Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Pisk, dźwięk, sygnał - włącza się podczas jazdy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:43, 04.06.2009

Witajcie,
dziś podczas jazdy usłyszałem pisk dochodzący gdzieś z okolic deski rozdzielczej - dźwięk trwał ok. 5 sekund - coś jak dźwięk bardzo niskiego stanu paliwa (nie wiem czy w accordach też jest taki dźwięk, ale w innych się spotkałem jak załącza się rezerwa).
Pisk był jednostajny - taki informacyjny na moje ucho - i sam się wyłączył, ale zaczął pojawiać się ponownie co jakiś czas - co minutę około. Na desce rozdzielczej nie wyświetliła się żadna kontrolka, silnik pracował normalnie, obroty normalne, temperatura jak zawsze, poziom paliwa ok. połowy baku.
Mam allarm Prestige APS 150 z wyłączeniem zapłonu, ale ten dźwięk nie przypomina dźwięku alarmu (który używa klaksonu) - jest to bardziej pisk. To co zauważyłem ostatnio to jakoś szybko gaśnie mi kontrolka alarmu (silnika) jak uruchamiam silnik. Wcześniej czujnik alarmu musiałem niejednokrotnie wyjmować z torby i przykładać blisko kierownicy, żeby się wyłączył, a teraz praktycznie uruchamiam silnik jakby nie było tego zabezpieczenia. Patrzyłem w instrukcji alarmu, ale tam nic nie ma o takim sygnale.
Ma ktoś jakis pomysł?

Tomek

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:54, 04.06.2009

może słaba bateria w tym czujniku?

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





IPB Skin By Virteq