zmostkowaniu przekaznika sterujacego kompresorem klima ruszyla. przekaznik jest sterowany masa ktorej nie ma co moze byc przyczyna?
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:59, 15.06.2009

szukaj gdzie ta masa idzie. jak juz bedziesz wiedzial to bedzie latwiej cos stwierdzic. nie mam w domu na kompie schematu bo bym poszukal sam o co chodzi ale jak nie zapomne to sciagne sobie.
  • 0

#11 adrian

adrian
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:walsall/UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:19, 15.06.2009

mechanik mi zalatwi caly panel klimatronic to go w tygodniu podstawie,jak to nie pomoze to bede szukal schemat i walczyl dalej...

[ Dodano: 2009-06-16, 20:12 ]
panel climatronic podstawiony i bez zmian :-( potrzebuje schemat elektr.nie caly ale zeby klima na nim byla....gdzie go szukac?????
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:59, 01.07.2009

Ja mam problem z kompresorem. Tzn wczoraj byłem w serwisie A/C tu w UK. Nie znam się na klimie za bardzo, ale podłączyli przewody ciśnieniowe i stwierdzili że mam duży problem bo kompresor nie działa. Powiedzieli że to może mnie kosztować nawet do 1000 funtów. Powiedziałem że sam sobie znajdę używkę i wtedy wymienię. Ale teraz się zastanawiam. Może to jest jakaś zwykła usterka i kompresora nie trzeba wymieniać, może wystarczy naprawić? Angole nic nie naprawiają tylko wszystko wymieniają na nowe. Moje pytanie jest jak zdiagnozować kompresor? I gdzie leży problem. Dodam że autodiagnostyka klimatyzacji nie wykazała żadnych błędów, a jak długo ta klima nie działa nie wiem, bo auto posiadam dopiero od tygodnia.
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:21, 01.07.2009

a sprzegielko elektryczne dziala? rozlacz kostke od kompresora i podaj plusa bo tam chyba tylko jeden kabelek idzie. jesli dziala to bedzie slychac takie pykniecie a jesli nie no to wiadomo.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:27, 01.07.2009

No właśnie słychać to kliknięcie, czyli działa. W serwisie powiedzieli że kompresor jest do wymiany, więc już nie wiem. Może tak być że słychać to kliknięcie ale i tak jest uszkodzony?
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:48, 02.07.2009

a to wewnetrzne kolo da sie obrocic reka?? jesli jest slychac klikniecie i to wewnetrzne kolo da sie obracac reka to tylko brak gazu w ukladzie albo czujnik cisnienia chyba ze elektrycznie cos jest uszkodzone lub bezpieczniki. innej mozliwosci nie widze.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq