Skocz do zawartości


RODO w HAKP

lampy przednie - demontaż


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:30, 10.05.2009

Koledzy, zonka mam strasznego.
Potrzebuje wyjąć lampy, i za ch**a nie wiem jak to zrobić.
Rozebrałem w nocy cały przód, zdjąłem zderzak, wszystko rozkręciłem co sie dało i.. nic.
Ma ktoś jakiś patent :?:
Z tego co widzę to bez zdjęcia belki sie nie obejdzie, ale ona zanitowana jest.
Poza tym to troche chore, zeby demontowac caly przód samochodu by swiatła wyjąć.
POMOCY :!: Accord CE8 1996-1998

#2 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 12:07, 10.05.2009

Przejrzałem manual serwisowy. W tym dotyczącym modeli HA V po liftingu nie odnoszą się w ogóle do reflektorów, a skoro on jest "różnicowy" to zakładam, że robi się tak samo jak w jak przedliftingowych HA V czyli:

- wyjąć lampę migacza (może tego nie zrobiłeś i próbujesz wyjąc jako całość ?)
- zdjąć zderzak
- odkręcić 5 śrub i wyjąć reflektor

Zaznaczam, że nigdy tego nie musiałem robić w swojej dawnej HA '97...

Na pocieszenie w HA VI też musisz zdjąć zderzak - wszystko przez śruby mocowania reflektorów znajdujące się pod nim. Za to w HA V znacznie łatwiej wymienić żarówkę migacza, robi się to w minutę. W HA VI jakoś tego nie widzę bez podnośnika, zdejmowania koła i robienia tego "po omacku" i "na wyczucie".

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:26, 10.05.2009

- wyjąć lampę migacza (może tego nie zrobiłeś i próbujesz wyjąc jako całość ?)
- zdjąć zderzak
- odkręcić 5 śrub i wyjąć reflektor


Tak zrobilem, już zacząłem pas przedni rozbierać, ale odpuscilem.
Dolne mocowania i górne nie chcą w ązden sposób przejść. :-/

#4 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 12:31, 10.05.2009

Może spróbuj zdjąć górną belkę przednią - tą do której trzyma się od góry chłodnica, zamek maski, na której są odboje maski itp. Ona jest chyba tylko na śrubach.

Czasem tak jest, że w instrukcji piszą "wyjąć" a trzeba się sporo namęczyć i czasem odkręcić coś więcej :-( Pamiętam jak mój mechanik walczył ze zdjęciem dolnej osłony paska rozrządu. Też było napisane "odkręcić i wyjąć" a skończyło się na demontażu części zawieszenia, żeby to zrobić.

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:34, 10.05.2009

Może spróbuj zdjąć górną belkę przednią - tą do której trzyma się od góry chłodnica, zamek maski, na której są odboje maski itp. Ona jest chyba tylko na śrubach.


Przyspawana dodatkowo do nadkola u góry i do belki gdzieś na dole. :-/

#6 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 12:41, 10.05.2009

No to musi się dać "jakoś" wyjąć :-( Coś nie wierzę, żeby trzeba było roznitowywać pas przedni... Pewnie trzeba znaleźć jakąś cudowną pozycję w jakiej trzeba ustawić reflektor tak, żeby wyszedł.
Musi odezwać się ktoś z jakąś praktyką w tym zakresie...

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:48, 10.05.2009

od 18-ej do 24-ej na trzeźwo z kimplem walczylismy i lipa :cry:

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:47, 30.10.2009

Witam witam
dziś po "regulacji świateł" na stacji diagnostycznej musiałem naprawic regulacje i co sie okazało demontaz reflektora nie był taki trudny po demontazu zderzaka i odkreceniu belki zderzaka mozna powiedziec ze Lampeczka sama wypadła :mrgreen: pomogła mi lektura :mrgreen:
http://www.fotosik.p...efac2b54eb.html

#9 jacant

jacant
  • Forumowicz
  • 14 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:46, 30.10.2009

belka to raptem dwie nakretki przy podluznicach,pod maska i to wszytsko
jak sie zdemontuje zadnego problemu nie ma z wyjeciem reflekotra...




IPB Skin By Virteq