Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zamek klapy bagaznika nie odryglowuje sie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:41, 31.01.2013

Ewidentnie cos jest popsute na moj rozum w tym sterowniczku w klapie bagaznika, bo z pilota sie otwiera z linki rowniez, ew. moze tez jest jakis problem i alarm nie moze odtworzyc bagaznika dlatego przycisk w klapie nie dziala skoro po zamknieciu drzwi slychac zamki. W sobote jade do znajomego mamy dzialac, oby to okazalo sie jakas bzdeta.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#17 Einstein

Einstein
  • Forumowicz
  • 144 postów
  • Skąd:Poznań/Włocławek
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:57, 31.01.2013

Kolego nic nie jest popsute miałem to samo u siebie. Musiałeś niechcący przesunąć przycisk blokady bagażnika. Wsadź głowę do bagażnika i patrz do góry - powinien być taki żółty albo biały przełącznik, który właśnie to blokuje.
  • 0

Gdyby żył Kopernik z pewnością jeździłby HONDĄ


 


#18 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 31.01.2013

Pierwsza rada po zalozeniu tego tematu dotyczyla wlasnie tego przelacznika w bagazniku, niestety to nie to.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#19 Einstein

Einstein
  • Forumowicz
  • 144 postów
  • Skąd:Poznań/Włocławek
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:05, 31.01.2013

Sorry nie zauważyłem, że to 2 str.
  • 0

Gdyby żył Kopernik z pewnością jeździłby HONDĄ


 


#20 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 31.01.2013

kurde mrozy ustąpiły i u mnie zaczęło wszystko działać jak należy coś chyba przymarza i dla tego ta się dzieję, zobaczymy czy ustąpiło na dobre czy to tylko chwilowe. Dajcie znać jak rozwiążecie problem.
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#21 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:27, 31.01.2013

No ja tez mialem nadzieje ze mroz jest winny ale chyba nie u mnie, nadal nie moge otworzyc bagaznika.
Widze ze kolega ma bladego a wiec lewa w góre! ;)
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#22 AlbertRiders

AlbertRiders
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Osiek k.Oświęcimia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:04, 01.02.2013

Dokładnie LWG :ok
  • 0
The Power of Dreams
Accord CL 7
CBR 1000RR Sc57 Fireblade

#23 maniekf

maniekf
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Gdynia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:52, 01.02.2013

U mnie sytuacja wygląda podobnie ale ....
zamykam drzwi tylnej klapy ... klik pilotem .... wszystkie drzwi zamknięte ..... błysk kierunkowskazów ..... i tu niespodzianka. klapa bagażnika otwarta ;/
Zdjąłem dziś obicie i zamek wygląda OK. wszystkie sprężynki i cięgła jak by na miejscu a mimo to bez problemu otwieram klapę .

ps. nie ma to związku z mrozem :)
  • 0

#24 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:49, 05.02.2013

No i sie zalamalem. Dzis od rana grzebalismy w aucie, zaczelismy od wiazki w bagazniku i lecielismy do przodu auta. Wszytko ok prad wszedzie przeplywa. Wyjelismy komputer z pod deski i tam jest jakis problem bo sygnal z przycisku na klapie dostaje a mimo to bagaznika nie otwiera. Nie wiem czy cos sie nie uwalilo w tej jednostce sterujacej MICU tak?
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#25 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:53, 06.02.2013

mam o samo co Wy panowie. otwieram auto z pilota, klapa niestety się nie otwiera, dopiero z pilota lub ze środka z wajhy się otworzy.

Moim zdaniem mamy coś spieprzone w zamku drzwi kierowcy lub w sterowaniu szybami/drzwami/lusterkami w boczku drzwi kierowcy, ja sprawdzałem to w ten sposób że wsiadłem do środka i bez zamykania drzwi kierowcy wcisnąłem przycisk czujnika zamknięcia drzwi, w przypadku drzwi kierowcy słychać jak zamki próbują się ryglować, kiedy robię to samo przy otwartych drzwiach pasażera - nie mam tego objawu.

jak ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu pewnie dostanie kilka + za pomoc :mrgreen:

[ Dodano: 2013-02-06, 11:57 ]

Właśnie wróciłem z garażu bo chciałem sprawdzić min. ten przełącznik w bagażniku czy przypadkiem nie był przełączony. I tak wpadłem na pewien trop. Bo od pewnego czasu zauważyłem również, że przy otwieraniu samochodu nie zaświecają się światła w kabinie oraz nie działa czasowe samoczynne zamykanie drzwi gdy nie zostaną otwarte do 30s. Gdy otworze acco z pilota i zaświecą się światła w kabinie przycisk w klapie działa, zamknie się też sam po upływie tych 30s. Natomiast, gdy otwieram i światełka w środku się nie zaświecą przycisk w klapie również nie działa. I teraz czym to jest spowodowane, że raz wszystko działą bez problemu, a raz nie? coś nie łączy?jakiś przekaźnik padł?


gdy otwierasz drzwi i nie zaswiecają Ci się światełka w drzwiach/kabinie to mogą być dwa powody:

- czujnik zamknięcia/otwarcia drzwi do wymiany lub nie ma masy (spróbuj go odkręcić przy otwartych drzwiach, zobaczysz że wszystkie światła w środku zgasną) lub MICU http://www.accordklu...er=asc&start=45

- drugi powód (w formie żartu) wyłączyłeś wszystkie lampki w środku na przełącznikach na off. ;-)

stawiam na ten pierwszy problem.
  • 0

#26 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:38, 06.02.2013

Moim zdaniem sterownik w drzwiach kierowcy nie ma nic do tego bo wczoraj go odlaczylem z kostki a mimo to naciskajac czujnik zamkniecie drzwi zamki proboje cos dzialac. Niestety bede musial sprawdzic wszytkie drzwi w aucie moze jest jakis problem po stronie zamku jesli to nic nie da to pewnie jest cos uwalone w sterowniku MICU pod kierownica. Wczoraj sprawdzalem i sygnal z bagaznika przez cale auto biegnie bez problemu do tego sterownika a nie ma odpowiedzi..

Musze to szybko zrobic bo te zamki sie upala wkoncu, non stop jak zamykam drzwi z kluczykiem w stacyjce to zamki proboje sie otworzyc/zamknac i wkoncu sie spali cos..
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#27 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:39, 06.02.2013

masz rację, sprawdziłem to teraz, mimo wypiętej kostki ze sterowania drzwi kierowcy, objaw zamykania/otwierania występuje.
zrobiłem jeszcze jedną próbę, wyciągnąłem bezpiecznik z centralnego ze skrzynki w środku auta, objaw podwójnego zamykania i otwierania słychac w okolicach bezpieczników, może tam jakiś przekaźnik ?
  • 0

#28 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:24, 06.02.2013

Watpie, w srodku auta jest caly sterownik a to ewidentnie slychac ze wszytkie zamki probja cos dzialac...
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#29 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:26, 06.02.2013

Watpie, w srodku auta jest caly sterownik a to ewidentnie slychac ze wszytkie zamki probja cos dzialac...

wyciągnij bezpiecznik od centralnego i zobacz gdzie słychać podwójne klikniecie .

coś mi się wydaj że nie obędzie się od naprawy sterownika MICU
http://www.accordklu...opic.php?t=3490
  • 0

#30 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:07, 10.02.2013

Na 99.9 % mam uwalony sterownik MICU. Jak juz mowilem sygnal z bagaznika idzie bez problemu przez cale auto do tego komputerka a nie ma z jego strony odp. Wyeliminowalem zamki bo odlaczalem poszczegolne drzwi i nadal zamki halasuja. Pozatym u nas wszystkim stereuje MICU a w drzwiach sa tylko silniczki ktore dostaja sygnal i albo sie zamykaja albo otwieraja. Znajomy juz szuka mi MICU na podmiane...
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq