Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Poziom położenia pedału sprzęgła


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:10, 13.04.2012

Od jakiegoś czasu sprzęgło bierze raz normalnie a niekiedy skok jest bardzo krótki.Przy czym biegi wchodzą bez problemów.Czy to wysprzęglik , czy sprzęgło?
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 21:18, 13.04.2012

Jeśli nie ubywa płynu ze zbiorniczka obstawiałbym pompę sprzęgła.
Nie masz wilgotnego trzpienia w środku w aucie? Tego, który popycha tłoczek pompy?
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:32, 13.04.2012

Zobaczę rano i spróbuję zdiagnozować problem .Sprawdzam często płyny eksploatacyjne , nie zauważyłem ubytku .Sprzęgło wymieniałem ze dwa lata temu (tarcza i docisk, łozysko oporowe).Objawy pojawiły się tej zimy.Po samodiagnostyce poinformuję co i jak.

[ Dodano: 2012-04-15, 07:12 ]
No i po kłopocie.Wysprzęglik miał nieszczelność ,a że pocił się od spodu nie można było tego zauważyć.W środku wysprzęglika pełno było brudnego osadu i wżerów .Podmieniłem go więc na zamiennik (90 zł) i po jeździe próbnej jestem kontent.Zamiennik ABE ma trochę niedotoczone (niezaokrąglone )gniazdo do którego wchodzi przelotówka do której wkręca się przewód na płyn DOT 4 i najpierw trzeba porządnie wsadzić w gniazdo gumową uszczelkę , dopiero potem z oporem i prostopadle wcisnąć przelotówkę (posłużyłem się imadłem) i zabezpieczyć zawleczką rozprężną .Zakładanie przelotówki z uszczelką skończy się ścięciem gumy na niedotoczonej krawędzi gniazda, dwukrotnie tak mi się stało.Dobrze że miałem uszczelek więcej.Odpowietrzenie z kłopotami.Bardzo ciasne dojście, ja odpowietrzałem na popuszczonych śrubach mocujących korpus odpowietrznika i zeszlifować musiałem nasadową ósemkę i poprzez gięte przedłużki kluczy dopiero porządne odpowietrzenie .Wszystko jest na razie OK.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq