Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Halogeny przeciwmgielne - czy je się reguluje?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 17.05.2009

Hej,

dzisiaj instalowałem sobie nowe halogeny przeciwmgielne (te, które miałem zostały skradzione :evil: ) i tak się zastanawiam czy reguluje się je podobnie jak na przykład lampy przednie? Wydaje mi się, że chyba nie, ale mają tam takie dziwne pokrętło na śrubokręt.

Pozdrawiam,
Andrzej


#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:20, 17.05.2009

Cześć,
mam wprawdzie poliftowe, ale mam takie samo wrażenie, dodam też, że jeden z halogenów składałem z dwóch, bo miałem urwane mocowanie i udało mi się kupić taki cały z pękniętym szkłem i powiem tak.. ów śruba służy do regulowania jakby szerokości świecenia, ale dopiero po ułamaniu (czyli bezpowrotnie) pewnego plastiku, który bocznie wchodzi w otwór plastikowej obudowy, do tego chuba wychylają się nie w ta stronę co trzeba.. a co, za szeroko świecą? ;-)

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:33, 18.05.2009

Za szeroko to może nie, ale jeden trochę wyżej, drugi trochę niżej.
U mnie ta śruba wygląda tak:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

i raczej nie wygląda jakby trzeba było cokolwiek łamać, aby ją przekręcić. Z tego co zauważyłem zaglądając do środka myślę, że służy ona chyba do regulacji albo szerokości świecenia (jak pisałeś) albo wychylenia lewo/prawo. Jeśli rozbierałeś te halogeny to pewnie będziesz mógł powiedzieć coś więcej na temat jej działania.

Pozdrawiam,
Andrzej


#4 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:34, 18.05.2009

wygląda właśnie na wychylenie całego haluna.. w tym którego rozbierałem musiało coś tam pęknąć ale nieważne.. co do wysokości to radzę przejrzeć mocowanie, ewentualnie dogiąć blaszkę lub podkładki.. rzucającej się w oczy regulacji góra dół nie ma

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





IPB Skin By Virteq