Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co sądzicie o tej instalacji ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#46 Cieniu_23

Cieniu_23
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Jastrzębie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:48, 26.10.2012

Panowie wczoraj byłem u tego tłuka oddać auto zeby wymienił mi te wtryski mowie ze autem szarpie jak sie hamuje biegami, ze zamulony itp. Wsiada i mowi co pan chce auto jedzie idealnie !! wpadamy na autostrade najpierw na benzynie pałuje ma maxa ciagle do odciny i on do mnie ze zajebie silnik haha !!! czy mam juz drugi i te jego śmieszne teksty. Mniejsza o to po jakims czasie auto rozwija 225km/h szło by wiecej ale nie o to mi chodziło wracamy potem druga strona włączam turbo gaz i to samo auto max 200!! i burak mówi ze jest to samo mysłałem ze przy 200 wywale go z auta. mowie do niego to nie wszystko pokazuje potem w miescie ze szarpie hamując biegami a na zimnym to 2 razy bardziej stwierdza ze on nie widzi roznicy. W końcu wychodze z siebie poleciały słowa nieodpowiednie i mówi ze to zrobi. Dzis odbieram tel jade po auto panowie chwila prawdy !!
  • 0
CBR

#47 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 10:12, 26.10.2012

mam nadzieje że wymienił Ci na hany, bo jak nie, to tych chwil prawdy będziesz miał trochę więcej niż jedną :-/

[ Dodano: 2012-10-26, 11:17 ]

wpadamy na autostrade najpierw na benzynie pałuje ma maxa ciagle do odciny i on do mnie ze zajebie silnik haha !!!


tu panowie macie przykład jak zmienia się myślenie o jeździe samochodem osób użytkujących auto tylko na gazie :-D
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#48 czacha19

czacha19
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:38, 26.10.2012

Nie wyobrazam sobie co bym zrobil gosciowi gdyby tak wsiadl do mojego auta. Nie próbuje sobie nawet wyobrazić,co sie działo z Twoim autwm gdy je tam zostawiłeś.
  • 0

#49 Cieniu_23

Cieniu_23
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Jastrzębie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 26.10.2012

No i nic.... przyjechałem po auto, pytam sie Czy jest zrobione ? a on na to : Tak oczywiście , jest wszystko ok... Pytam sie Czy szarpie ?
On na to : Nic nie szarpie, absolutnie.
Pierwsza jazda próbna :
I oczywiście moje przekonania sie spełniły , nadal szarpie ...
Myślałem że wyjdę z siebie ! ... Wracam do frajera , wołam go żeby wlazł do tego samochodu, przewiozłem go kawałek pytam sie go czy szarpie ?
On na to : Że nic nie czuje i że nic nie szarpie i pozostaje przy swoim.
Wyszedłem z siebie: powiedziałem parę słów nie stosownych itd .
Chłop powiedział mi że jestem nie obliczalny i po kilku minutach konwersacji stwierdził że wymieni mi wtryski na "HANA" zielone....

Teraz po takiej rozmowie mam obawy jego stosunku do mojego samochodu .... pozostawię to bez komentarza..

[ Dodano: 2012-10-26, 21:00 ]
Aha małe P.S dostałęm toyote yaris którą pałuje do granic możliwości ;] na zimnym silniku i progi zwalniajaca przejeżdzam z predkościa 60 km/h może jest to dziecinne ale po prostu muszę !! :D

[ Dodano: 2012-10-26, 21:08 ]
Aha prosiłbym o wpisanie tego złodzieja i oszusta na czarna liste !!


AUTO-MIX
ul. Powstańców 2
44-348 Skrzyszow

Tel. (32) 472 65 96
Kom. 693 931 321

Krzysztof Klapuch
Śląsk

http://www.gazautomix.pl/
  • 0
CBR

#50 bil78

bil78
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Łańcut
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 26.10.2012

zostaw toyote w spokoju nic ci nie jest winna :mrgreen:
a jemu to bym już swojego auta nie zostawił , zmienił bym wtryski gdzie indziej a stare mu odwiózł żeby tylko kasę oddał
  • 0

www.czarnenabialym.com


#51 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 18:52, 27.10.2012

A ja bym chyba chciał zostać i patrzeć mu na ręce jak przebiega cała operacja.
  • 0

#52 Cieniu_23

Cieniu_23
  • Forumowicz
  • 75 postów
  • Skąd:Jastrzębie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:15, 29.10.2012

Mam 2 wiadomości dobra i zła :D
1) dobra wtryski wymienione na hana zielone GRATIS!! (po cieżkiej rozmowie)
2) dowód rejestracyjny sie zgubił :D

Moje pytanie macie jakieś sugestie :>??
  • 0
CBR

#53 kaleba

kaleba
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Wola Filipowska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:51, 29.10.2012

Ja bym sie nie rozdrabnial i 997 w to zamieszal. Jak nie zadziałasz to tylko ty bedziesz poszkodowany
  • 0

#54 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 18:19, 29.10.2012

Cieniu_23, Jeżeli DR zagubił instalator to on płaci za wszystko + Twój stracony czas.
  • 0

#55 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:34, 29.10.2012

2) dowód rejestracyjny sie zgubił :D

Ja bym sie nie rozdrabnial i 997 w to zamieszal

Niestety Policja w to nie wejdzie,zagubienie to zagubienie-nie dajmy się zwariować.Trzeba wymusić na instalatorze zwrot kosztów wyrobienia wtórnika i jakieś zadośćuczynienie.
Ps.Cieniu po jaką cholerę wybrałeś ten zakład ? mało Ci innych ważniejszych stresów ?
  • 0

#56 kaleba

kaleba
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Wola Filipowska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 30.10.2012

Ps.Cieniu po jaką cholerę wybrałeś ten zakład ? mało Ci innych ważniejszych stresów ?


Moze lubi miec wysoki poziom adrenaliny we krwi :)
  • 0

#57 Adam Rogowski

Adam Rogowski
  • Forumowicz
  • 385 postów
  • Skąd:Lublin-Snopków
  • Silnik:1,8
  • Wersja:limuzyna
  • KM:140
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:14, 30.10.2012

Panowie to nie jest pierwszy przypadek i nie ostatni. Życie samo w sobie uczy nawiasem mówiąc kazdy uczy się na swoich błedach, a tak nie powinno być. Ja LPG monuje nie tylko dla kasy -owszem jakąś z tego mam ale to jest moje HOBBY-PASJA. Do montażu należy się przyłożyć,następnie dobrać odpowiednie podzespoły i regulacja podczas jazdy-obowiązkowa a na to ostatnie czasami trzeba zrobić kilkadziesiąt kilometrów aby poprawnie wyregulować na TIP-TOP.I poświęcić jakiś czas MINUTY-GODZINY, nie ważne ale czas spędzony na regulacji w XXX zakładzie to ubytek zarobku właściciela zakładu , gdzie w tym czasie można montować inne auto. To jest tylko takie moje ALE.Kto jak to odbierze to rzecz ingerencji podejścia do tematu.
Mam zasady dwie.
1- Robię porządnie od A-Z i klient odbiera auto z bananem na ustach
2-Tanio klient szuka to gonię do konkurencji-następnie wraca do mnie i za poprawki zarobię więcej jak na montażu.
Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

#58 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 08:36, 31.10.2012

wraca do mnie i za poprawki zarobię więcej jak na montażu.


Te poprawki to niezłe cholerstwo nie dość, że najpierw musisz rozwikłać co autor miał na myśli to przeważnie drugi raz się robi całą robotę :-D Znam to z innej branży ;-)
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#59 automix

automix
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Skrzyszów
  • Silnik:4.2
  • Wersja:Quattro
  • KM:349
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:MV9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:28, 27.05.2017

Witam serdecznie.

 

Przez przypadek natrafiłem na ten wątek sprzed lat i widzę, że również tutaj Pan Paweł Cieniak przedstawił swoją wersję zdarzeń. Pozwolicie, że teraz po latach usłyszycie też i moją wersję. Po lekturze całego wątku tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że miałem do czynienia z młodym, agresywnym człowiekiem, który na dodatek ujścia swoich negatywnych emocji szukał wyżywając się na samochodzie zastępczym... W zasadzie to już najlepiej mówi samo za siebie. Wracając do tematu, poniżej moja wersja historii z dnia 3.02.2012r. Oryginalny komentarz możecie też przeczytać tu: http://www.rankingwa...wypadkowe,2.php gdybyście mieli wątpliwości. 

 

Witam wszystkich ponownie w tym miejscu. Minął dokładnie cały roczek jak opisałem w szczegółach swoją "przygodę" z panem Burkiem. Od tego czasu zabudowaliśmy w naszej firmie grubo ponad 2-tyś. instalacji a tu proszę - kolejny nonsens. Cieniak Paweł- młody, agresywny człowiek, który dostał samochód w swoje ręce od ojca. Przed zabudową instalacji, jakiś czas prędzej dokładnie wypytywał o techniczne szczegóły. Zaproponowałem mu instalację dobraną ze sprawdzonych komponentów na którą jako firma udzielimy mu 5 lat gwarancji z limitem 100 tyś km. Doskonale wiedział jakie będą podzespoły łącznie ze wspomnianymi wtryskiwaczami firmy AC. Instalację zamontowaliśmy 25 09 2012r. Koszt zabudowy instalacji łącznie z dopłatmi do zbiornika toroidalnego,zaworu tankowania pod klapką z wlewem benzyny i dopłatą do reduktora 250HP to 3300zł, a nie tak jak pisze p. Cieniak 3400zł. Po zabudowie instalacji klient odebrał samochód bez zastrzeżeń, jednak po paru dniach zadzwonił że chciałby wymienić wtryskiwacze na HANA. Zapytałem jaki jest powód takiej decyzji. Odpowiedział że wtryski HANA do jego auta są najlepsze a ja założyłem mu jakiś "chłam", a on chce mieć w swojej Hondzie wszystko co najlepsze. Odpowiedziałem, że jak rzeczywiście jest jakiś problem z wtryskami AC które ma zabudowane to je wymienimy. Wtedy p. Cieniak stwierdził że jego Honda na gazie osiąga prędkość tylko 200km/h, a na benzynie jedzie aż do 220km/h. Tochę mnie zaskoczył mówiąc o takich prędkościach, ale poprosiłem aby samochód odstawił w celu rozwiązania tego problemu. Tak też się stało. Klient otrzymał sam.zastępczy, a ja osobiście zająłem się tym samochodem. W czasie jazd próbnych-testując samochód po okolicy jeżdząc bardzo agresywnie nie odczuwałem kompletnie żadnych różnic w mocy silnika, a kultura pracy była dokładnie taka sama jak na benzynie. Nie dawało mi jednak spokoju stwierdzenie p.Cieniaka że prędkośc maksymalna na gazie jest mniejsza niż na benzynie. Postanowiłem złamać wszelkie przepisy i po całym dniu pracy w godzinach nocnych pojechałem na A1. Jadąc tą szaloną prędkością na benzynie samochód rozpędził się do 225km/h. Nie było to łatwe bo chociaż były to godziny nocne droga ta nie należała tylko do mnie. Serdecznie miałem dość takiej jazdy, ale trzeba było jeszcze sprawdzić auto na gazie. Zawróciłem w Pyrzowicach i tak jak myślałem bez trudu osiągnąłem tę samą prędkosć czyli 225km/h. Następnego dnia zleciłem u siebie w biurze poinformowanie klienta o tym by odebrał swój samochód. Nawet nie wiedziałem kiedy p.Cieniak auto odebrał, ale po jakimś czasie wrócił rozwścieczony czemu nie ma założonych wtryskiwaczy HANA, skoro tak się umawialiśmy. Zapytałem po co mamy to zmieniać, skoro auto chodzi dobrze i osiąga pełną moc-co zostało sprawdzone na autostradzie. Tym razem stwierdził że auto mu szarpie i nie da się jeździć i h.. go to obchodzi. On chce mieć HANY. Mimo wszystko chciałem aby zaprezentował mi to szarpanie, czego ja wcześniej nie odczuwalem. Po wspólnej jeździe próbnej, odechciało mi się wszystkiego. Po wiejskich drogach jeździł ze mną jak na Rajdzie Wisły, próbując udowodnić mi że jego Honda szarpie, a przy tym wrzeszczał po mnie jak po jakimś gówniarzu, chociaż jest młodszy o prawie 20 lat. Wiedziałem już wtedy że to nie ma sensu, bo on po prostu chciał HANY. Po zabudowie instalacji naczytał się bzdur że tylko takie wtryskiwacze są najlepsze, a On ich nie ma i to było najgorsze. Poinformowałem p.Cieniaka że nie ma problemu aby je wymienić skoro tak sobie życzy, jednak na nie jest tylko 2 lata gwarancji, a na dodatek producent nie uznaje gwarancji na zanieczyszczenia spowodowane złą jakością gazu. Wtryskiwacz ten jest bez możliwości czyszczenia i kalibracji a niestety takie przypadki się zdarzają. Takie tłumaczenia nie pomagały tylko nasilały agresję. Nie wysiadając z samochodu zleciłem pracownikowi aby ponownie wydał samochód zastępczy. Pan Cieniak wysiadł i poszedł do biura. Przedtem poprosiłem o książkę gwarancyjną, aby po wymianie wtryskiwaczy dokonać wpisu i zmaianie warunków gwarancji. Książkę tę przekazała mi przyjaciółka p.Pawła wyciągając ją ze schowka. Razem z książką kobieta wyciągneła wtedy dowód rejstracyjny, którego nie chciałem i oddałem jej go z powrotem. Wszystko to działo się na poboczu drogi. Pan Cieniak był w tym czasie już w biurze. Następnego dnia przy odbiorze auta zarządał ode mnie dowodu rejstracyjnego, którego wcale drugi raz już nie brałem. Jego kobieta przekazała mu, że dowód dała mi razem z książką, a prawda była inna. Widziałem że znowu p.Paweł robi się agresywny, więc poprosiłem aby dokument ten wyrobił sobie nowy a ja pokryję wszystkie koszty z tym związane. Tak też się stało o czym p.Cieniak już tu nie wspomniał, tylko nazwał mnie złodziejem i oszustem. Nie bardzo wiem dlaczego użył takiego porównania bo wcale go nie okradłem i nie oszukałem, wręcz przeciwnie zostałem przez niego poniżony i "opluty". Za takie wpisy w tym miejscu wygrałbym sprawę w każdym sądzie, ale uważam że nie ma sensu z takimi ludzmi dalej się zadawać. Co do dowodu rejstracyjnego, to po jakimś czasie przypadkowy przechodzień przyniósł ten dokument do naszego biura. Leżał "wciśniety" przy płocie naszego sąsiada. Wiedząc że właściciel wyrobił sobie już nowy, tym bardziej że wypłaciłem mu poniesione przez niego koszty, dokument ten zniszczyłem. Nie miałem już wtedy ochoty kontaktować się z tym człowiekiem. Niestety ale praca z ludzmi, szczególnie w takiej branży jak nasza jest bardzo ciężka. Jak na razie to i tak na tysiące naszych wspaniałych klientów na palcach obu rąk można wyliczyć tych których bym na swojej drodze nigdy nie chciał spotkać :))) Z pozdrowieniami dla wszystkich Krystian Klapuch


Użytkownik automix edytował ten post 07:07, 30.05.2017

  • 0

#60 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:13, 31.05.2017

Ja nie pamiętam co rano robiłem a tu 5 lat wstecz(noo nie całych ale już blisko :)) jak by się to działo tyle co.  :hmmm:


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq