Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Skrzynia automat. POMOCY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:03, 31.05.2012

Witam wszystkich forumowiczów. Mam nadzieje że będziecie w stanie mi pomóc.

Niestety silniczek w moim autku odmówił współpracy. Nie było innego wyjścia trzeba było przeszczepić silniczek. Zmiana z 1.8 na 2.0. Po przeszczepie okazało się jednak że autko nie odpala. Ciągle migająca kontrolka D4. Na diagnostyce wyrzucało błędy 16-1 i 70-3. Zaprowadziłam autko do mechaników którzy zajmują się automatami. Pogrzebali, wymienili jakiś czujnik i auto ożyło. Niestety ciągle jest problem bo skrzynia wrzuca 1 bieg i 2 a później skrzynia się blokuje. Według mechanika wygląda na to że wrzuca 2 biegi naraz. Twierdzi że z mechanicznego punktu widzenia wygląda na to że skrzynia jest sprawna. Wydaje mu się że to problem elektroniki. Być moze komputera.

Może macie jakiś pomysł co to może być i gdzie się powinnam z tym udać.
Koleżka od automatów rozłożył ręce.
  • 0

#2 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:26, 31.05.2012

No ale to nie zmienili kompa od 2,0? tylko został od 1,8? Albo dawca miał manualną skrzynie i kompa zmienili ale to już nie jest to.Może czeba by znaleść gdzieś komputer od wersjii z automatem.Albo sprubować wsadzić ten co był od 1,8.Może będzie biegało.Ale ja to na automatach nie bardzo się znam niech się jeszcze ktoś wypowie
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:30, 31.05.2012

Dawca to manual 2.0. Komputera nie wymieniali.
Z 2.0 przełożony został tylko kadłub. Kolektory ssące i czujnik położenia wału został ten sam.
Dlatego nie wymienili kompa.
  • 0

#4 pniok76

pniok76
  • Forumowicz
  • 468 postów
  • Skąd:brzesko
  • Silnik:2,0
  • Wersja:v
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:13, 01.06.2012

No a teraz po wymianie tego czujnika jaki błąd pokazuje na diagnostyce? 70 to jest awaria skrzyni biegow.Morze podczas wymiany silnika nie podpieli jakiegoś kabelka,albo urwali coś
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq