Skocz do zawartości


RODO w HAKP

sonda lambda do F20B6


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
15 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:10, 10.06.2009

Henryku,
niedawno miałem dokładnie ten sam problem w mojej Hani. Z komputera wyszło ewidentnie, że siadła sonda lambda. Zacząłem więc szukać dedykowanej ale bez rezultatu, w ofercie były tylko uniwersalne, których każdy bardziej rozgarnięty mechanik mi odradzał. Z uniwersalnymi z tego co pamiętam to największy problem był z doborem grzałki (występowały chyba 12 lub 18 watowe) a nie byłem w stanie ustalić jaką moc ma oryginalna dlatego nie byłem w stanie dobrać uniwersalnej. Szukałem więc w używanych ale jak pech to pech jak znalazłem mój model to okazało się, że miał centralny strzał i uszkodzony: zderzak, chłodnicę i sondę poza tym wszystko mogłem kupić :). W moim przypadku szczęście w nieszczęściu polegało na tym, że nie zwiększyło się znacząco spalanie, dlatego miałem czas żeby spokojnie się zastanowić i poszukać najlepszego rozwiązania. W końcu udało mi się znaleźć anglika na części w necie i po sprawdzeniu jeszcze kolorów kabli zamówiłem, zamontowałem, zresetowałem komputer i na razie „odpukać” działa.




IPB Skin By Virteq