Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Fotelik dla dziecka w accordzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#46 Racjel

Racjel
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:55, 28.06.2015

Jak by się ktoś zastanawiał jak długo warto wozić dziecko tyłem, to znalazłem porównanie stosunku masy głowy do wagi ciała:

 
Noworodek
Masa ciała: 3,4 kg. 
Waga głowy: 0,7 kg
Stosunek w %:  20,6 % 

9 miesięcy
Masa ciała: 9,0 kg
Waga głowy: 2,2 kg
Stosunek w %: 24,4 %

18 miesięcy
Masa ciała: 11,0 kg
Waga głowy: 2,7 kg
Stosunek w %: 24,5 %

3 lata
Masa ciała: 15,0 kg
Waga głowy:  2,7 kg
Stosunek w %: 18,0 %

6 lat
Masa ciała: 22,0 kg
Waga głowy: 3,5 kg
Stosunek w %: 15,9 %

10 lat
Masa ciała: 32,0 kg
Waga głowy: 3,6 kg
Stosunek w %: 11,2 %

Dorosły
Masa ciała: 75,0 kg
Waga głowy: 4,5 kg
Stosunek w %: 6,0 %

Myślałem, żeby 3-latkę już wozić przodem, ale jednak chyba warto poczekać.

Przypomniałem sobie też, że miałem ten sam problem i napisałem maila do gościa, który prowadzi bloga o fotelikach. Ciężko z resztą na tego bloga nie trafić szukając w Google o RWF. Opisał mi który przymierzał w moim aucie i mocno mi tym pomógł. Jak ktoś chce to na PW mogę podesłać kontakt. 

  • 0

#47 bin

bin
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:H
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:39, 29.06.2015

Też jeździłem z fotelikiem z przodu. Ganeralnie fajna sprawa, tylko trzeba pamiętać o wyłączeniu poduszek powietrznych. Fotelik zakupiony na motointegrator nazwa modelu to mammooth dla dzieci z przedziału wagowego 9-36 kg. Duży przedział, bo składa się on można powiedzieć z dwóch siedzisk. Dosyć łatwo się go montuje, posiada 3-punktowe pasy bezpieczeńśtwa co jest chyba obecnie standardem.

Fajne jest to, że posiada możliwość wypięcia samego siedziska.


  • 0

#48 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:05, 02.08.2015

Witam

Jeżeli można :) podepnę się pod temat, gdyż jakoś nie mogę doszukać się tego na czym mi zależy, a nie chciałbym zakłądać nowego wątku.

 

Chodzi o bazę i nosidełko do Hondy Accord VII gen.

 

Sporo pisze się o tym jaki kupić fotelik itp., a ja właśnie stoję przed kupnem bazy i nosidełka dla noworodka i spotkałem się z innym problemem.

Mianowicie - chcę kupić bazę i nosidełko. Baza ma być wpięta na isofix. Isofix w VII umieszczony jest stosunkowo nad siedliskiem kanapy z uwagi na co sztywna, plastikowa baza nie opiera się w całości na siedlisku kanapy tylnej (jak zapewne wiecie siedlisko kanapa tylnej nie jest poziome, tylko jest pochylone ku dołowi, tj. przednia krawędź jest wyżej niż tylna krawędź stykająca się z oparciem).

Baza wczepiona w isofix opiera się więc o siedlisko dopiero w okolicy przedniej krawędzi kanapy, a w części biegnącej od isofixa ku przodowi siedliska jest pod nią szczelina wysokości ok. 2-4 cm. od.

Poza tym, isofix jest nieco zbliżony do środka pojazdu, przez co zapięcia oddalone bardziej od okien znajdują się już nad tą środkową, wystającą częścią kanapy, co powoduje delikatne przechylenie bazy w bok. Sprzedawca poinformował mnie, że baza powinna w całości opierać się na siedlisku i że nie powinno być tak, że jest pod nią szczelina tak jak u mnie, pod którą można swobodnie wsunąć np. dłoń.

