Skocz do zawartości


RODO w HAKP

opinia o głośnikach


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:11, 29.04.2009

Witam!
Pytnie czy poniższe głośniki będą pasować w oryginalne otwory w drzwiach:
przód: http://cgi.ebay.co.u...3|39:1|240:1318
tył: http://cgi.ebay.co.u...3|39:1|240:1318
Te do tyłu znalazłem równiaż na allegro i pisze że głębokość montażowa 52mm więc chyba powinno być ok ale niewiem jak na przodzie a i czy rozmiar dobrze dobrałem głośników?
A jeszcze jak bym sie dowiedział jak wymontować głośniki to był bym wdzięczny :-)
pozdro!! :ok

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:51, 29.04.2009

Czesc,
otwor bedzie ok, natomiast z glebokosciabywa roznie, przygotuj sie za mala wycinka zawsze bedzie, do tego pierscien MDF. Co do tylnych nie wiem cyz sa to 13cm, jeszcze nie rozbieralem, nieabwem zmieniam tez cale audio wiec dam znac jak to wyglada
Pozdro

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:03, 29.04.2009

Co do wymiarów to tak wyczytałem gdzieś na forum że są 16 cm i 13 cm tylko niepamiętam czy przód czy tył

#4 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 29.04.2009

Do V gen z tyłu fabrycznie (są miejsca pod półką) wchodzą 165mm a z przodu 130mm.
Ale z przodu można też zamontować 165mm i na pewno zagrają przyjemniej.
Nie zapomnij o wzmacniaczu przy robieniu tego audio ;-) Co do wymiaru na głośniki w drzwiach tylnych się nie wypowiem, gdyż u mnie fabrycznego nie ma :-(
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:07, 29.04.2009

kiera123, co do marki i jakosci glosnikow to nawet bym Ci pozwolił,
ale nie pakuj sobie na przód dwu-drożnych (coaxial'nych), bo to mija sie z celem wydawania pieniedzy.
Na pewno z przodu i z tyly wejdą 16", ale z przodu wkladaj tylko odseparowane
(oddzielnie midbass 16" i oddzielnie tweeter przy szybie czy slupku.
Na ucho dopiero wtedy zobaczysz roznice dobrego grania, i to kolosalną.

#6 kamul

kamul
  • Forumowicz
  • 65 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:24, 30.04.2009

Zestaw odseparowany na przód jak najbardziej, jakoś wczoraj jak to pisałem to zmęczony byłem ;-) i nie zauważyłem że oba koaksjalne są. A co do wyboru samych głośników, to niestety rzadko kiedy mamy możliwość odsłuchu, także kwota jaką masz zamiar przeznaczyć może być pomocna :B
Chyba że wiesz dokładnie czego chcesz... ;-)
|Do usłyszenia| Guest SEAS LOTUS REFERENCE Super stan Pomogę z C/A :roll:

#7 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:16, 30.04.2009

16cm w drzwiach przednich to pewne i tweeter chyba tez oczywisty praktycznie kazda firma ladnie wkomponuje go w slupek.. tylko jakie glosniki sa z typu bo juz mialem wizje ze 6x9" potem ze 16cm tez okragle jednak a teraz jeszcze mowicie z e13cm.. to porazka troche.. i uwazam ze dla rozsadnego basu przy zamknietym bagazniku i lekko wycinajac i tworzac nowe mocowanie mozna wsadzic 20cm basowy glosnik ktory zagra ladnie dla 80% uzytkownikow :) potwierdze jak pokombinuje, zdam relacje

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:31, 30.04.2009

kiera123, zacznijmy od tego, że nie bardzo rozumiem gdzie z tyłu glosniki chcesz,
w półkę czy w drzwi :?:

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:35, 30.04.2009

chce je zamontować z przodu w drzwiach i z tyłu w drzwiach (zastąpić fabryczne głośniki jakimiś mocniejszymi o takich samych rozmiarach co fabryczne)
pytania jak się do nich dobrać (do głośnikiów i radia jak je wymontować - jak już pisałem radio Honda na kasety)
kasa jaką chce wydać to max 100 funtów no i nie chce się bawić w zakładanie tweeterów nie jestem wybredny. :cisza:




IPB Skin By Virteq