Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Świst i pisk po założeniu audio


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:34, 20.05.2009

Witam
Po założeniu nowego audio: przód System Hertza dsk 165,tył wzmacniacz w bagażniku + skrzynia JBL pojawił się nie miły głos po przekręceniu zapłonu-takie piszczenie.Jeśli głos w radiu jest na niskim poziomie to słychać również obroty silnika itd.Co jest przyczyną tego zjawiska?

#2 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:43, 20.05.2009

1 zakłócenia od alternatora (łatwo sprawdzić na wył. silniku)
2 masz dobrze odizolowane kable RCA??
3 czy kable RCA i głośnikowe nie idą gdzieś razem?
Przyczyną większości zakłóceń jest alternator lub RCA które łapią bardzo łatwo zakłócenia trzeba im zrobić dodatkowy ekran.
F1

#3 qba2802

qba2802
  • Forumowicz
  • 39 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:51, 20.05.2009

1 zakłucenia od alternatora (łatwo sprawdzić na wył. silniku)
2 masz dobrze odizolowane kable RCA??
3 czy kable RCA i głośnikowe nie idą gdzieś razem?
Przyczyną większości zakłuceń jest alternator lub RCA które łapią bardzo łatwo zakłucenia trzeba im zrobić dodatkowy ekran.


Ad.1 Na wyłączonym silniku jest ok.
Ad.2 Nie za bardzo kumam ;)
Ad.3 No niestety idą razem w progach :/

Wszystko grało dobrze dopóki nie było podpięte pod wzmak,dopiero po podpięciu zaczęły się te ekscesy...

Malin jak mają iść te przewody w progach?Lub którędy aby wyeliminować te świszczenie(załóżmy,że to przez przewody),bo w sumie mam ich do puszczenia 5.Wiadomo,że te z drzwi(mam pociągnięte nowe)muszą iść jeden lewym a drugi prawym progiem.Którędy w tym momencie najlepiej puścić RCA i + od "aku"?

Dzięki malin za zainteresowanie tematem ;)

#4 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 20.05.2009

Kabel + i - podłącz do wzmacniacza bezpośrednio od akumulatora.

-Zasilające kable daj w prawy próg
-Głośnikowe w lewy próg
-RCA albo środkiem, albo możesz spróbować umieścić go w górnej listwie

Może pomyśl też o zmianie kabla RCA jeżeli nie jest dobrej jakości.

Ekrany w kablu RCA to osłony od zakłóceń.

Ew. możesz zakupić przeciwzakłóceniowy filtr masy, ale prawdę mówiąc nie używałem tego i nie wiem czy coś da.
To jest coś takiego LINK
Znacznie by Ci to ułatwiło pracę ;-) Stosujesz zamiast prowadzenia kabli + i - od akumulatora. Oczywiście + przy aku zostaje :mrgreen:
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:52, 20.05.2009

Zrób tak jak pisze kamul dodatkowo sprawdź diody prostownicze w alternatorze. Do czego masz przykręcony wzmacniacz możliwe że jego obudowa jest połączona z masą, a i do czego przykręciłeś mase?

#6 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:25, 20.05.2009

jak to może grać jak kable RCA idą razem z sygnałowymi :mrgreen:
F1

#7 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:28, 20.05.2009

jak to może grać jak kable RCA idą razem z sygnałowymi :mrgreen:


Kable RCA = kabel sygnałowy.

A głośnikowe faktycznie dobrze żeby szły inną drogą ;-)
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#8 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 20.05.2009

Temat przerabiałem u siebie, bo to samo miałem. Ale u mnie było tak, że sygnał (radio - wzmak) szedł właśnie przez konwertery zmniejszające napięcie i od niech trzeba było prowadzić mase. Nic nie dają takie flitry itp. wskazane w aukcjach. Prosta zasada: kable dające zasilanie powinny iśc jak najdalej od klabli sygnałowych nazywanych także chinche, RCA, interkonektory. Najlepiej w aucie zlokalizowac wszelkie urządzenia majace zasilanie i obrać taki tor prowadzenia sygnałówek, aby co najwyżej przecinały te kable, ale nie mogą iść równolegle obok nich. Chyba najlepiej to zrobić środkiem aż do bagażnika, przy kole zapasowym i skręcić do wzmacniacza gdzie on tam u Ciebie jest. Kable sygnałowe dać co najmniej z podwójnym ekranowaniem. Kable od zasilania w któryś próg i najlepiej żeby w ogóle sie nie spotkały sygnałówek, dopiero przy wzmacniaczu. Zwrotnice też odsunąć od jakichś potencjalnych źródeł zakłóceń. Elektronicy lub ludzie od CA mają takie mierniczki że potrafią wskazać, gdzie np. przydałoby sie wyprowadzenie do masy. Nawet kabel pobudzający (remote) powinno sie odsunąc od sygnałówek.

#9 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 19.05.2011

Czy w accordach VII oryginalne radio ma z tyłu wejście by wpiąć kabel sygnałowy RCA (czy jest wtyk na czincze) ?

#10 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:27, 19.05.2011

Czy w accordach VII oryginalne radio ma z tyłu wejście by wpiąć kabel sygnałowy RCA (czy jest wtyk na czincze) ?

Chinch i RCA to to samo. Nie nie ma takiego wyjścia

#11 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
Reputacja: 31
Super

Napisano 17:16, 19.10.2014

Dzis u mnie podobna sytuacja.
gdy uzylem dimmera przynliczniku to zaczal sie pisk w głosnikach.
pozniej wlaczylem swiatla drogowe i zauwazylem ze slychac w glosnikach klikniecie przy zalaczaniu ich.. do tej pory nic takiego nie mialo miejsca. a przy kablach od wzmacniacza nic nie robilem.
Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#12 KruczekVU

KruczekVU
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:38, 20.10.2014

93karol u mnie jak zaczęło się takie coś to po krótkim czasie alternator siadł a dokładnie regulator napięcia

Po naprawie wszystko wróciło do normy


Pozdrawiam wszystkich.Paweł :)

#13 93karol

93karol
  • Forumowicz
  • 2815 postów
Reputacja: 31
Super

Napisano 18:52, 20.10.2014

aha.

Czyli musze sprawdzić regulator.

czy poprzez sprawdzenie napiecie moge juz sie czegoś dowiedzieć na temat stanu regulatora?


Podkarpacie i okolice :) Szukasz Pomocy? Sprawdź Działy Regionalne.

#14 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:13, 20.10.2014

Napięcie będzie mocno skakać.


JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#15 KruczekVU

KruczekVU
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:28, 22.10.2014

Poprawnie powinno być 14,4 więc jeśli masz np na włączonych światłach okolice 10-11 to jest kiepsko


Pozdrawiam wszystkich.Paweł :)




IPB Skin By Virteq