Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Trumna do VII??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:18, 26.04.2012

Nigdy nie miałem trumny i pytanie do tych którzy mieli już z tym doczynienia. Jak się dobiera długość? Czy ma się pokrywać z dachem? Czy może wystawać? Obiekt to Accord Sedan.
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:22, 26.04.2012

musisz zakładac boxa ? nie pomiescisz się do bagażnika w aucie
na sedanie to troche kiszka taki wtstajacy box.
Jeszcze jesli kupisz dobrze wyprofilowany to dasz radę, ale jak kupisz jakies badziewie to bedziesz jechał autobusem a nie accordem
  • 0

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:38, 26.04.2012

musisz zakładac boxa ? nie pomiescisz się do bagażnika w aucie

4 dorosłe osoby na 2 tyg na wycieczkę we własnym zakresie się nie spakują. Już ciężko było na tydzień z kardasami :-P
  • 0

#4 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:05, 26.04.2012

Od siebie mogę podpowiedzieć że miałem pożyczony od kumpla box SPORTAC długość 1,8m. Trochę wystawał ale nie chodzi o to zęby to było piękne tylko funkcjonalne. Krótszego nie ma sensu zakładać bo niewiele tam zmieścisz. Mam gdzieć fotkę mojego Acco jak to wyglądało na aucie ale kojarze że na allegro widziałem ten model właśnie na Acco założony w dodatku czarny (kumpel ma szary). Boxy tej firmy mają podstawową zaletę są relatywnie tanie (w porównaniu do Thule) i wytrzymałe (tak mi podpowiedział gość z wypożyczalni jak się interesowałem tematem). Ja tam wrzuciłem wózek, łóżeczko turystyczne, zgrzewkę browarów i jakieś zabawki małego. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem to raczej odradzam chyba że często wyjeżdżasz na wakacje. Tak jak pożyczyłem w zeszłym roku raz boxa jak na razie nie przydał mi się ponownie. Jedynie sens ma inwestycja w bagażnik bo do wypożyczalni lepiej podjechać z bagażnikiem. Owszem też wypożyczają bagażnik ale trzeba się tam dodatkowo z tym szarpać i nie wiadomo czy będą mieli prawidłowe uchwyty np. do Acco. Ja mam bagażnik Thula także mogę Ci podac więcej szczegółów na jego temat gdybyś był zainteresowany.
  • 0

#5 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:56, 26.04.2012

BOX może wystawać poza dach (przód, tył) i to w niczym nie przeszkadza. W liftbackach i kombi trzeba zwrócić uwagę na tylną klapę żeby nie uderzała o box po otwarciu.
Krótki box to nędza bo nie zmieścisz niczego dłuższego a ja np wożę w nim głównie narty. Mam MontBlanc Triton 450 i wchodzą tam 4 pary nart, buty, kaski, kije i kiedyś wiozłem jeszcze sanki. Można je wozić w specjalnych uchwytach bezpośrednio na belki ale po 1000km sprzęt jest cały uwalony solą. W boxie masz wszystko czyste i co ważne nie kłuje w oczy chłopców o lepkich rączkach.
Zwróć uwagę na wytrzymałość skorupy żeby podczas hamowania nie wyjechało Ci wszystko przodem (lepsze firmy robią crash testy), sposób mocowania na belki (do belek tej samej firmy są specjalne łatwiejsze mocowania), łatwość otwierania (mój Montblanc ma np. siłowniki w klapie) i żeby wewnątrz boxa cięgna od zamków nie były na wierzchu. Jak się dopakuje i podczas jazdy bagaż się poprzesuwa w boxie zahaczając o cięgna to nie da się potem kluczyka przekręcić. Ważne jest też maksymalne obciążenie dostosowane do dachu w twoim samochodzie, zazwyczaj około 75kg.
A na końcu design, widziałem niedawno np. piękny, biały box.

pzdr
  • 0

----------

MA8>CH6>ED9>CH1>EU5>CG2>EJ9>ZF1


#6 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:51, 26.04.2012

Generalnie nie chodzi mi o wygląd. Ma być funkcjonalny. Znajomy wyprzedaje ze sklepu i mam okazję kupić 1,90m i się zastanawiam czy nie przeszkadza jeśli będzie wystawał np. czy nie będzie go podwiewało itp.
  • 0

#7 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:54, 26.04.2012

Podaj model i cenę o ile to nie tajemnica. Ja u siebie miałem 1,80 i nie było tragedii także te 10 centów nie zrobi chyba wielkiej różnicy. Jeżeli jest wykonany z dobrego sztywnego tworzywa to nie powinno być problemu z podwiewaniem (przynajmniej do 140 km/h bo tyle jeździłem ze swoim i nie widziałem problemów).
  • 0

#8 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:06, 26.04.2012

Znajomy wyprzedaje ze sklepu i mam okazję kupić 1,90m i się zastanawiam czy nie przeszkadza jeśli będzie wystawał np. czy nie będzie go podwiewało itp.

tomi, ważne żeby nie wystawało przed przednią maskę i tył :mrgreen:
a podwiewać to bedzie i jesli jestes przyzwyczajony do szybkiej jazdy to w momencie założenia boxa który bedzie wystawał 10 - 15 cm z przodu musisz o tym pamietac, że masz paczke na dachu bo moze odfrunać :mrgreen:
A tak na marginesie to proponuje wypozyczyc i sprawdzic jak Ci się bedzie jeżdziło.
Tak na spokojnie te 150 - 160 mozesz smigać
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq