Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Drgania przy przyspieszaniu Accord CD7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:05, 13.09.2012

Witam. Założyłem nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój problem w innych podobnych tematach. Jeśli istnieje gdzieś odpowiedź to proszę o przekierowanie bo mogłem coś pominąć chociaż spędziłem na szukaniu bardzo dużo czasu.

Otóż przed wakacjami tego roku zaczęły się zgrzyty przy skręcaniu typowe dla przegubów zewnętrznych. Postanowiłem wymienić je na nowe zamienniki. Zamówiłem komplet na oba koła i przy okazji wymieniłem też oba przeguby wewnętrzne ze względu na inne objawy: luzy i charakterystyczny klik przy ruszaniu.

Po wymianie wszystko już sztywno siedziało bez żadnych luzów, zgrzyty zniknęły jak i 'klik'. Od czasu wymiany pojawił się inny problem. Przy ruszaniu na 2gim biegu pojawiły się wibracje całego autka w okolicach 2-3 tys obrotów i na 3cim biegu też w tych okolicach. Wykluczyłem uszkodzenie skrzyni ponieważ na lewarku do zmiany biegów wibracji nie czuć tylko całą budę.

W innych tematach wyczytałem, że właśnie przeguby mogą mieć luzy ale moje są bez luzów. Wystąpiła też propozycja wymiany łożyska w podporze i tutaj zastanawia mnie jedna rzecz, czy przy wymianie przegubów mogłem jakoś uszkodzić to łożysko ? A może jest jeszcze jakaś inna przyczyna powodująca te wibracje ? Z góry dzięki za życzliwe odpowiedzi.
  • 0

#2 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 15:29, 14.09.2012

zastanawia mnie jedna rzecz, czy przy wymianie przegubów mogłem jakoś uszkodzić to łożysko ?


Mogłeś uszkodzić łożysko. Jeżeli półosie są ok to przyczyną w mogą też być luzy na sworzniach górnych i dolnych, ale stawiam na łożysko podpory.
  • 0

#3 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:50, 14.09.2012

Hmm .. też tak mi się wydawało to teraz pytanie czy dam radę wymienić to łożysko sam czy może potrzebna jest jakaś prasa do tego ? Dodam, że podpora nie jest połączona z półosią, przegub jest wysuwany.
  • 0

#4 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 19:39, 14.09.2012

Hmm .. też tak mi się wydawało to teraz pytanie czy dam radę wymienić to łożysko sam czy może potrzebna jest jakaś prasa do tego ? Dodam, że podpora nie jest połączona z półosią, przegub jest wysuwany.


Pewnie że dasz radę sam wymienić. Prasa nie jest potrzebna. Dobrze jak masz stare łożysko żeby wbić nowe. W ten sposób nie uszkodzisz nowego łożyska.
Co będzie Ci potrzebne ?
- imadło
- szczypce do ściągania pierścieni segera
Dołączona grafika
- mały młotek
- dwa śrubokręty ( do podważenia uszczelniacza gumowo-metalowego )
- można dodatkowo dodać nieco smaru z jednej i drugiej strony łożyska
  • 0

#5 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 19:46, 14.09.2012

jak będziesz wymieniałłożysko to spisz z niego numery i wymiary, i nie zapomnij dac na forum :-)
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#6 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 10:59, 15.09.2012

Dzięki Wilu za radę ;) to będę musiał poświęcić kilka dni aby wyjąć stare łożysko i pomierzyć żeby nowe zamówić unikając niespodzianek ze względu na złe wymiary. Może mi dadzą te kilka dni wolnego w pracy ..
Jak tylko uda mi się wyrwać to wstawię wymiary.

Aaa i jeszcze jedno . Mam tutaj w mieścinie taki sklep w którym dorabiają łożyska jakie tylko się chce. I nie wiem czy musi być specjalnie pod ten model, koniecznie ze sklepu motoryzacyjnego czy takie dorabiane styknie ? Wytrzymałością się różnią jakoś ?
  • 0

#7 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 17:00, 15.09.2012

to będę musiał poświęcić kilka dni aby wyjąć stare łożysko i pomierzyć żeby nowe zamówić unikając niespodzianek ze względu na złe wymiary. Może mi dadzą te kilka dni wolnego w pracy ..
Jak tylko uda mi się wyrwać to wstawię wymiary.


A po co chcesz wyciągać żeby zobaczyć to łożysko ? Napisz do Jarka ( http://jarusnet.pl/ ) podaj mu numer vin i dobierze Ci odpowiednie łożysko i nie tylko. Polecam tego sprzedawcę.
  • 0

#8 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:53, 16.09.2012

Zrobiłem tak jak napisałeś. Wysłałem maila do jarusnet i zobaczymy co wynajdzie.
  • 0

#9 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:53, 17.09.2012

Łożysko podpory jest takie same do wszystkich Accordów po 90 roku i dostępne bez problemu np. w Intercarsie (mają nawet Honda OEM) ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#10 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:50, 18.09.2012

Na intercarsie nie mają już OEM'u jest tylko Kanaco ale oczywiście zero sztuk :/
  • 0

Accord CD7

 

 


#11 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 21:29, 18.09.2012

1 sztuka OEM jest w Rzeszowie i 1 sztuka Kanaco jest we Wrocławiu, zamów sobie to Ci przyjdzie w 2-3 dni do Twojego oddziału ...
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#12 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 15:55, 20.09.2012

W intercarsie mają tylko Kanaco za 77zł, a jarusnet może ściągnąć OEM Honda ale cena jest dwukrotnie wyższa niż kanaco. Warto brać OEM czy kanaco starczy . Jestem w stanie wydać te 150 na OEM ale jeśli jakość jest ta sama co kanaco to nie będzie sensu przepłacać. Co o tym myślicie ?
  • 0

#13 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 23:40, 20.09.2012

a nie mozna poprostu wymiarów sciagnac i kupic w zwykłym sklepie z łozyskami i wziać jakieś SKF czy FAG, po co przepłacać za jakieś oem co pewnie jest to samo co SKF
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#14 Rastarpce

Rastarpce
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:Pabianice - Łódzkie
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:230
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:CD7
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 02:59, 21.09.2012

a nie mozna poprostu wymiarów sciagnac i kupic w zwykłym sklepie z łozyskami i wziać jakieś SKF czy FAG, po co przepłacać za jakieś oem co pewnie jest to samo co SKF


To samo chciałem zrobić korzystając z okazji że mam niedaleko do sklepu w którym robią łożyka pod wymiar ale chłopaki odradzili mi .. więc już nie wiem co jest lepsze.
  • 0

#15 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 23:37, 21.09.2012

dorabiane to tez nie wiem zależy jak dorabiane wiesz mogą być różne i różniaste wykonania tego łożyska, ale jesli by znac wymiary ori to może by przypasował jakieś łozysko z sprawdzonych firm takich jak SKF, Rouville, FAG
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq