Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Poszukiwacz stukow i pukow,czyli "wlasnie to mi stukalo


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:44, 26.04.2009

Ten temat tworzycie Wy! Kazdy dopisuje dokumentacje usterki z zawieszenia najlepiej ze zdjeciem i opisem stukow i pukow

Po sprawdzeniu wszystkich gumowych elementow i sworzni z moim przyjacielem Łomem ostatecznoscia bylo polaczenie lewej połosi napedowej z walkiem posrednim ktory wchodzi dalej do szkyni.

Po pierwsze luz na wielowypuscie:

Objawia sie pojedynczym stuknieciem przy ruszaniu i gwaltownym dodawaniu gazu. W korku czesto mozna to uslyszec.

Po drugie luz góra-dol na polaczeniu wlasnie polosi z walkiem posredniczacym:

slabo widac ale od dolu pukalem w to:
Dołączona grafika
Efektem jest stukanie tego na dziurach. Dzwiek podobny do wybitego lacznika, koncowki drazka itd.

P.S. To co robii szybko tyktyktyk harmonicznie w filmikach to ostrosc lapie aparat ;p

#2 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 12:10, 26.04.2009

To ja dopiszę się tak na świeżo:

Luzy na drążku stabilizatora (tak to chyba się nazywa) - do wymiany drążek stabilizatora i łączniki drążka stabilizatora pionowe.

Objawia się stukaniem przy przejeżdżaniu niewielkich nierówności lub kolein.
Fotki postaram się wrzucić w czwartek, po wymianie.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:33, 13.06.2009

co zrobić z luzem na wielowypuście?

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:15, 13.06.2009

Wymienic przegub wew.

http://www.accordklu...opic.php?t=3625

[ Dodano: 2009-06-14, 00:18 ]
chyba ze mowisz o luzie na mechanizmie roznicowym..w wielu autach juz to zaobserwowalem nawet nowych i dopuszczalne to jest

#5 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:36, 13.06.2009

Dobra, a ja mam tak. Zawiecha obnizona sprezyny -30mm + amorki Bilstein B8 Sprint. Myslalem ze to wina zawiechy ale nie , bo wymienilem na nowe czyli B8 amorki do sprezyn i dalej tak samo. Jak startuje ostro z piskiem, czasem idzie normalnie, a czasem przod mi zaczyna skakac (tzn wali) jak pileczka przy starcie ze az gaz musze puszczac przy starcie. Mialem zerwana poduche przednia silnika, wymieniona na oryginal i efekt zniknal znacznie. Ale zdarza sie ze czasem tak samo zacznie odbijac sie przod od nawierzchni doslownie. Wie ktos czym to moze byc spowodowane (Fele 17" 205/45 oponki)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:34, 18.06.2009

Po drugie luz góra-dol na polaczeniu wlasnie polosi z walkiem posredniczacym....ten filmik mi bardzo pomogl, w 99% to bedzie wlasnie to u mnei w acccordzie 4 gen... po ruszeniu na 1 i puszczeniu spzegla przy powolnej jedzie slcyahc taki pukanie a takze przy malej predkosci jak wrzuce na 2 i sie tocze, dzieki za namiary;)

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:28, 21.06.2009

Witam. Ja mam accorda 92 rok 2.0 16v i mam dziwne stukanie. jak jade powoli nie słychac tego jak jade powyzej 60 zaczyna stukac. jak jade na wprost i przy skrecie w lewo stuka tak samo, przy skrecie w prawo mocniej. wyzucam na luz przestaje jak przyspieszam mocniej tez stuka. ma ktos jakis pomysl. mowili mi ze moze byc to wewnetrzny przegub na wypuscie. pozdro

#8 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:44, 21.06.2009

luz na piaście/łożysku z tyłu (w VIgen to całość), do wymiany cały element, nosi się po całej d..pie :-D jakby miał się zaraz rozpiąć zawias, stuk podobny do drążków

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





IPB Skin By Virteq