Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Check - błąd nr 8 i co dalej z tym


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:36, 15.05.2009

Witam Serdecznie,

Wczoraj jadąc zapaliła mi się pomarańczowa lampka checka, zrobiłem samodiagnostykę i wywala błąd nr 8 czyli czujnik górnego martwego położenia tłoka (TDC).

Tyle wiem ale nie wiem co z tym dalej zrobić.

Zanim się to zaczeło dziać wymieniałem kable na sentech i nie wiem czy nie będzie to mieć jakiegoś wpływu.

Nie ukrywam, że na poprzednich postach narzekałem na brak dynamiki tego samochodu i różne rzeczy próbowałem. Czy to może mieć wpływ na dynamikę ?

Czy możecie mi jakoś pomóc jak samemu coś zdiagnozować dodatkowo albo co robić ?

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3,079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 09:52, 15.05.2009

wydaje mi się, że awaria tego czujnika może powodować przejście ecu w tryb awaryjny. jedź do elektryka, niech sprawdzi czujnik. jezeli jest uszkodzony to wymień, może kabelek się przerwał. po naprawie, reset ecu i autoadaptacja.

Do zobaczenia na trasie.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:39, 20.05.2009

Witam Serdecznie,

Błąd nadal nie jest usunięty ale dzisiaj zamawiam cały używany aparat zapłonowy. Czy możecie mi doradzić czy można to samemu wymienić i na co należy zwrócić uwage przy wymianie ?

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:47, 26.05.2009

podlacze sie bo mam to samo :-/

[ Dodano: 2009-05-29, 02:35 ]
no i jak zadziałał ten nowy aparat,daj znać co tam z tego wyszlo,ja juz robilem resa ecu i po 20-30 km znowu zapaliła sie kontrolka




IPB Skin By Virteq