Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Modyfikacja oryginalnego radia Honda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 00:29, 22.09.2012

bylem przekonany ze cd jak i kaseciak maja te same interfejsy. Czyli generalnie jak ktos ma bose z kaseta to tylko wymiana radia a jak ma z cd to moze kombinowac z xcarlinkami. Zgadza sie ahaman ?
  • 0

#17 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:45, 22.09.2012

Jedyny minus jaki widzę tej zmieniarki to taki, że można mieć tylko 99 utworów w każdym z 5 folderów.
Koleszka ma 500 GB dobrej muzy więc już bym miał kombinację co zgrać chyba że znajdziemy na allegro coś bardziej pod dysk przenośny i odtwarzać większą ilość mp3 bo po to jednak kombinacje alpejskie się robi by nie trzeba było bawić się z wymianą płyt :lol:
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#18 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Executive+
  • KM:300
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:KB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:00, 22.09.2012

bylem przekonany ze cd jak i kaseciak maja te same interfejsy. Czyli generalnie jak ktos ma bose z kaseta to tylko wymiana radia a jak ma z cd to moze kombinowac z xcarlinkami. Zgadza sie ahaman ?

Dokładnie tak. Kaseciaki mają takie okrągłe złącze zmieniarki natomiast CD już nowsze - prostokątne. To zupełnie różne interfejsy komunikacji, dlatego nie są kompatybilne.
ja zrobiłem dokładnie tak samo - miałem BOSE kaseciaka i wymieniłem je na BOSE CD, żeby móc podłączyć taki odtwarzacz MP3.

[ Dodano: 2012-09-22, 12:02 ]

Jedyny minus jaki widzę tej zmieniarki to taki, że można mieć tylko 99 utworów w każdym z 5 folderów.
Koleszka ma 500 GB dobrej muzy więc już bym miał kombinację co zgrać chyba że znajdziemy na allegro coś bardziej pod dysk przenośny i odtwarzać większą ilość mp3 bo po to jednak kombinacje alpejskie się robi by nie trzeba było bawić się z wymianą płyt :lol:

To może w tych chińskich xcarlinkach tak jest. W moim odtwarzaczu można było mieć katalogów ile się chciało a nie tylko 5... jedynym ograniczeniem było to, że odtwarzacz obsługiwał system FAT16 i karty do 2GB pojemności. Ale dwie taki karty i spokojnie na pół roku mi wystarczało. :-)
  • 0

Pozdrawiam,
Andrzej


#19 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:31, 23.09.2012

jedynym ograniczeniem było to, że odtwarzacz obsługiwał system FAT16 i karty do 2GB pojemności.

Ja nie lubię zabawy podczas podróży z wymienianiem płyt czy jak u Ciebie ahaman z kartami. Poczekam na coś bardziej dopracowanego co podłączę i zapomnę - chyba że będzie trzeba odświeżyć listę ;-)
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#20 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Executive+
  • KM:300
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:KB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:28, 24.09.2012

jedynym ograniczeniem było to, że odtwarzacz obsługiwał system FAT16 i karty do 2GB pojemności.

Ja nie lubię zabawy podczas podróży z wymienianiem płyt czy jak u Ciebie ahaman z kartami. Poczekam na coś bardziej dopracowanego co podłączę i zapomnę - chyba że będzie trzeba odświeżyć listę ;-)

Wydaje mi się, że 2 GB muz na niejedną podróż spokojnie starczy. Ja wymieniałem karty (woziłem zawsze dwie) średnio raz na tydzień-dwa, więc myślę, że to nie problem. Nie liczył bym na coś bardziej dopracowanego, bo jednak ten standard nie jest już wspierany, bo to auta, jakby nie patrzeć, sprzed ponad 10 lat...
Ja jeździłem z tym odtwarzaczem w moim Accordzie przez dwa lata i byłem bardzo zadowolony. Cały czas z niego korzystałem. W zasadzie zapomniałem co to radio i CD. W razie czego producent i serwis jesrt w Polsce (Warszawa), więc problemu nie ma. A jak ktoś chce eksperymentować z chińszczyzną to jak woli. ;-) Tylko, żebym potem nie musiał pisać "a nie mówiłem?". :D
  • 0

Pozdrawiam,
Andrzej


#21 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7,195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:12, 24.09.2012

ahaman, ten Twój odtwarzacz jest dedykowany do VI, czy do VII tez podejdzie ?

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#22 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Executive+
  • KM:300
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:KB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:25, 24.09.2012

ahaman, ten Twój odtwarzacz jest dedykowany do VI, czy do VII tez podejdzie ?

Pozdrawiam
Tomek

Urządzenie współpracuje z każdym radioodbiornikiem marki Honda wyposażonym w białe 14-stykowe złącze sterowania zmieniarką.
  • 0

Pozdrawiam,
Andrzej


#23 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:12, 25.09.2012

A jak ktoś chce eksperymentować z chińszczyzną to jak woli. ;-) Tylko, żebym potem nie musiał pisać "a nie mówiłem?". :D

Widziałem nawet części OE Honda - Made in China więc nie zdziwi mnie już nic... Poza tym ludzie wolą ściągnąć z Chin sprzęty i sprzedać drożej by zarobić bo życie jest drogie i to nie jest jakieś widzi mi sie, tylko sami do tego doprowadziliśmy.
Wiele osób idzie do Lidla i kupuje tam wyrzynarkę czy wkrętarkę bo okazuje się że kolega kolegi powiedział ze kupił i mu służy i tak poszło dalej w świat że ludzie pogłupieli. Wchodzę do Lidla rano po bułki (godzina 7:00) nikogo nie było przy stoiskach z warzywami, pieczywem czy napojach - wszyscy bez wyjątku stali przy koszach z rzeczami elektronicznymi a ciuchy to latały pod sufit tak ludzie łapali :k

Suma sumarum musisz czytać etykiety jak Polak w sklepie alkoholowym na obczyźnie trzymający w ręku butelkę piwa by nie kupić Chińskiego sprzętu.

PS. Nawet klawiatura na której teraz piszę jest wyprodukowana w Chinach :r :r :r
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#24 jamesbras

jamesbras
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Std
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:35, 21.03.2013

Posiadam podobne urządzenie, które działa w Accordzie VI gen.


Kolego a jakiej firmy miałeś to urządzenie ??
  • 0

#25 kwazimot

kwazimot
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:54, 24.03.2013

Witam mam pytanie czy w oryginalnym radio- CD jakie jakiś wyprowadzone wejście AUX ? Lub jak się do niego dostać ? chce podłączyć jakąś prostą mp3. szukałem tu odpowiedzi po wątkach ale chyba ślepawy jestem :lol: wiec proszę o linki jak by ktoś bardziej się orientował. Dziękuję za pomoc
  • 0

#26 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7,195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:52, 24.03.2013

Cześć :-)

Witam mam pytanie czy w oryginalnym radio- CD jakie jakiś wyprowadzone wejście AUX ? Lub jak się do niego dostać ? chce podłączyć jakąś prostą mp3. szukałem tu odpowiedzi po wątkach ale chyba ślepawy jestem :lol: wiec proszę o linki

Poczytaj w poniższych linkach:
LINK1
LINK2
LINK3
LINK4
LINK5
LINK6

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#27 KraZ

KraZ
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • Skąd:P-ń
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:12, 24.03.2013

Do radia możesz jeszcze podłączyć:

http://www.gtacarkit...007_car_kit.php
http://enfigcarstere..._ACCORD_03.html
http://www.gromaudio...e/all-hon1.html
http://www.dension.c...lite-bt-gbl3xxx

Wszystko zależy czego szukasz i jaką ma mieć funkcjonalność :mrgreen:
  • 0

#28 kwazimot

kwazimot
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 29.04.2013

Bardzo dziękuję za pomoc :-) i za linki. teraz tylko wypada kupić ten sprzęt i montować. :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq