Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Instalacja car audio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:25, 26.07.2012

Jeśli nie masz miejsca w drzwiach to musisz mieć miejsce w półce na głośniki :?: :roll: Tam też wchodzą 165mm czyli takie jak na przodzie.

Systemy na przód - Powerbass L60C, Helix B62C, DLS K6/B6, Hertz ESK165, Rainbow EL C6, Sinuslive 165+neo 25

Radio w tej kwocie bierz te które bardziej Ci się podoba i ma dogodniejsze bajery bo dźwiękowo i tak będzie podobnie.
  • 0

#17 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 18:29, 26.07.2012

zalerzy czego oczekujesz od radia
miałe kiedys takie bardzo sobie chwale ten model
http://allegro.pl/pi...2508873004.html

lub te ale kasa bardzo duza

http://allegro.pl/ra...2492792963.html



ewentualnie te


http://allegro.pl/ra...2513621926.html

Pierwsze za przystepna kase z fajnymi bajerami
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#18 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 23:02, 26.07.2012

Jeśli ma być używka to podobnie jak west, polecam pioneera. Miałem kilka sztuk, twardy i niezawodny sprzęt.
  • 0

#19 gregand

gregand
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:PŁOCK
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:38, 27.07.2012

Ja u siebie mam tak zrobione. Z przodu odseparowany system Hertz DSK 165, a z tyłu takie same głośniki w półce tylko są dwudrozne. Wszystko spięte pod 4 kanałowy wzmacniacz. W bagażniku skrzynia Alpine 850WAtt podpieta pod drugi 2 kanałowy zmostkowany wzmacniacz. Do tego wszystkiego kondensator założony. System jeszcze nie skończony bo nie zrobiłem jeszcze wygłuszenia i troche bałagan w kablach ale to niedługo nadrobie. Jednostka sterująca to juz wiekowy Clarion DXZ748RMP. Jakoś mi to wszystko gra.
Raczej radziłbym zamontowanie głośników w tylnej półce niż w drzwiach. Polecam Hertz DSK. Mi to ładnie gra. A radio w takim przedziale cenowym to nie wiem co polecic, chyba takie jak Ci się podoba. Chociaż mój kolega kupił JVC poniżej 300 PLN i ładnio to mu pogrywało. Nie pamietam modelu ale spróbuje sie dowiedzieć.
Czyli fajny odseparowany zestaw na przód, tylne głosniki w półkę i już. A jak ma potrząsnąć samochodem no to już jakis SUB w bagol musi być.
Pozdrawiam.
  • 0

#20 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 16:54, 27.07.2012

Lepiej dołożyc i kupić ESK gdzie tweeter już jest inny i kulturalniej gra.

Co do głośników z tylu to są zbędne dla kierowcy a jeśli chodzi o pasażerów mogą sobie grać delikatnie pod samym radiem czy to w drzwiach czy w półce.
Przy takim rozwiązaniu starczy jedna 4-kanałówka do zasilenia przodu i suba.
  • 0

#21 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 16:56, 27.07.2012

a ja mysle że tylne głosnik,i daja bardzo dużo ja odczowam bardzo jak jezdze samochodem który z tyłu niema głosników
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#22 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 17:35, 27.07.2012

west, to fakt. Jest wrażenie otaczającego dźwięku i niektórym się to podoba ale... problem zaczyna się gdy tył gra tak samo głośno jak przód lub głośniej. Wtedy cała scena przesuwa się na tył i mamy wrażenie jakby wszystko działo się za nami i aż się chce człowiek odwrócić :-P Oczywiście mowa tu o czymś lepszym niż seria.
A jeśli już się bawić w miarę dobry system odseparowany na wygłuszonych furtkach pędzony wzmacniaczem to szkoda to wszystko psuć tylnymi głośnikami. Z przodu tworzy się już fajna scena...
  • 0

#23 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:24, 27.07.2012

ale samym przodem nie uzyskasz dobrej sceny choć co kto lubi , przyjezdzaja do nas kienci ktorzy maja ustawione radio tylko na lewy przedni głosnik i im to pasi , seria w acco moim dośc dobrze sobie radzi , drzwi mam wygluszone i napewno nie mała kase zainwestuje w sprzet audio , ale to za jakiś czas
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#24 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:35, 27.07.2012

west, właśnie na samym przodzie uzyskujesz scenę. Każdy instrument czy wokal powinieneś słyszeć przed sobą a nie z tyłu głowy.
Jak stoisz na koncercie to masz wszystko z przodu. Zobacz nawet jak dźwiękowcy się ustawiają. Wg. teorii powinni tworzyć kąt 60 stopni z lewą i prawą kolumną.
Ja wiem, że niektórym pasi gra na jednym głośniku pod radiem safari ale tu kolega widać że chce stworzyć coś co ma ręce i nogi, stąd moje sugestię ale zrobi jak będzie chciał. Zawsze może potestować różnych konfiguracji i wybierze co lepsze dla niego.

west, życzę powodzenia w udoskonalaniu sprzętu. Ja również małymi krokami dochodzę do celu w tym aucie... Może do V spotu wyrobimy się z instalacjami i posłuchamy własnych konfiguracji ;-)
  • 0

#25 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 19:40, 27.07.2012

west, właśnie na samym przodzie uzyskujesz scenę. Każdy instrument czy wokal powinieneś słyszeć przed sobą a nie z tyłu głowy.
Jak stoisz na koncercie to masz wszystko z przodu. Zobacz nawet jak dźwiękowcy się ustawiają. Wg. teorii powinni tworzyć kąt 60 stopni z lewą i prawą kolumną.
Ja wiem, że niektórym pasi gra na jednym głośniku pod radiem safari ale tu kolega widać że chce stworzyć coś co ma ręce i nogi, stąd moje sugestię ale zrobi jak będzie chciał. Zawsze może potestować różnych konfiguracji i wybierze co lepsze dla niego.

west, życzę powodzenia w udoskonalaniu sprzętu. Ja również małymi krokami dochodzę do celu w tym aucie... Może do V spotu wyrobimy się z instalacjami i posłuchamy własnych konfiguracji


Widze że wiesz o cym piszesz , pełen szacunek :-)
ale pamietajmy że samochodzik to nie to co sala koncertowa i ja lubie jak mucyka otacza moja głowe , wiadomo że dzwiek wysoki i sredni dobrze slyszeć z przodu i niskie tony z tyłu
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>

#26 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 01:10, 28.07.2012

Jakiś czas temu facet ze sklepu z głośnikami na zapytanie : jaki głośnik na tylną półkę ? powiedział mi że odseparowany :-? ... Nie do końca to do mnie przemówiło , nie wiem czy facet poważnie to mówił. Nie chciał uzasadnić swojej wypowiedzi...
Powiem szczerze że nie spotkałem się z takim rozwiązaniem w praktyce . Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć?
  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#27 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 01:51, 28.07.2012

west, sala koncertowa może nie, ale mały własny pokoik odsłuchowy :lol: wiadomo że każdy w swoim aucie będzie mieć tak jak jemu się podoba i trafia w gust...a ten każdy ma inny... Ale trzeba pamiętać że wzorzec jest tylko jeden :lol:
Niskie tony nie mogą być słyszalne! Mają być bardzo trudne do zlokalizowania a takie zaczynają się od 80hz w dół... dobra bo zaraz dostanę bana za wymądrzanie :-D

Ale tak poza konkursem... Każde auto na postoju traktowałem jako pokój odsłuchowy i chyba tak zostanie... ;-)

Godar, daj sobie spokój z takimi ludźmi. Ja na każdym kroku tocze z nimi walkę aż w końcu mnie krew zalewa i kończę rozmowę :-P
  • 0

#28 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:40, 28.07.2012

ja jestem obecnie na etapie kombinowania, czytania i chęci zmiany systemu przedniego z DLS B6A, moim faworytem jest morel tempo 6, co o nim sądzicie? obecnie mam pionka 5900MP, podpięty przód pod jr 4.300, tył na mostuku zasila subika(XR-300). Wcześniej był jakiś stary 4 kanałowy Blow X407. Przód oczywiście wygłuszony. Jednak po zmianie pieca jedyne co mi się podoba w u-dimensonie to spokój z jakim gra, nie jest krzykliwy i nie leci "krew" z uszu po dłuższym słuchaniu jak to potrafił blow zrobić. Natomiast niskie tony są jakieś puste bez wyrazu dla mnie. Próbowałem ustawieniami, ale jeszcze nie udało mi się wyregulować pod swoje ucho. Czy faktycznie junior tak gra niskimi?
  • 0

Pozdrawiam,


 


#29 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 13:09, 28.07.2012

Godar, daj sobie spokój z takimi ludźmi. Ja na każdym kroku tocze z nimi walkę aż w końcu mnie krew zalewa i kończę rozmowę :-P

Nie brałem tego na poważnie , facet za bardzo cisnął aby kupić u niego głośniki , a ja tylko zapytałem przy okazji kupowania czegoś innego. Już chciał pakować :lol: ...
A pytałem bo też mi chodzi po głowie mała zmiana w nagłośnieniu , z tym że ja nie chcę za bardzo iść w wzmacniacze i sub , bo mi dzieciaki powyrywa z samochodu :-) . Wystarczy mi ( na razie :-) ) jak pod radio Blaupunkta ( SD 48 Brisbane) będę miał podpięte 4 głośniki - dwa ori z drzwi przednich i chcę dac coś na tylna półkę , bo tam sa juz otwory i kable. W tylnych drzwiach nie ma i nie będę ingerował.
Chce dać coś na tył ( 130 mm) , a potem po wygłuszeniu przednich drzwi zestaw odseparowany ...
Jakieś konkretne propozycje co na tył i co na przód ? Podepnę się pod temat kolegi ...
  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq