Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

łożysko przód accord VI. Wymiana.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2,301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:38, 27.09.2012

witam :-) pewnie niektórzy mnie zastrzelą ale na swoje usprawiedliwienie dodam że pisze z pracy z telefonu i wyszukiwanie pokazuje mi debug mode... Do rzeczy
mam do wymiany łożysko koła leży przód. Łożysko kupiłem od pejota i teraz pytanie. Co potrzebuje do wymiany? Warsztat mam dość dobrze wyposażony. Wiem że łożysko musi być wprasowane w piaste. Tylko która stroną te łożysko założyć? Obojętnie? W środku są tam dwie Jakby części ruchome które się obracają. Tam jest też taki Jakby pręcik w kształcie półksiężyca. Gdzie to się zakłada? Czy już przy montażu czy może przy wprasowaniu łożyska? Fizycznie wprasowane będzie u mojego mechanika na drugą piaste bo mam dwie i nie wiem czy będzie wiedział nie uwłaczając jego umiejętnością która stroną i jak założyć jeśli ja nie dam rady i jeśli on nie będzie wiedział jak nie mając przed oczami starego łożyska założonego na piaste. Dlatego wolę wiedzieć lub mieć schemat przed oczami. Na imadle raczej sam tego nie zrobię? I jeszcze dodatkowo pytanie ile płynu dot 4 potrzebuje do wymiany płynu hamulcowego.
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 16:53, 27.09.2012

Wiem że łożysko musi być wprasowane w piaste. Tylko która stroną te łożysko założyć? Obojętnie?


Łożysko ma dwa rzędy kulek. Z jednej strony środkowy pierścień wyciąga się i właśnie on idzie na piastę. Weź łożysko w ręce i poruszaj środek kciukami, powinno wyjść.

A ten pręcik to pierścień segiera a zakłada się tak jak na załączonej focie z VII gen-a. Blokuje łożysko w zwrotnicy.
Dołączona grafika
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq