Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dziwny dźwięk z przedniej ośki na obrotach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:21, 17.05.2012

Ostatnio zauważyłem dziwny dzwięk z przednich kół, coś podobnego do dźwięku V-TECka :roll: takie Wrrrrr* . Dzwięk występuje na każdym biegu i nasila się pomiędzy 2500-3000 obr/min, wystarczy zejśc niżej lub wyżej tych obrotów dźwięk natychmiast ustaje. Tarcze klocki itp. sprawdzałem, wydają się byc ok, co jeszcze mogę sprawdźic we własnym zakresie :?:
  • 0

#2 sebo_runner

sebo_runner
  • Forumowicz
  • 458 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:19, 18.05.2012

Łożysko piasty sprawdzałeś ? Może łożysko zaczyna szumieć ?

Pozdro
Sebo
  • 0

Starajmy się jeździć jak ludzie ....

Mój Accord VII oraz nowe mody >>http://www.accordklu...pic.php?t=46314


#3 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 19:12, 18.05.2012

Jeżeli dźwięk jest zawsze w tym samym przedziale obrotów niezależnie od prędkości to może to być łożysko osprzętu/rozrządu albo dziura w układzie wydechowym np. pęknięty kolektor wydechowy.
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:29, 12.07.2012

Piasty, łożyska odpadają, Kolektor wydechowy i osprzęt rozrządu odpada, sprawdzone wszystko ok, stwierdziłem iż dźwięk występuje tylko na ciepłym silniku i jest coraz głośniejszy im dłużej pracuje silnik, na postoju również słychać w tym przedziale obrotów ale jakby ciszej, hałas trudno zlokalizować, trudno powiedzieć czy z silnika czy z napędów, dwóch mechaników rozłożyło ręce :cry:
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:39, 12.07.2012

Zmień olej na gęściejszy np 10w60 i wtedy posłuchaj. zdejmij paski napędowe i wtedy zostanie Ci silnik.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:41, 12.07.2012

Aha zapomniałem dodać że ostatnio doszedł dźwięk tłuczących się blach po wciśnięciu sprzęgła, trwa ok.3sekund występuje tylko powyżej 2biegu niezależnie od obrotów prędkośći itp. ale myślę że niema związku z tamtym dźwiękiem
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq