Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

shortshifter


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
51 odpowiedzi w tym temacie

#31 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:51, 15.01.2010

Hmmm na filmie montują gdzieś od strony silnika a Pablo chciał chyba pokazać, że się to montuje od strony lewarka.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#32 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:59, 15.01.2010

Hmmm na filmie montują gdzieś od strony silnika a Pablo chciał chyba pokazać, że się to montuje od strony lewarka.


pablo wkleił goly lewarek cobyśmy patrząc kombinowali jak ten short shifter zamontować. gdyby były zdjęcia short shiftera z każdej strony to może byśmy wykombinowali.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#33 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:00, 15.01.2010

a jakby miło było i pabloo napisał o co mu biega :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#34 Qrak

Qrak
  • Forumowicz
  • 9 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 15.01.2010

Tak było jak robiliśmy short shifter'a w Civicu 4gen. W Accordzie raczej jest ta sama zasada, z tym, że wszystko pewnie jest bardziej zabudowane :-P

Dołączona grafika
i oto tak wyglada lewarek po wyciagnieciu z auta sam demontaz jest prosty od dolu odkrecamy 3 sruby a od gory demontujemy tunel srodkowy i juz go mamy w imadle



(...) sposób własnoręcznego wykonania short'a czyli m.in.cięcie i spawanie(...)




tak wyglada miejsce lewarka od podwozia
Dołączona grafika

tak po sciagnieciu tunelu srodkowego pomiedzy fotelami
Dołączona grafika

a tak po zalozeniu juz na miejscu zakladamy w tej samej kolejnosci co go demontowalismy
Dołączona grafika


HTB - HONDA TEAM BYDGOSZCZ
www.hondateambydgoszcz.pl

#35 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:14, 15.01.2010

to ja wole nie miec shortshiftera :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#36 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:30, 15.01.2010

Bo z tym Shirtshifter'em jest jak z halogenami do Acco :mrgreen: każdy chciałby mieć ale przydatność jego jest minimalna, przecież na co dzień nie walczymy o ułamki sekund :meksykanin:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#37 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:44, 15.01.2010

mnie ten short shifter wygląda na taki co nie wymaga przerabiania czegokolwiek. pytanie na ile dobrze działa. mam info że kupił go na razie jeden klient i mam namiar na tego klienta od sprzedawcy. postaram się coś ustalić w poniedziałek.

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#38 Qrak

Qrak
  • Forumowicz
  • 9 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 15.01.2010

no tak, ten short shifter z aukcji jest już gotowy do podmienienia z oryginalnym (tylko do jakiej wersji to jest HB/Sedan czy Coupe?) , więc wystarczy zdemontować oryginał i przymocować shorta :-)
HTB - HONDA TEAM BYDGOSZCZ
www.hondateambydgoszcz.pl

#39 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:42, 15.01.2010

Akurat miałem zdjęcie gołego lewarka to wrzuciłem, żebyście mogli przypasować to ustrojstwo i wymyślić jak to się montuje. Normalnie jak baby "a gdzie to?" "do czego?" "po co?"

Do zobaczenia na trasie.


#40 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:04, 16.01.2010

Akurat miałem zdjęcie gołego lewarka to wrzuciłem, żebyście mogli przypasować to ustrojstwo i wymyślić jak to się montuje. Normalnie jak baby "a gdzie to?" "do czego?" "po co?"


ja żem twoje intencje wyczaiłem :mrgreen:

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#41 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:22, 18.01.2010

Ten shortshifter to nie taki prawdziwy shortshifter, a to tez dlatego, że u nas są jakieś linki do lewarka, a ta kostka to tylko mocowanie samego lewarka, gniazdo można powiedzieć, inne proporcje dźwigni. Dla mnie osobiście trochę drogo, choć wiem, że działa. Poza tym dużo rozbierania i szczerze nawet nie wiem jak jeszcze, bo to ciut inaczej niż w civie...

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#42 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:29, 18.01.2010

jak dla mnie to kupę roboty, wole nie dotykać

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#43 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:09, 18.01.2010

nie polecam tych shortów z allegro - totalnie badziewia. Jeden taki miałem w Nissanie i mi został raz w ręce, a kupę tego połamało się w rękach znajomych. Jak już porządny short, to albo z konkretnej firmy, albo zrobiony na porządnej maszynie i z dobrego materiału. Wiele osób przerabia też swoje lewarki na shorty - w okolicach śląska mieszka niejaki Dan - wykonuje takie coś za kilkadziesiąt złotych. Aro może potwierdzić - jakoś i wytrzymałość jest super.

#44 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:13, 18.01.2010

Bo te z Allegro powinny się nazywać Szrotshifter :mrgreen:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#45 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 21:14, 18.01.2010

Bo te z Allegro powinny się nazywać Szrotshifter :mrgreen:


:r Siwy ma dziś dobry humor widać :mrgreen:
To już chyba lepiej sobie magnetyzery pomontować :sl

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK





IPB Skin By Virteq