Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Przewody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 cisek33

cisek33
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:WLKP
  • Silnik:V6
  • Wersja:MOCNA
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:39, 19.12.2012

u mnie rezystancja od najdłuższego
10,7
24,5
30,9
6,3
czyli trzeba kupić nowe kabelki :-/ i ostatnio jak się spora wilgoć w powietrzu zrobiła to po dłuższym postoju problemy z odpaleniem są ,kręci ładnie ,ale silnik nie "łapie". Raczej się zdecyduje na te NGK RC-HE73
  • 0

#17 gophgoph85

gophgoph85
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Coupe CG4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 26.12.2012

Panowie (i oczywiście ew. Panie:) ),

miałem ostatnio w wilgotne dni (topniejący snieg i temp ok 4-5 st C) problem z odpaleniem.
Rozrusznik kręcił aż miło, ale silnik nie łapał.
Akurat miałem tego dnia wymianiać świece więc założyłem nowe, zmierzyłem rezystancję przewodów (max 16kohm) i do tego wyczyscilem kopułkę rozdzielacza.
Po wielu trudach silnik załapał (bardzo nim telepało). Zrobiłem wieczorem test ze spryskiwaczem i o dziwo
przewody nie świecą, natomiast przeskakują mi iskry na kopułce rozdzielacza (jakiś 3-4 mm niebieskie iskierek).
Skaczą w miejscu oznaczonym na załączonym zdjęciu. W tym miejscu kopułka styka się ze sprężyną z cewki zapłonowej.

Moje pytanie, czy to "świecenie" mogło być bezpośrednią przyczyna problemow z uruchomieniem?
Mniemam, że w tym miejscu jest jakies pęknięcie na kopułce (póki co wyczyściłem ten rejon i zabezpieczyłem silikonem).
Niestety moja wiedza nt. aparatu zapłonowego jest znikoma, w związku z tym pytanie: do czego służy ten "bolec" ze sprężynką wychodzacy z cewki zaplonowej i opierający sie o kopułkę?

Z góry dzieki za pomoc i Wesołych Świąt:)

Dołączona grafika
  • 0

Lubię mówić na nią Hania....moja zazdrosna kobieta nazywa ją Heńkiem;/;/


#18 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 10:53, 28.12.2012

do czego służy ten "bolec" ze sprężynką wychodzacy z cewki zaplonowej i opierający sie o kopułkę?


do "podania" wysokiego napięcia z cewki (poprzez obwód w kopułce) na palec rozdzielacza, a później palec na któryś przewód i w końcu na świecę,
jeżeli Ci iskrzy w tym miejscu co zaznaczyłeś, to czeka Cię wymiana kopułki najlepiej z palcem
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq