Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co do wymiany przy ślizgającym sprzęgle ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:28, 29.09.2012

Witam

Mam pytanie odnośnie sprzęgła. Otóż od jakiegoś już czasu ślizga mi sie przy ostrzejszym wdepnięciu pedału gazu, więc jeżdżę dość delikatnie i łagodnie przyspieszam żeby nie katować go za bardzo, no ale tak czy inaczej będę musiał pewnie je wymienić gdzieś niedługo. Pytanie czy jeżdżąc teraz w takim stanie ulega zużyciu jakiś dodatkowy element, dlatego warto by było wymienić sprzęgło jak najszybciej, czy też warto je dokatować do końca ? Druga sprawa czy przy ślizgającym sprzęgle wymienia się jakieś konkretne jego części czy trzeba kupić całe takie jak np. to http://allegro.pl/sp...2598153375.html. Poza tym coś polecacie konkretnego innego w podobnych cenach jak to co zapodałem ?

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.
Pozdrawiam
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 16:18, 29.09.2012

Mam pytanie odnośnie sprzęgła. Otóż od jakiegoś już czasu ślizga mi sie przy ostrzejszym wdepnięciu pedału gazu, więc jeżdżę dość delikatnie i łagodnie przyspieszam żeby nie katować go za bardzo, no ale tak czy inaczej będę musiał pewnie je wymienić gdzieś niedługo. Pytanie czy jeżdżąc teraz w takim stanie ulega zużyciu jakiś dodatkowy element, dlatego warto by było wymienić sprzęgło jak najszybciej, czy też warto je dokatować do końca ? Druga sprawa czy przy ślizgającym sprzęgle wymienia się jakieś konkretne jego części czy trzeba kupić całe takie jak np. to http://allegro.pl/sp...598153375.html. Poza tym coś polecacie konkretnego innego w podobnych cenach jak to co zapodałem ?


Jeżeli usterka jest na tyle nie wygodna że nie da się jeździć to trzeba wymienić. Osobiście wymieniłbym od razu cały komplet zwłaszcza że przy wymianie jest troszkę roboty. Na forum jest kilku sprzedawców godnych polecenia jarusnet lub pejot

www.jarusnet.pl

www.accordklubpolska.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=993
  • 0

#3 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:33, 29.09.2012

Jeżeli usterka jest na tyle nie wygodna że nie da się jeździć to trzeba wymienić. Osobiście wymieniłbym od razu cały komplet zwłaszcza że przy wymianie jest troszkę roboty. Na forum jest kilku sprzedawców godnych polecenia jarusnet lub pejot


Jeździć jeszcze mogę ale w miarę delikatnie. Natomiast gorzej jak mam ostro przyspieszyć np. przy wyprzedzaniu co staje się nawet trochę niebezpieczne. Czyli reasumując jeśli jeszcze chwilę pojeżdżę to nic dodatkowo oprócz tego sprzęgła zużyciu nie podlega, a mówiąc komplet masz na myśli takie sprzęgło jak podesłałem w linku czy jeszcze coś do niego trzeba by było dokupić ?
  • 0

#4 Maxell

Maxell
  • Forumowicz
  • 2,652 postów
  • Skąd:szkielecczyzna
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V RE6
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:43, 29.09.2012

nic się nie stanie, sprzęgło nie rozleci się nagle tylko bedzie ślizgało sie - najpierw na 5 biegu później na 4 i tak dalej aż w końcu na 1 będzie się ślizgało i w końcu padnie. Na zimnym silniku bardziej sie slizga więc może byc tak że na rozgrzanym na 3 biegu da sie jechać a jak postoi to w ogóle nie ruszysz. do wymiany tak jak w linku - sprzegło, docisk i łozysko. tylko popytaj tych co sprzedają co polecają bo teraz tyle tego chińskiego badziewia na rynku i żeby Ci się to (nowe sprzęgło) nie rozleciało po niedługim czasie.
  • 0
niektórych uważano za odważnych ponieważ bali się uciekać

#5 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
  • Skąd:Piaseczno / Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 30.09.2012

Zdecydowanie polecam wymianę kpl. sprzęgła ( docisk, tarcza i łożysko ) - poza tym nie jeździj do samego końca aż staniesz bo ucierpi koło zamachowe będzie przegrzane, spalone - fioletowe. Jak już widzisz, że się nasila to nie czekaj - wymieniaj.
  • 0

Jasim


#6 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:53, 01.10.2012

Panowie a czy to przykładowe sprzęgło, któro podałem w linku w pierwszym poście będzie w miare oki czy w takich granicach cenowych to nie znajde nic co by mogło chwilę pojeździć ? Bo byłem dziś w 2 sklepach i goście proponowali mi tylko sprzęgło jakiejś firmu "luka" za ok. 1000 - 1200 zł. A jakoś nie uśmiecha mi się tyle wydawać na sprzęgło. Byłbym wdzięczny jak ktoś wymieniał i się wypowiedział.

Dzięki i pozdrawiam.
  • 0

#7 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1,400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:17, 01.10.2012

pewnie chodzi Ci o LUK ;-)
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#8 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:21, 01.10.2012

pewnie chodzi Ci o LUK ;-)


wszystko możliwe :-)
  • 0

#9 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2,733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:50, 01.10.2012

Jajcarz a Ty odbierasz czasem pocztę ? ;-)
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#10 jajcarzd1

jajcarzd1
  • Forumowicz
  • 142 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:02, 01.10.2012

Jajcarz a Ty odbierasz czasem pocztę ? ;-)


Cholera jakiś ślepy chyba jestem że nie zauważyłem tego :)
  • 0

#11 Jasim

Jasim
  • Klubowicz
  • 292 postów
  • Skąd:Piaseczno / Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:34, 02.10.2012

AISIN to bardzo dobra firma - jeśli to sprzęgło jest oryginalne tej firmy to polecam.
  • 0

Jasim


#12 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1,400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:58, 02.10.2012

AISIN to bardzo dobra firma - jeśli to sprzęgło jest oryginalne tej firmy to polecam.

robia duzo sprzęgieł i innych części do toyoty na pierwszy montaż (robia takze min. kola dwumasowe i pompy wody)
polecam
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq