Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Accord V gen B+LPG nie pali na rozgrzanym silniku


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:06, 04.06.2009

Witam, jako nowy użytkownik mam nadzieję, że mi pomożecie w mojej (mam nadzieje długiej) przygodzie z Accordem.

Otóż moja Hania ma problem z odpalaniem jak silnik jest ciepły. Zimna pali i na benzynie i na gazie ładnie, natomiast po przejechaniu 25km z pracy gaszę silnik, odpalam ponownie to albo odpali albo nie. Czasami jest wszytsko ok a czasami kręci i kręci ale nie zapali. Dzisiaj zdarzyło mi się, że rano odpaliłem, przejechałem kilometr i obroty mi spadły na biegu jałowym, samochód zgasł. Próbowałem odpalić i nic, dopiero przy 5 czy 6 próbie zapalił. Ogólnie na zimnym silniku nie ma problemów, ale jak złapie temperaturę ok. 90st to przy próbie zgaszenia już czasami występują problemy. Dzisiaj wróciłem z pracy i zgasiłem silnik, odpalam i za pierwszym zapalił, postał sobie z pół godziny, ja do odpalania i nie zapalił. Dopiero przy może 10 próbie, po dodaniu gazu do oporu odpalił. Co może być tego przyczyną?

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:35, 04.06.2009

Przepustnica,albo zawór EGR trzeba przeczyścić.Na ciepłym syf się rozpuszcza i blokuje-być może?

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:55, 04.06.2009

No jeśli masz rację to naprawa na bank nie będzie wykonana przeze mnie, bo nie mam o tym pojęcia :/ Samochód należy do mojego brata, ale niebawem go od niego odkupię i chciałbym wiedzieć ile bym musiał w niego zainwestować. Obecnie od 3 tygodni jeżdżę nim i zauważam co się dzieje.
Dzisiaj dobrałem się do filtru powietrza i był w tragicznym stanie, jak go wyciągnałem to chmura kurzu. Myślałem też o sprawdzeniu kopułki i przeczyszczeniu jej. Jak myślicie czy to coś może pomóc?

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:00, 04.06.2009

Z Twojego opisu widać,że auto trochę zaniedbane :mrgreen: i przydało by się trochę przypływu świeżości.To i zobacz olej,świece i przewody bo to też kłopoty.Powodzenia w odświeżaniu.A co do czynności które musisz zrobić korzystaj z opcji "szukaj" tematy wielokrotnie poruszane i doskonale przedstawione przez Kolegów z forum :ok

#5 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 04.06.2009

Sprawdź luzy zaworowe.




IPB Skin By Virteq