Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Gdzie jest antena ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
43 odpowiedzi w tym temacie

#16 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:54, 12.07.2011

Ellipsis a powiedz mi jak sprawdzałeś te styki od radia to które bo są trzy w tylnej szybie i wszystkie wychodzą ze wzmacniacza ( czarnej skrzynki)

#17 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 12.07.2011

Z tego co pamietam bo bylo to rok temu to wyciagnalem ten styk ktory biegnie od anteny. Normalna wsówka, nie byl zasniedzialy ani skorodowany wiec podlaczylem spowrotem.

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#18 dziadek

dziadek
  • Forumowicz
  • 83 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:14, 12.07.2011

Czyli wyciągnąłeś ten u samej góry. czy wtedy radio przestało odbierać?

#19 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:52, 12.07.2011

Nie robilem tego na wlaczonym radiu.

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#20 Bobek

Bobek
  • Forumowicz
  • 48 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:12, 12.07.2011

skorzystam z tematu żeby nie zakładać nowego. może mi ktoś powiedzieć gdzie jest wtyczka od anteny która wchodzi do radia?? chciałbym wypiąć ją od ori zestawu i podpiąć do drugiego radyjka ( clariona )


To ja tez skorzystam z okazji! Oprocz tej anteny jak podpioles clariona? Znalazles jakas przejsciowke na iso czy wzioles prad z bateri! Jestem ciekawy bo w sobote mam zamiar podlaczyc swojego pionieera a przejsciowek na iso do CL7 nigdzie nie moge znalesc!


tu masz mój temat gdzie jest opisane jak to zrobić http://www.accordklu...der=asc&start=0

miłej lektury :)


Dzieki za link :-D

#21 Kiesiek

Kiesiek
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:59, 28.04.2012

Hej, ddświeżam...

Mam accorda z 2007r, polift. Mam również problem z bardzo słabym odbiorem radia. W mieście ( Kraków) radio często trzeszczy tak jakby gubiło zasięg. Objawy generalnie bardzo podobne do tego jak to opisali koledzy powyżej. Czy jest możliwość wymiany wzmacniacza antenowego na mocniejszy ?

Czy komuś udało się rozwiązać problem ?

#22 dargo

dargo
  • Forumowicz
  • 545 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 21:24, 28.04.2012

Ja mam podobny problem z radiem ale w VI genie. Radio odpada bo jest nowe. Antena na dachu?
pozdr

#23 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:47, 29.04.2012

Zapytam dla pewności. W accord VII te trzy "paski" na górze szyby tylnej to antena i nie mają podgrzewać szyby tylnej?

#24 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:58, 29.04.2012

Zapytam dla pewności. W accord VII te trzy "paski" na górze szyby tylnej to antena i nie mają podgrzewać szyby tylnej?


tak

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#25 peter1987

peter1987
  • Forumowicz
  • 107 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:01, 30.04.2012

a myślałem że nie działa mi część ogrzewania tylnej szyby :k

#26 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 12:39, 01.05.2012

Czy jest możliwość wymiany wzmacniacza antenowego na mocniejszy


moim zdaniem nie ma sensu, lepiej znalezc przyczyne problemow (np cos skorodowane, cos zle podpiete, cos uszkodzone), ja osobiscie zlego slowa nie powiem na oryginalne radio i antene, jezdzilem juz wieloma samochodami z przeróżnymi odbiornikami, ale tak dobrze "trzymajacego fale" jak w acco nie spotkałem, czesto z racji miejsca zamieszkania smigam pomiedzy gorkami i nawet w tzw cieniu nie mam wiekszych problemow z odbiorem regionalnych stacji, a ogolnopolskie takie jak RMF, ZET, czy stacje Polskiego Radia prawie wcale nie szumią (no chyba że juz w totalną "dziurę" wjadę)
mam radio PSS

#27 Kiesiek

Kiesiek
  • Nowy
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:11, 03.05.2012

Hmm, no spróbuje dzisiaj wszystko przeglądnąć, auto jest jednak dość świeże i nie wydaje mi się żeby mogło coś skorodować w jego wnętrzu. Może coś faktycznie się poluzowało lub uszkodziło. Zdam relacje jak poszło, dzięki.

[ Dodano: 2012-05-03, 11:51 ]
Rozebrałem właśnie tylną osłonę słupka, po zdjęciu wnętrze prezentuje się następująco:

Dołączona grafika

Kolorem czerwonym oznaczyłem wtyczkę, która jak mniemam odpowiada za podłączenie anteny w szybie poprzez wzmacniacz. Niestety odłączanie i włączanie nic nie zmienia w jakości odbieranego sygnału. Nie wiem, więc czy radio działa tak jakby nie było w ogóle anteny ? Zasięg jakby był, łapie najpopularniejsze stacje. Ciągle jednak słychać szumy w trakcie odbioru nawet przy takich stacjach jak RMF.

Spróbuje odłączyć to na dłużej i pojeździć trochę samochodem, zobaczę czy będzie zauważalna jakakolwiek różnica.

[ Dodano: 2012-05-03, 16:52 ]
Jestem po przejażdżce po Krakowie, różnicy nie ma żadnej więc albo to nie ten kabel albo radio pracuje bez anteny...

[ Dodano: 2012-05-08, 10:55 ]
Odpiąłem również pozostałe dwa kable i szczerze mówiąc też za bardzo nie widzę różnicy w odbiorze radia. Spróbuje w tym tygodniu podjechać do jakiegoś zakładu audio, żeby sprawdzili mi działanie anteny.

#28 markom13

markom13
  • Forumowicz
  • 42 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:44, 22.07.2012

Kiesiek ,byles gdzies w audio-warsztacie ? co Ci powiedzieli ? Tez mam ten problem i chetnie podejme sie walki z szumami ;)

Honda Twoim przyjacielem ;)
HA VII ,NT700VA ->XL700VA


#29 Dziedzic

Dziedzic
  • Nowy
  • 0 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:04, 06.11.2012

Wygląda na to że temat się urwał jakieś kilka miesięcy temu.Czy może ktoś rozwiązał ten problem?
Dwa dni temu kupiłem accorda i radio cierpi na to samo "schorzenie".
Do tego nie wiem dlaczego nie mogę włączyć RDS'a? wyświetla mi częstotliwość a nie nazwy stacji

#30 flashmaniac

flashmaniac
  • Klubowicz
  • 965 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:29, 29.04.2013

U mnie też zaczęło trzeszczeć. Winna była ładowarka do IPhona.
Ładowarki do telefonów bardzo często zakłócają radia samochodowe.
W pierwszej kolejności sprawdźcie ładowarki.




IPB Skin By Virteq