Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Demontaż kierwonicy


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bullson

bullson
  • Forumowicz
  • 16 postów
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 13:28, 19.05.2009

panowie jak w temacie

nie moge zdemontowac kierownicy w accordzie 2000r
wszystkie złaczki poodpinane do tego dwie nakretki dziesiątki odkrecone

pozostały mi jedynie torxy po obu stronach ale cos mi sie wydaje ze nie ma potrzeby ich odkrecac
a i dodam ze cały pic polega na tym ze nie moge airbag-a zdemontowac oczywiscie
jakas rada??

#2 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 19.05.2009

odkręć troxy, wyjdzie poducha a pod spodem objawi Ci się śruba trzymająca kiere. U mnie musieliśmy zadziałac we dwóch i puściła :)
Bez wyjęcia poduchy nie odkrecisz kiery.
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#3 bullson

bullson
  • Forumowicz
  • 16 postów
Reputacja: -2
Neutralna

Napisano 13:41, 19.05.2009

no dokładnie
tych torxów nie moge ruszyć

#4 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:00, 19.05.2009

Kolego bullson, chciałem się podpiąć do tematu jeśli pozwolisz i przy okazji rozwiązać swój problem - czy masz w swoim Akordeonie sterowanie audio i/lub tempomat w kierownicy? Jeśli tak to jak już zdejmiesz kierownicę to czy możesz zobaczyć gdzie jest zamocowana i jak wygląda taka taśma, w której właśnie idzie sterowanie audio i prawdopodobnie tempomat? U mnie jest czasami problem ze sterowaniem audio (czasami potrafi nie zadziałać) i to podobno ta taśma jest wyrobiona (bo przełącznik wymieniałem i dalej to samo).

Pozdrawiam,
Andrzej


#5 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:55, 20.05.2009

Taśma jest pod kierownicą. Tylko trzeba uważac przy jej wyjmowaniu i wkładaniu - musi mieć tyle samo obrotów w lewo i w prawo - w przeciwnym razie się urwie.
Najprostszy sposób na sprawdzenie taśmy to rozłączyc złączki w kierownicy i jedną pod kolumną. Bierzesz najprostszy miernik (za jakies 15 zeta w każdym markecie) i nastawiasz na sygnał dźwiękowy. Sprawdzasz czy sygnał przechodzi. Sprawa jest prosta bo pinów jest niewiele a co za tym idzie niewiele jest kombinacji :)
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#6 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:27, 20.05.2009

Dzięki Mariusz za info. Czyli żeby ją sprawdzić nie trzeba demontować kierownicy tylko wystarczy zdjąć obudowę pod spodem kolumny?

Pozdrawiam,
Andrzej


#7 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:44, 20.05.2009

no w sumie musisz tak plus wyjęcie poduszki z kierownicy. Samej kiery odkrecac nie trzeba. Tylko gimnastyki będzie odrobine potrzeba bo kabelki od miernika mogą być za krótkie ;)
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:




IPB Skin By Virteq