Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak dlugo kreci i-CTDI zanim zalapie ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:40, 09.06.2009

Pytanko jak w temacie, jak szybko silnik startuje po przekreceniu kluczyka w stacyjce ?
Czy wyraznie 1-2 razy przekreca czy zapala od tzw. styku ? Czy dluzsze krecenie ok 2 sek to objaw zmian na gorsze ?

#2 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 08:30, 09.06.2009

U mnie nigdy nie zdarzylo sie by to trwalo dluzej niz 1 sek. Zima, czy jak samochod jest dluzszy czas nieodpalany nie ma znaczenia. Wiadomo, ze wtedy chyba dluzej to trwa. Poza tym chyba znaczenie ma w jakim polozeniu silnik sie zatrzyma.
Generalnie slyszalem, ze sprawne diesle powinny sie odpalac szybko bez znaczenia na warunki. Jesli wczesniej szybciej ci odpalal to wydaje mi sie, ze cos sie dzieje.

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#3 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:16, 09.06.2009

Generalnie to nic sie nie dzieje. Tak samo kreci od czasu zakupu. Wlasciwie nie mierzylem tego czasu ale nie jest to jak moja stara toyota camry palila od pierwszego styku. Hania musi przekrecic 1-2 razy zanim zalapie, ale nie ma to nic wspolnego z kreceniem do bolu jak moj znajomy ma w starej Omedze. U mnie nieraz wypluje bialy dym przy samym rozruchu i sadze, ze jest to niedopalone paliwo, ktore jest na poczatku w nadwyzce w komorze cylindra przy poczatkowym kreceniu.




IPB Skin By Virteq