Skocz do zawartości


RODO w HAKP

akumulator


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:36, 08.06.2009

Witam
Mam pytanko:
Czy zdażyło się wam na stojąc z włączonym radiem (oryginalne bose) i na postojach przez pół godziny mieć problem z odpaleniem?
Słyszałem że te radia pobierają dużo prądu.. ale az tak??
na codzień nie mam probemu z odpalaniem.
Czy to normalne czy aku juz słaby??
Pozdrawiam

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:42, 08.06.2009

Bez przesady u mnie radio może grac pół dnia i nie mam problemów z akumulatorem, więc to raczej wina aku.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:42, 08.06.2009

miałem tak kiedyś ale w Civicu, tam był 45Ah, ale faktem jest, że załatwił się szybciutko i nie na seryjnym radiu, w Acco nie próbowałem, no i w Civie miałem faktycznie słabe aku (wytrzymało pół roku jeszcze) potem jak nie odpalałem przez 3 dni to już tylko na kable i od innego..

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#4 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 08:45, 08.06.2009

u mnie normalnie jest - pół dnia gra bose, itp i nic się nie dzieje - mam na a tyle dobry aku że trasę 200km przejechałem bez ładowania :mrgreen: a pierwsze 80 km na włączonych światłach radiu itp

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:30, 03.02.2010

a ja mam takie pytanko :-)
jest przy klemie minusowej kabel.
Gościu w sklepie gdzie sprawdzałem rozruch i akumulator (takim komputerkiem) powiedział że mam za cienki kabel przy minusie i w przypadku dłuższego kręcenia rozruchem może sie przetopić izolacja.Powiedział żebym sobie "dopiął" jakiś drugi kabel np do karoseri czy gdzieś tam

I tutaj mam pytanie...
Czy jest jakaś grubośc kabla określona???
Czy mogę podpiąć drugia jakiś kabel od klemy do karoserii????
Cari odpala różnie -czasem od styku a czasem ze 2sekundy trzeba zakręcić. Jednak ogólnie "chyba" jest dobrze :roll:

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:18, 03.02.2010

daj na kabel minusowy przewód-linkę 25mm2
minus akumulatora to masa samochodu/karoseria/, powinieneś przede wszystkim sprawdzić kable minusowe jaki jest stan połączenia z karoserią, odkręcić, przeczyścić, nasmarować pastą elektroprzewodzącą,
wiele awarii tzw prądowych ma swój początek w złym połączeniu masy/minusa/

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:53, 03.02.2010

Jarek, dzięks :-)
już przepatrzyłem masy od góru silnika i okazało sie że jedna była troszke zaśniedziała-więc wyczyściłem.Jutro jak mi sie uda to wślizgne sie pod auto i zobacze na mase od spodu czy nie ma tam czegoś.
:k szczerze pisząc to będe musiał kupić kabel-przewód bo nie mam pojęcią jak zmierzyć obecny przewód...ale damy rade :mrgreen:

Co do złego podłączenia masy to jakiś czas temu miałem przygode z klemą minusową własnie-było zwarcie (żle podpięty przewód do klemy) i auto wogóle nie chciało odpalić.
zrobiłem rozrusznik i wymieniłem aku i nic...dalej nie palił. Dopiero jak znajomy wsiadł za kółko i zaczął odpalać auto a ja obserwowałem skąd dochodzi pykanie to wtedy zauważyłem że klema sie iskrzy. Szczęście takie w tym wszystkim jest że spaliło mi sie tylko podświetlenie zegarka cyfrowego na środku kokpitu (teraz w nocy nie widze która godzina) i zabezpieczenie (odcięcie zapłonu)

Pozdrawiam

#8 Maciek.C

Maciek.C
  • Forumowicz
  • 647 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:43, 03.02.2010

accordRob, a gdzie punkcik dla Jarka? :roll:

#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 23:53, 03.02.2010

:ok Maciek, dzięki :))
punkcik nie tak ważny jak to aby accord sprawny był i zadowolony jego właściciel.

#10 Maciek.C

Maciek.C
  • Forumowicz
  • 647 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:57, 03.02.2010

pomogłeś koledze i jego wozidłu więc się należy

pozdro :B

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:05, 05.02.2010

Jarek, hmmmm
myślałem że punkciki sie daje jak sie temat założy ???
nie ma sprawy dam punkt ale prosze o podpowiedź o co z tym chodzi
bo troche jestem zielony w temacie :k :oops:

#12 Maciek.C

Maciek.C
  • Forumowicz
  • 647 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:28, 05.02.2010

:k dokładnie to nie Twój temat,więc może innym razem,bo z tego co widzę nie zakładałeś jeszcze żadnego tematu

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:28, 05.02.2010

heh....ale wkoło jest wesoło :lol:
nie zakładałem tematu bo z reguły znajduje to czego szukam w tematach które już są. :-)
z tego co mi sie wydaje to nie powinno sie zakładac nowego tematu jak już coś jest napisane albo inny temat o podobnym temacie jest już założony .....hmmmm :k może troche zakręciłem tym miejscu.
Jeżeli coś neizrozumiałe :-D to prosze pytać

pozdr.

#14 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:01, 06.02.2010

heh....ale wkoło jest wesoło :lol:
nie zakładałem tematu bo z reguły znajduje to czego szukam w tematach które już są. :-)
z tego co mi sie wydaje to nie powinno sie zakładac nowego tematu jak już coś jest napisane albo inny temat o podobnym temacie jest już założony .....hmmmm :k może troche zakręciłem tym miejscu.
Jeżeli coś neizrozumiałe :-D to prosze pytać

pozdr.


bardzo słuszna uwaga, gdyby większość tak uważała było by dużo mnie zakręcenia :ok




IPB Skin By Virteq