Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zacinająca się antena


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:56, 28.05.2009

Witam mam problem z anteną,nie chowa się w całości po wyłączeniu radia.Spryskiwałem WD-40 napoczątku skutkowało teraz nie.

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:40, 28.05.2009

..a nie wpadles na pomysl zeby ja wymontowac rozlorzyc przesmarowac i zlozyc spowrotem ?

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:01, 28.05.2009

temat anten był przerabiany niejednokrotnie, poszukaj

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:36, 08.02.2010

wykręć antenę i przeczyść ją, w rurce odkłada się pył który w połączeniu z wodą zamienia się w błoto, też tak miałem WD nie dawało już rady a po przeczyszczeniu chowa się jak dawniej.

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:50, 08.02.2010

mam ten sam problem ale i nie tylko. Jak antena rozłoży się cała to słychać drażniący dźwięk i tak samo jest jak jest złożona do końca.Przez krótka chwilę słychać jakby jeszcze silniczek pracował, chciał ją jeszcze bardziej złożyć lub rozłożyć. Jak się tego pozbyć. Bo to słychać z kilku metrów.

#6 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 08.02.2010

kup nowego bata w ASO
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#7 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:41, 08.02.2010

też tak miałem WD nie dawało już rady a po przeczyszczeniu chowa się jak dawniej.


WD to nie jest specyfik do tego, każdy używa go bo myśli że to jakiś magiczny płyn
co smaruje, konserwuje i czyści, a i nierzadko naprawi.
Jak zobaczyłem co zrobił z zamkiem w W124 mojego ojca, to już nie wiem do czego
to się nadaje. Chyba do taczek.

Nie kupuj nowego bata, w nim nie ma się co popsuć, jak nie jest złamany/ wygięty.

Co do mechanizmu pracującego jeszcze chwilę po złożeniu to u mnie też tak jest, tylko
że dzwięk to jest jakiś tam szmer.
Rozbierz mechanizm anteny i sprawdź smarowanie, powinna tam być taka kuleczka smaru
latająca po zębatce mechanizmu anteny. Może Ci znikła, albo co.
Wyczyść, nasmaruj smarem do np łańcuchów.
Temat przerabiany, szukaj.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#8 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:12, 08.02.2010

temat przerabiany
http://www.accordklu...t=antena manual
naprawdę nie ma sensu wałkowania jeszcze raz.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:45, 10.02.2010

skoro jest taki temat to juz w nim napisze. Chodzi mi o antene elektryczna, czy jesli włączam radio i słychać niby chyba ten silniczek a antena sie nie wysuwa ani nie chowa to co jest przyczyną? Może to być jakiś bezpiecznik?

#10 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:54, 10.02.2010

włącz radio i pomóż jej się wysunąć jeżeli pójdzie to wyłącz radio i pomóż jej się schować - tak kilka razy - w czasie wysuwania i wsuwania przecieraj bat szmatką i nasmaruj np silikonem do zamków. Być może uda się bez rozbierania.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 10.02.2010

Ale chodzi mi o to ze poprzedni własciciel powiedzial ze antena nie dziala bo silniczek wysiadl. A skoro słychac za kazdym razem jak coś "ciągnie" antene to chyba to jest ten silniczek. Wiec skoro pracuje to czy jest do wymiany? I drugie pytanie: przeczytalem w innym temacie ze jesli nie dziala wewnetrzne swiatelko w drzwiach po otwarciu to moze tą samą drogą idzie przewód od bezpiecznika i dlatego antena sie nie wysówa...

#12 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:35, 10.02.2010

skoro słyszysz cos jakby silnik to co stoi na przeszkodzie aby mu pomóc ??
jeżeli to nic nie da to trzeba będzie rozebrać mechanizm.
Bezpiecznik ?? raczej nie od bata skoro słyszysz silnik.
a to że lampka nie świeci to może żarówka może bezpiecznik może wyłącznik krańcowy/na drzwiach

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:46, 10.02.2010

oki jutro zajrze i zobacze, jakby co pykne fotke bo juz kiedys rozbieralm i jakas rurka jest dziwna odłączona i wogole nie wiem do czego ona tam jest :)

#14 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 10.02.2010

Jeżeli antenka wystaje Ci choć troszkę to nalej do niej od góry zwykłego oleju do maszyn (w OBI 7 PLN) jeśli silniczek jest dobry słychać jak buczy) to następnego dnia powinna ruszyć ! Ja mialem to samo. Jak już ruszy to ją dokładnie wyczyść i nie żałuj oliwki. Silniczek buczy bo ma wyłącznik przeciążeniowy i wyłącza się z opóźnieniem.
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich

#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:56, 11.02.2010

Chłopaki, żaden problem rozebrać mechanizm anteny i zobaczyć co się kręci, co się urwało, a co się
zblokowało.
Na słuch to ciężko coś stwierdzić.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





IPB Skin By Virteq