Kiedy zapytałem sprzedawcę czy pod bazę nie można np. włożyć złożonego kocyka itp., to powiedział, że nie powinno się tego robić.

 

Czy ktoś z Was zwrócił na to uwagę? Może z uwagi na umiejscowienie isofixa w acco VII Honda ma na to jakiś swój patent (bazy i nosidełka marki Honda? :) ).

Czy Wy też macie szczelinę pod bazą, czy może znacie jakiś model bazy pasujący do tego nietypowo umiejscowionego isofixa?

 

A może isofix można jakoś przesunąć tak, aby baza w całości mieściła się w tym wklęśnięciu kanapy i aby nie nachodziła jednym bokiem na środkową wystającą część?

 

Większość baz ma szynę do isofixa wysuwaną i sztywną - tzn. poruszającą się (wysuwającą się z bazy) tylko w poziomie. Dzisiaj mierzyłem bazę, która ma ruchome szyny góra-dół na zasadzie wskazówki zegarka (nie wysuwane, tylko na stałe przyczepione jednym końcem), no i okazało się, że gdyby isofix nie wchodził na środkową część, to może i udałoby się bazę oprzeć w całości na siedlisku, ale różnica wysokości pomięzy częścią wypukłą a tą wklęsłą sprawia, że sztywna baza nadal nie opierała się w całości na siedlisku.

 

Czy ktoś może zna rozwiązanie ww. problemu?


  • 0

#49 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:13, 02.08.2015

Hej :-)
Niestety profilowanie kanapy powoduje wiele problemów przy mocowaniu fotelików. Moja baza (ma już kilka lat) nie miała isofix i dało się ją dobrze zamontować. Może poszukaj zestawu bez isofix - bazy i tak nie ruszasz z auta więc nie powinno to przeszkadzać. W przypadku, gdy baza i w efekcie fotelik trzyma się auta tylko na isofix to faktycznie podkładanie czegoś pod bazę czy fotelik wydaje się problematyczne, w przypadku klasycznego mocowania pasem, nie widzę problemu w podkładaniu czegoś pod spód (sam zresztą podkładam koc/poduszkę pod fotelik syna z przodu, by był stabilnie zamocowany).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#50 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:45, 02.08.2015

No wiem, ale baza pod isofix wydaje mi się stabilniejsza, unika się tego przesunięcia co w przypadku pasów, ktore potrzebują chwili aby się zablokować i nie wiadomo dokładnie ile dzidzia się przemieści z fotelikiem.

Zastanawiam się czy nie napisać w tej sprawie maila do Hondy :) ...a w zasadzie zaraz to zrobię.

Ostatecznie, jeżeli nie uda się znaleźć rozwiązania z isofix trzeba będzie przejść na bazy przypinane pasami, ale może ktoś zna jakiś patent...

Kurcze niby taka pierdoła, a ile czasu potrafi zająć :P


  • 0

#51 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:48, 02.08.2015

I co nikt więcej nie ma żadnych pomysłów albo rozwiązania problemu?

Tak mało dzidziusiów jeździ accordami, czy wszyscy zapinają bazy w pasy? :)


  • 0

#52 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:14, 02.08.2015

Hej :-)
Właśnie przypomniało mi się, że ostatnio czytałem w Motorze test mocowań Isofix i wyszło, że praktycznie z tymi mocowaniami jest sporo problemów. W mało którym aucie nie można się było do ich funkcjonalności 'przyczepić', także to chyba nie tylko bolączka Accorda. Nie jestem pewien, czy był to samodzielny test, czy opierali się na testach jakiejś amerykańskiej firmy badawczej... pewnie nie poprawi Ci to nastroju, ale zawsze jakieś usprawiedliwienie... ;-)

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#53 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:28, 02.08.2015

No tiaa... , w każdym razie dzięki, miło że próbowałeś pomóc:).

Może ktoś jeszcze coś tu wrzuci w tygodniu, zobaczy się.

No i czekam też na odpowiedź z Hondy, zobaczymy co napiszą.


  • 0

#54 peter85

peter85
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:20, 03.08.2015

Tak mało dzidziusiów jeździ accordami, czy wszyscy zapinają bazy w pasy?

 

Ja swoją 6 miesięczną córkę wożę w foteliku bez bazy i moim zdaniem najważniejsze to zainwestować w dobry, bezpieczny fotelik z wysokimi ocenami w testach zderzeniowych. Nie wiem czy Ty już jakiś wybrałeś, jeśli nie to ja mogę polecić Maxi Cosi Cabriofix, użytkuje go pół roku i jestem bardzo zadowlony. Co do mocowania fotelika w samochodzie to faktycznie w Accordzie ze względu na wyprofilowanie tylnego siedziska trzeba robić to uważnie aby fotelik miał dobre oparcie ( w Seacie Leonie którym jeździ żona fotelik montuje się prościej).


  • 0

#55 milwarch

milwarch
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 05:20, 04.08.2015

Jak pewnie wyżej pisałem mam Recaro Privia z bazą, ale w VIII genie i nie zauważyłem by baza nachodziła na środkowe podwyższenie fotela. Może dlatego, że ta baza jest dość wąska.

Nie rozumiem natomiast dlaczego baza nie może być nad kanapą. Mnie ucieszyło, że nie wygniecie mi siedzenia aż tak bardzo. Jest sztywno zamontowana w zaczepach,więc po co ma spierać się na fotelu? Nie rozumiem co by to dało... Rozwiązanie z regulowanymi zaczepami wydaje mi się słabe - więcej słabych punktów.

Druga sprawa to fakt, że z przodu podparta jest tylko na nodze (i lekko na krawędzi fotela) przez co baza może podskakiwać. Ten luz blokuje dopiero sam fotelik opierając się o kanapę. Nie jest to super sztywne rozwiązanie, ale na pewno sztywniejsze niż pasy (i dużo szybsze w obsłudze co ma na początku znaczenie ;) )
  • 0

#56 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:41, 04.08.2015

Jak pewnie wyżej pisałem mam Recaro Privia z bazą, ale w VIII genie i nie zauważyłem by baza nachodziła na środkowe podwyższenie fotela. Może dlatego, że ta baza jest dość wąska.

Nie rozumiem natomiast dlaczego baza nie może być nad kanapą. Mnie ucieszyło, że nie wygniecie mi siedzenia aż tak bardzo. Jest sztywno zamontowana w zaczepach,więc po co ma spierać się na fotelu? Nie rozumiem co by to dało... Rozwiązanie z regulowanymi zaczepami wydaje mi się słabe - więcej słabych punktów.
 

 

A jaką masz bazę?

 

No właśnie o tę "szybkość w obsłudze" mi chodzi i o sztywność/bezpieczeństwo. Poza tym żona ma trochę chory kręgosłup i nie chcę, aby w przypadku podróżowania beze mnie musiała się gimnastykować z pasami :/

 

W sklepie z fotelikami powiedzieli mi, że baza powinna się w całości opierać na siedzeniu "bo w razie wypadku może się złamać".

 

 

Ja swoją 6 miesięczną córkę wożę w foteliku bez bazy i moim zdaniem najważniejsze to zainwestować w dobry, bezpieczny fotelik z wysokimi ocenami w testach zderzeniowych. Nie wiem czy Ty już jakiś wybrałeś, jeśli nie to ja mogę polecić Maxi Cosi Cabriofix, użytkuje go pół roku i jestem bardzo zadowlony. Co do mocowania fotelika w samochodzie to faktycznie w Accordzie ze względu na wyprofilowanie tylnego siedziska trzeba robić to uważnie aby fotelik miał dobre oparcie ( w Seacie Leonie którym jeździ żona fotelik montuje się prościej).

 

No ja też w razie czego będę musiał przypiąć sam fotelik albo bazę i fotelik pasami, ale wolałbym, żeby to jednak było mocowanie na isofix. Maxi Cosi też biorę pod uwagę, podobno duża część osób wybiera tę firmę, ale oglądam też inne firmy. Jeśli chodzi o same foteliki to wybór jest dosyć duży :)


  • 0

#57 milwarch

milwarch
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:00, 04.08.2015

Do fotelika Recaro Privia jest jedna baza, z jakiegoś powodu trudno dostępna...
Wypinanie z bazy jest bardzo proste jeśli pociągnie się w odpowiednim kierunku. Inaczej fotelik blokuje się i jest szarpanina...
Nie mam porównania z innymi producentami, więc nie sugeruj się moją opinią.
Jedynie argument, że baza musi przylegać do fotela wydał mi się głupi ;)

P.S. Recaro ma dość pionową pozycję. Sprawdź fotelik pod tym kątem przy zakupie. Wygląda to na zbyt pionowe dla noworodka. Dla półrocznego już OK.
  • 0

#58 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:00, 05.08.2015

No widać, że jesteś w miarę na świeżo z zakupem/potomstwem, skoro pamiętasz o zwróceniu uwagi na pozycję noworodka :)

Mi też argument sprzedawców wydawał się dziwny, ale usłyszałem go już w 2 sklepach, więc może coś w tym jest... twierdzą, że baza wisząca w powietrzu może się złamać podczas wypadku itp.

Tak na logikę wydawało mi się, że nie powinno być problemu jeżeli baza ma 3 stałe punkty podparcia (2 punktowe w isofix i 1 szeroki jako krawędź kanapy) i jeszcze tę "nogę" stabilizującą. Pomyślałem więc, że dla spokoju można coś pod bazę podłożyć, ale w sklepach z bazami takie rozwiązanie mi odradzano, dlatego szukam ew rozwiązania.

Nie wykluczam, że jeśli niczego nie znajdę, to albo kupię bazę na pasy, albo tę na isofix + jakiś kocyk pod nią i tyle.

 

Cały czas koresponduję z Hondą, w tej sprawie , dam później znać na ile byli pomocni w rozwiązaniu tego -bądź co bądź- jednak bardzo istotnego problemu.


  • 0

#59 Racjel

Racjel
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Zgierz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:05, 06.08.2015

Trudno mi sobie wyobrazić zapięcie fotelika bez podpórki w accordzie, niestety tak jak już Statom napisał wyprofilowane fotele tak mają. Ja jeżdżę VI, ale VII mają ten sam "problem". Kupując fotelik dla starszego już dziecka zastanawiałem się czy przyszłościowo nie wybrać modelu właśnie łączącego pasy i isofixa. Tylko zwróciło moją uwagę, że zdarzało się, że isofix w testach wypinał się nawet przy tych prędkościach testowych (oczywiście te, które nie przechodziły testów, ale jednak). W pasach to się nie zdarzało. Za samymi pasami przemawia w końcu to, że jednak takiego kloca jak mnie utrzymają, więc tym bardziej malucha.

Pamiętam, że też bałem się wkładać pod fotelik kocyk, ale wszystkie moje wątpliwości co do sztywności i pasów, i rozwiązania z kocykiem, rozwiało pierwsze zapięcie fotelika. U mnie w tym większym jest bardzo sztywno, nie ma miejsca na ten luz w pasach przy szarpnięciu, w tym dla malucha było trochę gorzej, ale jedyna płaszczyzna w której fotelik trochę mi się poruszał to góra i dół (oczywiście przy szarpanym sprawdzaniu), nie przód tył.

Właśnie, jeśli jeździsz do sklepów i tam się pytasz, to nikt Ci nie zaproponował przypasowania fotelika w aucie? Sam sprawdzisz jak to wygląda, możesz szarpać i ustawiać. W każdym sklepie sprzedawca bez problemu powinien się zgodzić, no może poza jakimiś Smyk-ami itp. gdzie nie można postawić auta przed wejściem do sklepu.


  • 0

#60 n1eobecna

n1eobecna
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:07, 23.08.2015

Update z fotelikowego frontu 9-25: axkid minikid w VII mieści się idealnie, ja na fotelu przed nim już nie do końca ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq