Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Krzyżak przy kole kierownicy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 21:19, 20.05.2009

Witam. Od jakiegoś czasu coś zaczęło mi pukać przy kole kierownicy Podczas ostatniego przeglądu auta powiedziałem mechanikowi aby dokładnie sprawdzić cały układ kierowniczy. Po dokładnych oględzinach okazało się że puka krzyżak przy kole kierownicy.
Czy ktoś bawił się w wymianę tego elementu ?? Jak wygląda cała procedura wymiany tego krzyżaka i ile to może kosztować ??

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:11, 20.05.2009

Wsadz glowe w pedaly. Zobaczysz ten przegub.
Odkrecasz dwie sruby wyjmujesz i wkladasz nowy krzyzak.

Ja bym wziol za takie cos 100zl :D

#3 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 06:46, 21.05.2009

Znalazłem taki oto schemat

Dołączona grafika

Ale widzę na nim że ten krzyżak znajduje się w dolnej części kolumny kierownicy. A mi puka przy samym kole kierownicy. Myślałem że są tam dwa krzyżaki ( na dole i na górze ) W takim razie co to może pukać To pukanie słychać podczas kręcenia kierownicą jak również gdy szarpnę nią do siebie lub na boki Słychać to podczas jazdy i na postoju oraz gdy samochód był podniesiony Takie pojedyncze tępe puknięcia Jakoś mocno to nie przeszkadza ale czasami irytuje Ma ktoś jakieś pomysły ??

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:59, 21.05.2009

Sprawdz dokladnie krzyzak i sprawdz dokladnie czy nie puka w przekladni.

W kierownicy nie ma co stukac..jedynie przelacznik kierunkowskazow jak zepsuty.

#5 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 14:45, 21.05.2009

Przekładnia sprawdzona dokładnie. Jest w b.dobrym stanie. Natomiast dzisiaj jeżdżąc zacząłem się wsłuchiwać skąd dochodzą dokładnie te puki. I wydaj mi się jednak że są one przenoszone po kolumnie kierownicy z tego krzyżaka, i dają złudne wrażenie że to pukanie dobiega z jej górnej części. Jak znajdę trochę wolnego czasu to "osłucham" ten krzyżak




IPB Skin By Virteq