Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Obtarcie- jak szybko naprawić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:03, 27.08.2012

Jak pech to pech.
W ubiegłą niedzielę (26.08) władowałem się w wąską polną drogę i po przejechaniu kilkuset metrów zaczęło robić się wąsko. Nie było możliwości wycofać/zakręcić więc jechałem do przodu przez krzaki, w efekcie na lakierze zostały piękne rysy od zderzaka do zderzaka po obu stronach. Na szczęście po myciu okazało się, że nie jest źle i polerka załatwi sprawę, na którą byłem umówiony w tym tygodniu.
A w sobotę zastałem taki widok :evil: :evil:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i opona

Dołączona grafika


Musze to zrobić w ciągu 2 tygodni myślałem o S-plus ale jeszcze nie odpowiedzieli po wysłaniu zdjęć.
Lakiernicy w okolicy chcą malować całe elementy czego wolę uniknąć.

Może znacie jakieś miejsca gdzie by to ogarnęli szybko i dobrze? (warszawa i okolice najlepiej na wschód)
  • 0

#2 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 27.08.2012

Rysy są zbyt duże, ale może warto sprawdzić kredkę do mniejszych rys choć to nie rozwiązanie :-/
Obawiam się że bez lakiernika się nie obejdzie...
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#3 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:53, 27.08.2012

wiem, że trzeba malować ale nie chcę malować całych drzwi i nadkola.
  • 0

#4 Malyndm

Malyndm
  • Forumowicz
  • 859 postów
  • Skąd:WND
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 27.08.2012

Masz metaliczny lakier więc nawet jak pomalują miejsce zadrapane to będą cieniować

[ Dodano: 2012-08-27, 15:58 ]
Mam znajomego co ma Pralkę także w srebrnym kolorze i nie wiem czy to nie udolność lakiernika czy tak się robi ale był problem z dobraniem koloru bo ponoć srebrny najgorzej pomalować i malował wtedy 2 elementy a uszkodzony był jeden - czytaj malowanie jednego i cieniowanie drugieg0 :-/
  • 0
<p><span style="font-size:18px;"><span style="font-family:'comic sans ms', cursive;"><span style="color:#FFA500;"><em>Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów...</em></span></span></span></p>

#5 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1,111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 15:11, 27.08.2012

Malując całe elementy zawsze się cieniuje sąsiednie, ale tu masz tylko kawałek drzwi, myślę, że wystarczyło by malowanie i cieniowanie na tym jednym elemencie, no i błotnik niestety też. Malowanie nie jest takie straszne, tylko zachowaj zdjęcia i faktury żeby potem mieć za pomocą czego przekonać potencjalnego kupca. Chyba że planujesz sprzedać w jakimś przewidywalnym czasie, wtedy zostaw jak jest i zejdź z ceny.
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:16, 27.08.2012

Zadzwoń,zapytaj się umów się z właścicielem ze Sławkiem ( tel. 502-700-109) na oględziny i koniecznie powołaj się na mnie
http://asochwalibog.pl/kontakt
  • 0

#7 dargo

dargo
  • Forumowicz
  • 545 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:20, 27.08.2012

Jak lakiernik pomaluje Ci to tak, że nie będzie różnicy w odcieniu / bez malowania całego auta/ to się go trzymaj bo będzie fachowcem w swojej dziedzinie.
Srebrny i pochodne to przekleństwo jeżeli chodzi o dobranie odcienia.
pozdr
  • 0

#8 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1,111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 15:38, 27.08.2012

Srebrny to najtrudniejszy kolor do napraw lakierniczych, ale takiego dramatu to znowu nie ma ;-) Przerabiałem temat wczesną wiosną i z lekkim sumieniem mógłbym polecić zakład w którym robiłem, tyle że to południowo-wschodnie rubierze kraju ;-)
  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#9 Dexter73

Dexter73
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:19, 27.08.2012

Tu zajrzyj www.s-plus.pl
Ja tam robilem obcierke, robia to miejscowo a nie caly element naprawde warto bo po naprawie nie ma sladu.
  • 0

#10 gebek

gebek
  • Forumowicz
  • 313 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:ELEGANCE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:21, 27.08.2012

Jak lakiernik pomaluje Ci to tak, że nie będzie różnicy w odcieniu / bez malowania całego auta/ to się go trzymaj bo będzie fachowcem w swojej dziedzinie

Problemem podczas lakierowania/cieniowania kolorow metalicznych...nie jest roznica odcienia,a strefa przejscia miedzy miejscem nowo lakierowanym,a stara powloka nielakierowana. W miejscu lakierowanym plytki aluminium ukladaja sie regularnie i w sposob jednorodny odbijaja
swiatlo pod takim samym katem.W miejscu przejscia/cieniowania...plytki aluminium ukladaja sie w sposob nieregularny i odbijaja swiatlo pod
roznym katem.To tworzy smuge/prege o szarym odcieniu...ktora jest widoczna dla oka i drazni.
Aby efekt ten zminimalizowac potrzeba,jak najwiecej miejsca na elemencie naprawianym....aby strefe cieniowania jak najbardziej rozciagnac.
Dlatego tez proby lakierowania kolorow srebrnych w metodzie spot/smart...nie zawsze koncza sie zamierzonym efektem.
Niekiedy lepiej odzalowac caly element i miec dobry efekt :-)
  • 0
Jest Accord...oraz Shadow VT750 Black Spirit

#11 radam5

radam5
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:WWY
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:42, 28.08.2012

Ja to mam "szczęście"
Dzisiaj załatwiłem przednią oponę. Na wąskiej drodze musiałem zjechać na pobocze i niestety krawędź była na tyle ostra, że wewnętrzna strona opony się przecięła :k
Założyłem dojazdówkę a tu kapeć :evil:
Do wulkanizatora miałem ok 1,5km i jakoś dojechałem.

[ Dodano: 2012-11-20, 12:44 ]
Glinuś, dzięki za kontakt i polecenie zakładu.
Ogólnie jestem zadowolony z lakierowania, ale oczywiście jakieś mankamenty się znalazły.
Jeden mały zaciek lakieru bezbarwnego w wewnętrznej części błotnika na załamaniu (kolega lakiernik mi pokazał bo ja nie widziałem i pewnie bym nie znalazł)
No i musiałem trochę podregulować drzwi bo trzeba było mocno trzaskać żeby je zamknąć i dołem nie były równo z błotnikiem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq