Skocz do zawartości


RODO w HAKP

pomóżcie w instalacji przód + subwoofer


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
43 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:25, 05.06.2009

Masz rację najpierw zrobię przód wygłuszę drzwi i komorę bagażnika oraz podłączę wzmacniacz a wtedy podjadę do jakiegoś salonu caraudio i dobiorę odpowiedni głośnik. Faktycznie różnica cenowa jest niewielka i w takim układzie zostanie rozłożona w czasie więc będę miał w czym wybrać.
Podsumowując, na przód polecasz jednak Helixa?

Pytanie jeszcze do Maciaty... jak zrobiłeś te trójkąciki przy lusterkach, fajnie wkomponowany wysoki i te obicie... no właśnie czym?

#17 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:25, 05.06.2009

No jak pod taki wzmacniacz (czyli seria pss) to bedzie najlepiej. Zawsze to łatwo sie odsprzeda na wypadek rozbudowy.

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:07, 05.06.2009

mario1974, trojkaty sa zrobione na podstawie tego oryginalnego plastiku co tam siedzi. zrobilem dystans z MDF, wlasciwie krazek w ktorym umiescilem tweeter i odpowiednio go nakierowalem za pomoca wykalaczek i kleju na goraco. Tak ustawiony oblozony zostal materialem, potem zywica, troche szpachli zeby wyrownac. material to flok.

#19 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:24, 05.06.2009

gratuluje zaciętości, ja przykreciłem gotowe adaptery, podklejając tasmą wurtha, która wyrównała szczelinki na oblych powierzchniach i tez jest git, tylko że nie wszędzie są takie adapterki jak w morelu, zazwyczaj są mniejsze (które zresztą też dostałem). w oparciu o te małe można zrobic to samo co u Maciatego.

#20 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:00, 18.06.2009

Mam pytanie odnośnie pociągnięcia nowych kabli głośnikowych do przednich drzwi, czy wykorzystaliście fabryczne przewody w które wpięliście sie jeszcze przed drzwiami czy jakoś przeciągnęliście nowe i wierciliście nowy otwór w drzwiach ? Fabryczne kable ida w wiązce do wtyczki i są wpięte w gniazdo w drzwiach, napiszcie jak to rozwiązaliście...

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:40, 18.06.2009

nowe pociagnalem z bagaja, progami a potem w drzwi.

w prawych drziwach wiercilem dziure w kostce co wchodzi w drzwi i jest w tej gumie co ida fabryczne kable, bo jedna czesc tej kostki jest niewykorzystywana do niczego.

w drzwiach kierowcy natomiast jakos wepchnelismy z kumplem bez zadnego wiercenia nic. Z srodka samochodu, w obu przypadkach kable wychodza fabrycznymi dziurami, wchodza w gume [ w ktorej ida jakies tam kable ] i wychodzi tak jak wyzej opisalem. Roboty troche jest...

Dodam, ze te kostki czy cos kolo nich sa wysmarowane jakims tlustym gownem i latwo sie ubrudzic ;)

#22 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:46, 19.06.2009

"w drzwiach kierowcy natomiast jakos wepchnelismy" mozesz to bardziej sprecyzować bo ja tam żadnego nawet małego otworu przy tej wtyczce nie widze , wepchneliscie to jakos przy wtyku czy w zupełnie innym miejscu?

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:04, 19.06.2009

kurde, dokladnie nie pamietam...

jak ci sie nie spieszy to we wtorek bede mial auto z powrotem, bo od wczoraj stoi u mechaniak bo sie u*cenzura*il swrozen wachacza i wyrwal poloske, ale bedzie ok :D

#24 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:40, 20.06.2009

spoko mogę poczekać

#25 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:22, 22.06.2009

co do kostki to wyglada to np u mnie tak
Dołączona grafika

a wiecej fotek tutaj
http://www.accordklu...er=asc&start=30

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:38, 23.06.2009

ooo u mnie tak samo :)

widze, ze drzwi tez zdejmowales do montazu CA :P

#27 maGr

maGr
  • Forumowicz
  • 204 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:52, 23.06.2009

najlatwiej najszybciej i najprzyjemniej :P
www.posadzki.betonowe.zgora.pl

#28 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 24.06.2009

dzięki za fotke , rozumiem ze jest to strona kierowcy... mam jeszcze szybkie pytanie odnośnie dobrania mocy głośników do wzmacniacza. Mam wzmaka firmy STEG 45.4 QMOS , ma moc 4x45W RMS jaka powinna być moc głośników? chce wsadzić system na przód w cenie do 400zł + wytłumienie , na tyle mam 6/9 focala 75W RMS jeszcze z niepodpiętym wzmacniaczem i tez nie wiem czy są dobrze dobrane pod ten wzmak

#29 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 24.06.2009

Te moce to sa wszystko dane z papieru. A znowuż Stegi mają dobra kontrole nad głośnikami(damping factor) - szkoda żeś nie kupił przynajmniej 75.4, bo moc jest potrzebna szczególnie pod niższe pasma do takiego dużego auta. Na pewno nie wsadzaj mocarzy, ale jakies DLS R6A by ładnie podeszły, może gdzieś dorwiesz taniej używane, bo lepiej raz wsadzic konkretne niż potem zmieniac i za wszystko płacić. Może jakies Morele. Elipsy tylnie zetnij wzmacniaczem na jakieś 100 HZ, żeby nie grały górnym pasmem i nie psuły sceny, o ile tweetery wsadzisz w osłony lusterek/słupi i w ogóle bedzie ta scena taka jak trzeba.

#30 Pudzian

Pudzian
  • Forumowicz
  • 94 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 04.09.2009

Przyłaczam sie do pytania raczej z problemem, otóż zamontowałem radyjko w schowku podłaczyłem tez za pomoco kostki fabryczne radio ze by mieć zegarek i tu problem zgasł wyświetlacz pozatym wszystko działa nawiewy klima tylko wyświetlacz zgasł. Bezpośrednio bez zamontowanego radyjka tez wyświetlacz nie działa, starałem sie zeby zwarcia nie zrobić wsztstko fest zaizolowane i zamaskowane Pomocy!!!




IPB Skin By Virteq